Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: jaskinie

Jaskinie?!
Autor Wiadomość
wicher 

czyli 3244 dni temu

Tematy: 7
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-01-27, 18:26   Jaskinie?!

Gdzie byli?cie? Gdzie warto i??? Zamierzam w tym roku zaj?? si? tym tematem.
Postaw piwo autorowi tego posta

kamiltatry 

czyli 3568 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-01-27, 18:40   

Wg mnie w tym temacie najwi?ksza atrakcja dla turystów w Tatrach, to Jaskinia Mylna. Znajduje si? w Dolinie Ko?cieliskiej, przy okazji warto pozna? pozosta?e udost?pnione jaskinie w tej dolinie, ale nie daj? a? tyle wra?e? co Mylna.
-> Jaskinia Mylna (opis na blogu)

Poza tym w rejonie Czerwonych Wierchów i Doliny Ko?cieliskiej jest sporo jaski? udost?pnionych do taternictwa jaskiniowego, chyba bardzo atrakcyjne i wymagaj?ce, ale zbyt wiele szczegó?ów nie znam - brak do?wiadczenia...

liczek 

czyli 3400 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-01-27, 19:48   

Dzi?ki za fajne zdj?cia (na blogu), zw?aszcza za gzymsik nad szczelink?.... Nikt tam jeszcze si? nie ze?lizgn?? i nie zaklinowa??
Mo?e si? skusz? na t? jaskinie, chocia? w zasadzie to wcale mnie nie poci?gaj?. Ostatnio by?am w Mro?nej i najbardziej podoba?a mi si? droga do jaskini i droga powrotna.... :lol:

Furi 

czyli 3822 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-01-28, 13:08   

Ja by?em w Jaskimi Mro?nej - o?wietlona i udost?pniona do zwiedzania. nawet przewodnik jest jakby kto? chcia?

- Jaskinia Raptawicka - wej?cie troszk? szale?cze i strome z utrudnieniami a potem drabinka ok 10 m w dó? i na tym koniec ogólnie polecam fajna na pierwszy raz

- Jaskinia Mylna - pi?kne widoczki z pocz?tku trasy. Niestety by? to spontaniczny wypad w trakcie doj?cia do Schroniska na Ko?cieliskiej i nie byli?my technicznie przygotowani (tylko jedn? latark? mieli?my). Z tego co zauwa?y?em s?abo oznakowana jest ta jaskinia. Mo?e jak nastawi? sienna typowe zwiedzanie jej z przygotowanym sprz?tem to bardziej mi si? spodoba

- Jaskinia Dziura - bardzo malutka ale fajna lajtowa trasa aby tam doj??

Wi?cej jaski? nie zwiedzalem

Majka M 

czyli 3424 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-01-28, 16:29   

Mro?na-?atwa jaskinia, o?wietlona, mo?na i?? tam równie? z dzie?mi, czasem si? trzeba schyli?, czasem i?? bokiem, ale spoko.
Mylna-trudniejsza, trzeba zabra? latark? , przygotowa? si? na to,?e wyjdzie si? stamt?d brudnym, chwilami mocno si? trzeba zgina?
Obie s? jaskiniami Doliny Ko?cieliskiej
Dziura-zako?czenie Doliny ku Dziurze -?atwa, ale latarka konieczna
Poza tym polecam jaskinie po stronie s?owackiej. By?am w Demianowskiej Wolno?ci i Dobszy?skiej Lodowej.obie ?atwe, ciekawe, zwiedza si? z przewodnikiem.

Start.Zakopane 

czyli 3838 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-01-29, 17:54   

W Mro?nej dosy? cz?sto trzeba si? schyla?,jednak dla dzieci b?dzie to jak najbardziej bardzo fajna atrakcja. Poza tym nie polecam osobom które maj? klaustrofobi?- z do?wiadczenia wiem,,?e odczuwa si? wtedy znaczny nazwijmy to "dyskomfort".

wicher 

czyli 3244 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 11:29   

W jaskini mro?nej ju? by?em i nie mog? doczekac si? mylnej bo to nast?pny chyba punkt programu :-)

anika261 

czyli 3726 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 15:12   

Jaskinia Mro?na to przyk?ad w jaki sposób mo?na zdewastowa? ?rodowisko naturalne tylko w imi? pieni?dzy. W tej jaskini by?am dwa razy. Pierwszy raz w 2000 roku. Jeszcze wtedy mo?na by?o zaobserwowa? mieszkaj?ce tam gacki. Drugi raz by?am w 2008 roku. Po gackach ani ?ladu. Wogóle zwiedzania Jaskini Mro?nej nie mo?na nazwa? zwiedzaniem a to dlatego, ?e do jaskini wpuszcza si? osoby dopiero jak si? zbierze przed wej?ciem ma?a grupka. No i p?dzisz tak przez t? jaskini? g?siego jeden za drugim. Nie mo?esz si? na chwil? zatrzyma? bo Ci kto? zaraz po pi?tach depcze. Nawet si? porozgl?da? nie mo?esz. No ale grunt, ?e by?e?, zaliczy?e? i b?dzie co opowiada? znajomym. No i TPN si? cieszy po tyle kasy im wpad?o. Mo?na by?o zostawi? t? jaskini? w naturalnych warunkach bez o?wietlenia i poszed?by do niej tylko ten prawdziwy turysta co to chce zwiedzi?, obejrze? a nie tylko zaliczy?.

