Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 8.01.2012, polana, rusinowa

Rusinowa Polana (8.01.2012)
Autor Wiadomość
VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2012-02-21, 11:13   Rusinowa Polana (8.01.2012)

Witam serdecznie.

Jak ju? wspomina?em w ostatniej relacji, w sobot? odwioz?em towarzyszy mojej wyprawy do Krakowa i wróci?em do Zakopanego gdzie by?em umówiony z u?ytkowniczk? naszego forum czyli Agusi? na niedzielny spacer po Tatrach ;-)

W sobot? jeszcze zrobili?my sobie wieczorek zapoznawczy w karczmie Po Zbóju po czym udali?my si? do naszej sylwestrowej "willi" nad Potokiem ;-) Tam si? wyspali?my - przynajmniej ja si? wyspa?em, nie wiem jak Agusia ;-) Za oknem o poranku wygl?da?o tak sobie, to znaczy szaro, pochmurnie i nieprzerwanie sypi?cy ?nieg. W dodatku lawinowa 3 z tendencj? rosn?c?, wi?c ci??ko gdziekolwiek by?o si? wybra?. Tak te? pad?o na Rusinow? Polan? czyli dok?adnie powtórka z przed tygodnia z ekip? sylwestrow? ;-)

Udajemy si? wi?c do Wierchu Poro?ca, tu ju? pierwsze problemy z jazd? samochodem po tej drodze 20-30 km/h ca?y czas wi?c troch? nam to zaj??o, ale w ko?cu uda?o si? dotrze? i wyruszy? w tras?.

Szlak w sumie troch? przedeptany wi?c sz?o si? ca?kiem przyjemnie. Pogoda te? w niczym nam nie przeszkadza?a, bo jednak w Tatrach pogoda najwa?niejsza nie jest, a cz?sto wr?cz dodaje klimatu i uroku ca?ej trasie - tak te? by?o tym razem :-)

Po drodze pogoda ani na chwile si? zmieni? na lepsze nie chcia?a, a wr?cz przeciwnie, z minuty na minuty by?o tylko gorzej :-) Na szlaku ludzi praktycznie w ogóle, przez ca?y dzie? mo?e z 4-5 osób min?li?my, wi?c cisza, spokój po prostu ca?kiem inny ?wiat. Szczytów w oddali wida? nie by?o, a te najbli?sze delikatnie przykrywa?y szare i ciemnine chmury ale efekt tego bardzo nam si? podoba? :-)

W ko?cu po godzinie docieramy na polan?, widoki ciut gorsze ni? przed tygodniem, tzn. widoczno?? nieco gorsza, ale za to kilmat jeszcze lepszy, bo w praktycznie nikogo poza nami tam nie by?o :-) A i chatka z oscypkami otwarta :-D (w Nowy Rok by?a zamkni?ta). Agusia zakupuje gorace oscypki, po czym zjadam jej od razu 3 sztuki :-P bardzo dobre by?y :-) Chcia?oby si? powiedzie? na szczycie robimy mnóstwo zdj??, tyle, ?e to nie szczyt, ale by?o co fotografowac...

Stamt?d udajemy si? na Wiktorówki, schody tym razem bardzo przyjazne pokryte ?niegiem a nie lodem, wi?c schodzi si? bardzo dobrze :-)

Zdj?? tam ju? nie robi?em, Agusia troch? zrobi?a wi?c mo?e zechce si? pochwalic ;-) Tam jako? nie spejalnie chce mi si? wraca? do Zazadniej, zreszt? ju? na polanie my?limy nad tym, ?eby si? wróci? z Wiktorówek te 15 minut i pój?? w stron? Palenicy Bia?cza?skiej. W ten sposób te? oboje przejdziemy si? szlakiem którym nigdy w ?yciu nie szli?my i bez problemu dotrzemy potem do Wierchu Poro?ca na parking, bo tak by?by problem z powrotem z Zazadniej..

