Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 4.12.2011, rysy

Rysy (4.12.2011)
Autor Wiadomość
VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2012-02-01, 00:33   Rysy (4.12.2011)

Witam serdecznie ;-)

Z relacjami jak zwykle jestem do ty?u, ale co tam zima si? zacz??a wi?c nic ciekawego za bardzo si? nie dzieje ;)

Tydzie? po s?onecznej ?winicy zach?cony tym co w górach zobaczy?em postanowi?em wybra? si? na Rysy licz?c na to, ?e b?dzie to podobnie wygl?da?...

O 7:30 docieram autem do Palenicy, pogoda odstraszaj?ca wr?cz, tzn. zimno, pochmurno, widoków prawie ?adnych, ale gdzie? tam nadzieja, ?e po doj?ciu do Morskiego Oka mo?e si? rozpogodzi. Na asfalcie nikogo i tak przez ca?? drog? do samego schroniska, co spowodowa?o, ?e dochodz? tam w miar? szybko bo o 9:00 jestem ju? nad Morskiem Okiem gdzie zach?caj?co te? nie wygl?da:

Do schroniska nawet nie wchodz?, tylko od razu udaj? si? kamienistymi schodami w dó? i wzd?u? Morskiego Oka kieruj? si? nad Czarny Staw. ?eby nie by?o za ?atwo zaczyna pada? deszcz :-/ W my?lach od razu Rysy wybi?em sobie z g?owy i w sumie chcia?em si? od razu wraca?, ale stwierdzi?em ?e warto chocia? Czarny Staw zobaczy? i przypomnie? sobie mój pierwszy pobyt w Tatrach ;-) Tak te? poszed?em, na razie ?niegu praktycznie wcale, wi?c sz?o si? bardzo dobrze. Jedynie przed samym zakr?tem w lewo na Czarny Staw w miejscu gdzie sp?ywa woda z powy?szych wodospadów, by? mega kosmiczny 30 metrowy odcinek ca?y z lodu. Waha?em si? czy czasem raków tu nie za?o?y?, ale oby?o si? bez. Bardzo pomog?a kosodrzewina, której ga??zi ani na sekund? nie sz?o si? pu?ci?, bo od razu by?by zjazd prosto do Morskiego Oka :mrgreen: Potem ju? problemów ?adnych, po kamieniach do Czarnego Stawu... tam jakby troch? lepiej, tzn. deszcz przestaje pada?, ale zaczyna troch? wia?. Chwila zastanowienia co dalej, wci?? bez wiary wej?cia na te Rysy... ale godzina wczesna wi?c id?, najwy?ej si? wróc?...

Na pocz?tku dosy? ?atwo, ale z ka?dym metrem ?niegu coraz wi?cej i coraz bardziej ?lisko si? robi?o, ale najgorzej nie by?o. Tak te? dochodz? do Buli i stwierdzam, ?e samemu nie ma si? co pcha? wy?ej, tylko wypada?oby ju? wraca?... Ale nagle gdzie? z oddali s?ycha? jakie? g?osy... po 15 minutach dochodzi do mnie 3 nieznajomych te? id?cych na Rysy. Tak jako? mi wiary dodaj? i zach?caj? mnie... ?e zak?adam raki i dalej id? ju? nimi :-) Widoki dalej prawie ?adne i czym wy?ej coraz wi?ksza mg?a:

Ale, ?le z widoczno?ci? w sumie jeszcze nie by?o, najgorszy zacz?? by? wiatr, gdzie na pewno przekracza? zacz?? 100 m/s bo co zawia?o, trzeba by?o pada? na ska?y i trzyma? si? czego popadnie. Droga wi?c zacz??a si? strasznie d?u?y?, bo wygl?da?o to tak, 2 minuty si? sz?o a potem minut? le?a?o i tak w kó?ko ju? do samego ko?ca ;-) A czym wy?ej tym widoczno?? gorsza a wiatr coraz cz??ciej zawiewa?. ?niegu ju? te? zaczyna?o by? miejscami po kolana, ale ?nieg to w tym wszystkim by? najlepszy, bo sz?o si? w nim ca?kiem stabilnie :)

Do szczytu wg kolegów brakuje nam jakie? 200 metrów drogi, a wysoko?ci jakie? 50 metrów, wi?c nie wiele, na letnie warunki jakie? 15 minut drogi, ale na te co tam by?y minimum 45 minut jak nie wi?cej. Godzina ju? 12:30 wi?c zapada decyzja, ?e wracamy... bo doj?? by?my doszli, tylko co z tego jak wracaliby?my z pewno?ci? po ciemku. Do tego jeszcze w coraz wi?kszej mgle, bo za godzin? to ju? tam pewnie nic wida? nie by?o ;-)