wicher 

czyli 3244 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 19:13   

Zgadzam si? z tob? w 100% dopiero zaczynam zabaw? z tym tematem, ale na pewno wola?bym wersj? bez pr?du w nie naruszonym stanie. Co do zwiedzania jaskini mro?nej to fakt nie mo?na by?o sobie poogl?da?. Mam nadzieje ?e w Mylnej do której si? wybieram b?dzie lepiej na pewno opowiem swoje wra?enia.

liczek 

czyli 3400 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-01-30, 19:36   

anika261 napisał/a:
do jaskini wpuszcza si? osoby dopiero jak si? zbierze przed wej?ciem ma?a grupka. No i p?dzisz tak przez t? jaskini? g?siego jeden za drugim. Nie mo?esz si? na chwil? zatrzyma? bo Ci kto? zaraz po pi?tach depcze.

a to chyba zale?y, jak i kiedy kto trafi... ;-) jak ja by?am, to byli?my zupe?nie sami, a w trakcie spotkali?my w jaskini jednego cz?owieka... to by? wrzesie?, gdzie? ko?o godz. 15 chyba...
Pomimo takiego luksusu nie bardzo czuj? klimat jaski?, no chyba ?e s? jakie? stalaktyty w du?ej ilo?ci (ostatnie lata co rok odwiedza?am jaskini? Nied?wiedzi? w Kletnie, st?d mo?e jakie? skrzywienie), ale i lekk? tendencj? do klaustrofobii te? posiadam...
;-)

Furi 

czyli 3822 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-01-31, 19:57   

Ja tez jak bylem byli?my sami. Przed wej?ciem tylko musieli?my poczeka? 5 minut bo wesz?a przed nami du?a wycieczka i ?eby nam nie przeszkadzali to czekalismy

Asia 

czyli 3728 dni temu

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2013-02-08, 20:29   

my rowniez jak bylismy to tylko jedna osoba oprocz nas weszla i mozna sie bylo rozgladac do woli - tylko ze bylismy tam rano i weszlismy jako pierwsza grupa

uHeliosa 

czyli 3214 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-02-14, 17:39   

Godna obejrzenia jest na pewno Smocza Jama. Jak by nie by?o jest najpopularniejsza polska jaskinia. Sama Smocza Jama jest pojedynczym i krótkim, ale za to stromym korytarzem. Do przej?cia jaskini konieczne jest posiadanie latarki.

kamiltatry 

czyli 3568 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-02-18, 04:14   

liczek napisał/a:
Dzi?ki za fajne zdj?cia (na blogu), zw?aszcza za gzymsik nad szczelink?.... Nikt tam jeszcze si? nie ze?lizgn?? i nie zaklinowa??
Mo?e si? skusz? na t? jaskinie, chocia? w zasadzie to wcale mnie nie poci?gaj?. Ostatnio by?am w Mro?nej i najbardziej podoba?a mi si? droga do jaskini i droga powrotna.... :lol:

:-)
Hmm... nie wiem, przynajmniej nic nie s?ysza?em o wypadkach w tym miejscu... ?a?cuch tam sporo pomaga i pozwala raczej na przej?cie bez wi?kszego stresu zwi?zanego z ryzykiem kontuzji w szczelince :-) W ka?dym b?d? razie to cz??? jaskini, która fajnie si? prezentuje, a wi?cej wra?e? dostarczaj? ciasne przej?cia.

uHeliosa napisał/a:
Godna obejrzenia jest na pewno Smocza Jama.

Ciekawa opcja - zw?aszcza, ?e doj?cie do Smoczej Jamy prowadzi przez W?wóz Kraków:

wicher napisał/a:
na pewno wola?bym wersj? bez pr?du w nie naruszonym stanie. Co do zwiedzania jaskini mro?nej to fakt nie mo?na by?o sobie poogl?da?. Mam nadzieje ?e w Mylnej do której si? wybieram b?dzie lepiej na pewno opowiem swoje wra?enia.

Pr?du nie ma, wi?c powinno by? lepiej :-) Polecam wybra? taki moment, aby nie by?o t?oku... Wtedy mo?na sobie pozwoli? na spokojne zwiedzanie Jaskini Mylnej i przeciskanie si? przez tamtejsze w?skie i niskie korytarze...

Furi napisał/a:
- Jaskinia Raptawicka - wej?cie troszk? szale?cze i strome z utrudnieniami a potem drabinka ok 10 m w dó? i na tym koniec ogólnie polecam fajna na pierwszy raz

Ta drabinka pono? ma ok. 4 m, na oko te? tak mniej wi?cej j? oceniam... Poza tym w Jaskini Raptawickiej oprócz 2 sporych komór jest jeszcze ciasny korytarz, który dalej ma posta? bardzo ciasnego prze?azu i prowadzi do 3 komory... To wyzwanie dla ambitnych turystów. ;-) Mi si? nie uda?o, ale np. mój kuzyn da? rad?, wi?c jest to wykonalne.

-> Jaskinia Raptawicka (opis na blogu)

wicher 

czyli 3244 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-02-19, 09:33   

Dzi?ki wszystkim za te odpowiedzi, ju? nie mog? doczeka? si? wyjazdu,szkoda tylko ?e najbli?szy wyjazd tylko na tydzie?.

Odpowiedz do tematu