Wracamy wi?c na Rusinow? Polan?... o dziwo po 10 minutacj jeste?my u góry, a przewidywali?my spore m?czarnie :-P Stamtad udajemy si? nieznanym dla nas szlakiem do Palenicy. Nie wiem jak w lecie, ale w zimie jak dla mnie i dla Agnieszki chyba te?: szlak jest pi?kny. Latem pewnie tak nie jest, bo na szlaku le?y du?o po?amanych drzew, wiele terenów jest wyniszczynoych i wyschni?tych, ale zim? w tym ?niegu ?adnie si? to wszystko komponuje i byli?my zachwyceni. W dodatku tam ju? nie spotykamy na szlaku nikogo co akurat by?o jedn? z najwi?kszych zalet tego szlaku :-)

Do Palenicy docieramy ju? o zmroku, tam z busem na szcz??cie nie ma problemu i dostarcza nas na parking do Wierchu Poro?ca, potem powrót do naszej "willi" i jeszcze udajemy si? na obiadek do "Watry" gdzie te? by?o ca?kiem fajnie, poza kelnerkami które nie wiem czy tak zawsze (bo pierwszy raz tam by?em) ale w ten dzie? by?y strasznie niezorganizowane :-P Mimo wszystko uda?o nam si? smacznie zje??, zostawiaj?c po?ow? bo ju? nie mogli?my... takie syte by?o :-)

Pó?niej to ja ju? uda?em si? z powrotem do domu a Agnieszka zosta?a sobie jeszcze na poniedzia?ek, ale nie ka?dy mia? tak dobrze i niektórzy w tym czasie musieli ju? ci??ko pracowa? :-P

Pozdrawiam i dzi?kuj? za uwag? ;-)

ultkolo 

czyli 3661 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2012-02-21, 12:48   

Byli?cie w t? niedziel??? Kurde ale wia?o :-/ Na Rusinowej zaspy po pas, przej?? si? od Palenicy nie da?o bo szlak przetarty tylko przez narciarzy... co krok to zapadanie si? w ?niegu :lol: Pó?niej wrzuc? par? fotek :-P

Postaw piwo autorowi tego posta

Magda 

czyli 4126 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-02-21, 12:53   

Jak zwykle wspania?a relacja, któr? si? ?wietnie czyta :-) Rewelacyjne zdj?cia przenios?y mnie równie? na Rusinow? Polan? ,gdzie obecna tylko duchem :mrgreen: przew?drowa?am j? z Wami. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta

jag
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-21, 13:50   

VS84 napisał/a:
Stamtad udajemy si? nieznanym dla nas szlakiem do Palenicy.

Ja znowu nie znam szlaku od Wierch Poro?ca. Szed?em do Rusinowej tylko od Zazadniej i z Palenicy.
Latem równie? jest to pi?kny szlak :-) , mimo tych po?amanych drzew, jest miejscami dosy? widokowy. Poza tym m?odnik zaczyna rosn?? i troszk? zieleni dodaje.

Musz? jeszcze pochwali? twoj? relacj?...?wietnie si? j? czyta, jak dobr? opowie?? :-) i zdj?cia równie? ?wietne :-)

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-22, 06:51   

ultkolo napisał/a:
Byli?cie w t? niedziel???

Nie no ta relacja jest z przed miesi?ca ;-) Ale co do wiatru w t? niedziel?, to co? wiem, bo te? by?em w Tatrach i zaliczy?em wycof w drodze do Murowa?ca ze wzgl?du w?a?nie na wiatr ;-) Wyl?dowa?em w ko?cu na Sarniej Skale :-P

PS: Fajne zdj?cia :-)

jag napisał/a:
mimo tych po?amanych drzew, jest miejscami dosy? widokowy.

Na pewno to sprawdz? :-)

Agusia napisał/a:
..znaczy ja przewidywa?am :-P

Ja te?, bo jako? w formie nie by?em ;-)

Odpowiedz do tematu