Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 27.11.2011, swinica

?winica (27.11.2011)
Autor Wiadomość
VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2012-01-06, 23:40   ?winica (27.11.2011)

Witam wszystkich po przerwie i zapraszam do kolejnej mojej relacji z pobytu w naszych pi?knych Tatrach :-)

Wypad niestety jednodniowy, ale ostatnio do tego przywyk?em. Cel dosy? ?atwy i nieskomplikowany ze wzgl?du ju? nie najlepsz? pogod? i zalegaj?cy wy?ej ?nieg. Czyli ?winica od strony ?winickiej Prze??czy.

Wyszed?em z Ku?nic oko?o 7:30, pogoda nie najlepsza, tzn. niebo zachmurzenie, temperatura na minusie, ale mówi? sobie do Murowa?ca chocia? dojd? a potem zobaczymy co b?dzie dalej. Standardowo obra?em drog? przez Jaworzynk? i ju? po paru minutach zacz??o si? przeja?nia?, w zale?no?ci od tego w któr? stron? si? patrzy?o.

Po drodze znane wszystkim widoki:

Na Babi?...

Na Giewont...

Po czym popularne schody i wszystkim znajomy widok:

Tutaj stwierdzi?em, ?e do schroniska nie ma co i??, bo szkoda czasu tym bardziej, ?e dzie? krótki i nie wiadomo jak z pogod? b?dzie, wi?c od razu uda?em si? ?ó?tym szlakiem w stron? Kasprowego, a potem czarnym w kierunku ?winickiej Prze??czy. Do tej pory na szlaku wia?o pustkami jak zwykle, po drodze jedna jedyna napotkana osoba.

Cel zacz?? si? zbli?a?, ale wci?? spogl?da?em w lewo i przez pó? godziny zastanawia?em si? spokojnie id?c czy nie zmieni? planów i nie rozliczy? si? z Ko?cielcem, którego nie uda?o mi si? zdoby? podczas mojego pierwszego pobytu w Tatrach ;-) Tyle tylko, ?e wiedzia?em, ?e tam b?dzie ?nieg zalega? na pewno, dlatego wybra?em ?winic? bo wyda? mi si? ten szlak bezpieczniejszy. Chocia?by ze wzgl?du na to, ?e tam s?o?ce w ci?gu dnia dochodzi. Tak te? pomimo ci?g?ych waha? na Ko?cielec nie skr?ci?em tylko poszed?em dalej prosto przed siebie.

A w drodze na ?winick? Prze??cz:

Jak wida? pogoda coraz lepsza, ale w pewnym momencie zacz??y si? schody. Jakie? 200 metrów przed ?winick? Prze??cz? sko?czy? si? ?nieg, a zacz?? sam lód... Tam te? spad?a mi klapka z aparatu, a schylaj?c si? po ni?, wypad?a mi butelka z wod?... s?ysz?c jak obija si? o ska?y i z widz?c jak leci na dó? na chwil? zamar?em wr?cz ;-) Po czym stwierdzi?em, ?e dalej nie wejd?, ale patrz?c w dó? stwierdzi?em te?, ?e nie zejd? tym bardziej :mrgreen: Krótka przerwa i my?l? co dalej. Przypomnia?o mi si?, ?e w plecaku mam przecie? raki, wprawdzie nigdy nieu?ywane, ale najwy?sza pora spróbowa? ;-) Po za?o?eniu ich w ci?gu 15 minut bez problemu znajduj? si? na prze??czy :-)

Tutaj spojrzenie w gór?, ?niegu prawie wcale, czyli tak jak przewidywa?em, górka wydaje si? w miar? prosta i szybka do zdobycia, gdyby droga prowadzi?a tak jak si? wydaje ;-) ale niestety tak nie jest... :mrgreen:

Spojrzenie przed siebie i do góry. Po 20 minutach kondycyjnie zaczynam wysiada?. W dodatku z do?u tego nie by?o wida?, ale w wielu miejscach ten ?nieg jednak zalega?, co troch? utrudnia?o chodzenie, tym bardziej, ?e raki ju? pow?drowa?y do plecaka. Nie by?o ju? te? za bardzo sensu ich zak?ada?, bo 3/4 trasy to same kamienie. Nagle przegania mnie jaka? pani w kozakach która radzi sobie lepiej w tym ?niegu ni? ja w moich butach trekkingowych :-P Ale co tam niech leci jak chce, mi si? nigdzie nie spieszy?o, tym bardziej, ?e pogoda idealna i widoki niesamowite.