Tak te? udali?my si? z powrotem, gdzie ju? mimo wszystko sz?o si? o wiele szybciej, pomimo tego, ?e nawia?o nie wiadomo sk?d tyle tego ?niegu, ?e ju? ?ladów naszych wida? nie by?o, a wsz?dzie ju? by?o go po kolana, a? do Buli. Przed Bul? jeszcze zrobili?my sobie przerw?... A potem ju? szybciutko do Czarnego Stawu:

Przy Czarnym Stawie pomimo, ?e jeszcze nie do ko?ca dobrze zamarzni?ty... postanawiamy i?? brzegiem po lodzie, ?eby by?o szybciej i jako? te raki wykorzysta?. Tak te? skracamy sobie dosy? sporo czas przej?cia ;-) Kilka uj?? Czarnego Stawu:

Potem raki trzeba by?o ju? ?ci?gn?? i po kamieniach uda? si? do Morskiego Oka, w schronisku byli?my na godzin? 15:00, koledzy poszli od razu do Palenicy, a ja z racji tego, ?e nie wszed?em tam rano postanowi?em to zrobi? teraz i jaki? obiadek tam sobie zje??. Ludzi w schronisku nie za du?o góra 10 osób, wi?c klimacik bardzo fajny i przyjemny... nie to co w s?oneczne i ciep?e dni... :-)

Potem zej?cie ju? po ciemku do Palenicy ale jeszcze troch? ludzi wraca?o, wi?c ca?kiem przyjemnie tym asfaltem si? sz?o :-)

Ogólnie z wycieczki jestem bardzo zadowolony bo by?a to mimo wszystko niesamowita przygoda, nie wa?ne gdzie si? dosz?o, wa?ne, ?e by?em w górach i zobaczy?em je w nieco innym ni? zawsze wydaniu. A w tak? pogod? to ju? ca?kiem inny ?wiat i jakby nie te Tatry ;-) No ale trzeba to po prostu polubi?... a ja polubi?em ;-)

Dzisiaj co? weny do pisania nie mam, wi?c relacja taka sobie, ale lepsze to ni? nic, a nast?pnym razem si? bardziej postaram :-)

Pozdrawiam.

przems 

czyli 3695 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-02-01, 01:16   

o stary, z Twoim tempem zwiedzania ju? nied?ugo chyba b?d? Himalaje ;)
ale ale, zmieni?e? aparat? komórk??
Postaw piwo autorowi tego posta

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 06:27   

przems napisał/a:
o stary, z Twoim tempem zwiedzania ju? nied?ugo chyba b?d? Himalaje ;)

Nie przesadzajmy ;-) Tak na serio to tempa ?adnego nie ma, a ostatnie 3 moje wyjazdy by?y w Beskid ?ywiecki czy ?l?ski i te? by?em zachwycony :-) Wi?c póki co polskie góry mi w zupe?no?ci wystarczaj?

przems napisał/a:
ale ale, zmieni?e? aparat? komórk??
:mrgreen:

Hehe nie, pogoda zmieni?a jego mo?liwo?ci :-P

Magda 

czyli 4127 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-02-01, 11:26   

Super relacja - zreszt? jak zwykle. Fotki rewelacyjne :-)

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 21:36   

Dzi?ki za komentarze, zdj?cia jak zdj?cia wysz?y jak dla mnie troch? dziwnie, ale mi tam si? podobaj? szczerze mówi?c, bo w?a?nie tak inaczej ;-) A góry w?a?nie przy ka?dej pogodzie s? pi?kne, co nie zmienia faktu ?e te? bardziej niebezpieczne... ale to tak troch? podobnie jak z jazd? samochodem w zim?, trzeba po prostu bardziej uwa?a? ;-) ale akurat w ten dzie? gdyby nie ten wiatr by?o by idealnie jak dla mnie...

MORF 

czyli 3927 dni temu

Tematy: 48
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-02-03, 16:37   

Pogratulowa? wyprawy.

gurszul 

czyli 3619 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-02-05, 20:38   

mówisz.. bez weny... VS84 , a ca?kiem fajnie si? czyta... w takim razie czekam na te relacje z wen? ....
w takich warunkach , doszed?e? i tak bardzo daleko... ja pewnie zawróci?abym ju? wcze?niej...
" góry s? dla rozwa?nych"... :-) i poczekaj? na nast?pn? okazj? ;)

brzozkaa 

czyli 3710 dni temu

Wysłany: 2012-02-05, 22:29   

Zdj?cia z aur? tajemniczo?ci :)
Wyprawa w taki warunkach by?a bardzo du?ym wyzwaniem i dzielnie uda?o Ci si? mu stawi? czo?a!

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-08, 01:21   

Tak czy tak cel jest jeden póki co... czyli do ko?ca zimy te Rysy zdoby? ;-) Czekam tylko, a? dzie? si? troch? d?u?szy zrobi bo jako? nocleg w Morskim Oku nie do ko?ca mnie przekonuje... ;-)

Odpowiedz do tematu