Najtrudniejszy moment to doj?cie do tego skalnego ?eberka gdzie si? idzie troch? w dó?, bo tam akurat by? sam lód, ale jako? sobie poradzi?em, potem nawrót i z powrotem w gór? ju? do samego szczytu. Tam ju? ca?a ?ciana wystawiona na po?udnie wi?c ?niegu praktycznie nie by?o. Z ?a?cuchami te? problemu nie by?o, chocia? gdzie? wyczyta?em, ?e przed samym szczytem wielu ludzi si? wraca w jakim? trudnym miejscu, którego nie zauwa?y?em :-) Przed samym szczytem jeszcze mijam pani? w kozakach, która ju? schodzi ;-) A ja dopiero wdrapuj? si? na szczyt i w ko?cu jestem :mrgreen:

Sesja zdj?ciowa na szczycie:

Na szczycie praktycznie cisza i spokój poza 3 innymi osobami jakie tam ju? by?y, ale jak to mam w zwyczaju lubi? sobie d?u?ej posiedzie? na zdobytym szczycie, wi?c po 20 minutach zostaj? sam i jeszcze pó? godzinki sobie tam jestem i podziwiam widoki.

W ko?cu przyszed? czas na zej?cie, wi?c kieruj? si? ?a?cuchami w dó?...

Schodzi?o si? w sumie o wiele ?atwiej ni? wchodzi?o, jeszcze ze 3 osoby min??em co na szczyt wchodzi?y i po 40 minutach by?em znów na ?winickiej Prze??czy. Czasu jeszcze sporo wi?c postanowi?em, ?e wróc? przez Kasprowy, tym bardziej, ?e nie przepadam schodzi? t? sam? drog? co wchodz?, w dodatku ta t? nieszcz?sn? spadaj?c? butelk? mia?em ca?y czas w g?owie :-)

Tak szed?em sobie zupe?nie sam prawie w ciszy i spokoju, bo zacz?? wia? cholerny wiatr, a? tu nagle, po raz pierwszy dane mi by?o zobaczy? kozic? na szlaku i to w dodatku o godzinie prawie ju? 15:00 ale one pono? cz?sto w tych rejonach sobie hasaj? ;-)

Po czym w ko?cu dochodz? do Beskidu, gdzie mój spokój si? ko?czy, bo zaczynaj? pojawia? si? pierwsi tury?ci ;-) A czym bli?ej Kasprowego tym ich coraz wi?cej, tym bardziej, ?e tym razem kolejka by?a ju? czynna ;-)

Ostatnie spojrzenie w stron? dzisiejszego osi?gni?tego celu i docieram na Kasprowy, gdzie ludzi jak dla mnie sporo, ale pewnie do tych co tam s? w sezonie mo?na by rzec, ?e ?wieci?o pustkami. Tutaj si? zastanawiam czy czasem nie zjecha? kolejk? z racji tego, ?e ju? powoli si? ?ciemnia?o i strasznie zimno by?o... Ale stwierdzam, ?e jednak nie... pójd? sobie zielonym szlakiem którym jeszcze nigdy nie szed?em, wi?c znów b?d? nowe doznania i do?wiadczenia...

Po drodze z racji tego, ?e si? ?ciemnia?o zdj?? ju? za wiele nie zrobi?em, ale sz?o si? bardzo fajnie tym bardziej, ?e w tym dniu ju? chyba o tej porze nikt tym szlakiem nie szed?, wi?c do samych Ku?nic szed?em ju? jak zwykle ca?kiem samemu ;-)

Po drodze jeszcze jakie? tam nieudane zdj?cia... ;-)

Po czym wchodz? do lasu i czas za?o?y? latark? na czo?o bo zrobi?o si? ciemno... I tak ju? po ciemku laskiem do samych Ku?nic... :-)

Podsumowuj?c wyjazd bardzo udany, wiele nowych do?wiadcze? takich jak: raki, chwilowy strach, kozica, poznanie nowych szlaków i widoków wi?c same plusy :mrgreen: Wycieczk? polecam ka?demu kto nie ma za du?ego l?ku wysoko?ci, bo mo?e z 2-3 miejsca s? takie, ?e mo?na si? przestraszy? patrz?c w dó?. Lepiej w sumie pój?? tam w innej porze roku, ?eby ?nieg nie zalega?, wtedy i trudno?ci technicznych za wielkich nie b?dzie... :-) i ka?dy da sobie rad? moim zdaniem.

Pozdrawiam i do us?yszenia ;-)

Magda 

czyli 4102 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-01-06, 23:55   

Jak zwykle relacja i fotki rewelacyjne :-) Super si? czyta i ogl?da :-)
Postaw piwo autorowi tego posta

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-07, 01:25   

Magda i Szyba1982, dzi?ki i fajnie ?e si? podoba ;-)

Szyba1982 napisał/a:

Jedno moje ma?e ale - te sznurówki to zawsze masz takie d?ugie nie boisz si?, ?e gdzie? si? nimi zahaczysz czy przydepniesz i potkniesz

W sumie nie zawsze, bo jak widz?, ?e s? za d?ugie to je na drugi raz wi???, ?eby by?y krótsze :-P Mo?liwe wi?c, ?e si? troch? rozwi?za?y a nawet nie zauwa?y?em ;-) Zaraz i tak schodzi?em w dó?, wi?c zawi?za?em je wy?ej i ju? krótsze by?y ;-)

PIWO
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-07, 15:37   

Kurde ty to masz dobrze co chwile jaki? wyjazd ;-)

Cytat:
wyczyta?em, ?e przed samym szczytem wielu ludzi si? wraca w jakim? trudnym miejscu, którego nie zauwa?y?em

Szed?em kiedy? z nisk? osob? na ?winice i mia?a problemy w tym miejscu. Stopnie s? tam dosy? daleko oddalone od siebie i to chyba dlatego .

forever 

czyli 3631 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: 2012-01-07, 18:14   

Opis i zdj?cia znów niesamowite :!:

Ale gdy ujrza?em to zdj?cie, to ju? wiem dlaczego kobieta mówi, ?e ?winica nie dla nas teraz! Cho? skoro jak VS84 pisze, jaki? kozak w kobiecej skórze, w kozaczkach biega? niczym kozica, to ju? sam nie wiem, co my?le? ;-)

Ewyo 

czyli 4075 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2012-01-07, 19:08   

mnie tam kobiety w kozaczkach nie raz wyprzedza?y...nawet ostatnio ze 3 by si? znalaz?y ;-)
ale VS84 - Ty akurat nie mo?esz narzeka? na kondycj? :!:
Gratuluj? relacji i wyprawy :-D
...a kozic zazdroszcz?...bo jeszcze nigdy nie widzia?am :-( tylko ?wistaki si? ze mnie ?mia?y :-P

PIWO
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-07, 21:27   

AnnaW5 napisał/a:
Dzi?kuj? za relacj? i pi?kne zdj?cia, bo dzi?ki nim wiem jak wygl?daj? szczyty, których nigdy nie b?d? w stanie pokona? osobi?cie. No i prosz?... wsz?dzie jestem, wystarczy klikni?cie myszk? komputera :-)

Mo?esz ?mia?o uderza? na ?winic? nie ma tam du?ej ekspozycji szlak tez nie jest trudny. Chyba ?e przez Zawrat na ?winice to tam jest ju? troch? trudniej .

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-09, 00:46   

Ewyo, Lucy, Malgo2malgo, AnnaW5, ola's, aleksandraphl, Joasia, forever, PIWO, Miko?aj, kochamzakopane, jabol

Mam nadziej?, ?e nikogo nie przeoczy?em i dzi?ki Wam wszystkim za wszystkie piwa i komentarze, bo cieszy to bardzo, ?e kto? jednak te relacje czyta i chce si? pisa? nast?pne relacje :-) Chocia? obawiam si? komentarzy do nast?pnych... , bo sezon zimowy si? zacz?? ;-)

Malgo2malgo napisał/a:
czemu wcze?niej nie chwali?e? si? t? ?winic?? :)

Gosiu tak szczerze jako? wylecia?o mi to z g?owy :-) Po za tym czym tu si? chwali?... ;-)

PIWO napisał/a:
Kurde ty to masz dobrze co chwile jaki? wyjazd ;-)

Pomy?l nad przeprowadzk?, to te? tak b?dziesz mia? dobrze :-P

PIWO napisał/a:
Szed?em kiedy? z nisk? osob? na ?winice i mia?a problemy w tym miejscu. Stopnie s? tam dosy? daleko oddalone od siebie i to chyba dlatego .

Tak my?l? i my?l? i chyba chodzi o to co wida? na jednym ze zdj??, gdzie przed samym szczytem jest taka pionowa p?yta, ale tam to nawet ja musia?em zaufa? moim butom przyklejonym do ska?y i troch? podci?gn?? si? r?kami na ?a?cuchu, tyle, ?e trudne to nie jest moim zdaniem tylko troszk? si?y w r?kach wymaga ;-)

forever, akurat ten ?a?cuch na tym zdj?ciu, które zacytowa?e? wszyscy omijali i nikt z niego nie korzysta?, sam si? zastanawia?em po co on tam jest, bo jak popatrzysz w praw? stron? tego zdj?cia, to wida?, ?e tam ?atwiej jest wej?? po tych kamieniach ni? i?? trzymaj?c si? tego ?a?cucha...

Ewyo napisał/a:
.nawet ostatnio ze 3 by si? znalaz?y ;-)

Ewa nie przesadzaj wcale tak nie by?o :-P Po za tym pomy?l jak im si? w tych kozaczkach stamt?d musia?o fajnie schodzi? :-P Za?o?? si? te?, ?e tego obej?cia nie zna?y i schodzi?y t? sam? drog? ;-)

Ewyo napisał/a:
Ty akurat nie mo?esz narzeka? na kondycj? :!:

Z tym to ró?nie bywa, bo widzisz z Wami dawa?em sobie rad?, ale wczoraj z moimi m?odszymi ale bardziej do?wiadczonymi towarzyszami ;-) dysza?em jak parowóz po ka?dych 10 krokach ich tempa i si? dziwili jak to mo?liwe, ?e kto? mo?e chodzi? wolniej ode mnie :-P Ale za to na bardziej technicznych odcinkach byli zdziwieni jakim cudem pokonuj? je szybciej od nich ;-)

Malgo2malgo napisał/a:
Ja w drodze na Zawrat mia?am problemy z si?ganiem do ?a?cucha, mam 1,57m i jestem ciekawa czy na ?winicy b?dzie to samo, co przy Zawracie

Jak b?dziesz tam sz?a to daj zna?, to Ci? tam wci?gn? albo podrzuc? ;-)

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-10, 18:04   

Nie no zawsze sprawdzam, po za tym teraz zima jest to sznurówki cz??ciej pod stuptutami, tyle, ?e ostatnio zahaczy?em rakiem o sznurek ze ?ci?gacza stuptutów i dwa fiko?ki w dó? zrobi?em i na koniec mi jeszcze rak z buta spad?, dobrze, ?e nic po za st?uczonym kolanem si? nie sta?o, ale teraz i te ze stuptutów nauczy?em si? chowa? do ?rodka, ?eby z ty?u na ?ydce nie wisia?y :-)

Odpowiedz do tematu