Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: drugie, podejscie, tatry

Tatry - podejście drugie :D
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-09-30, 06:41   Tatry - podejście drugie :D

Witam po raz kolejny. Po dwóch tygodniach od mojej ostatniej debiutanckiej wizyty w górach wyższych niż moje Beskidy ;), udało mi się wyrwać znów w Tatry niestety tylko na jeden dzień i tego samego dnia wieczorem musiałem jeszcze wracać ale i tak wrażenia niezapomniane zostały :)

Niestety w przeddzień wyjazdu trochę się zasiedziałem przez co po 4 godzinach snu o 6:00 udało mi się wstać. Trochę późno ale cóż... o 7 wyjechałem autostradą A4 przez Kraków, aby jak najszybciej tam być, i około 9:15 już byłem w Palenicy Białczańskiej, a przed 10 wyruszyłem na szlak. Więc czasowo najgorzej nie było. Po przeszło pół godziny dotarłem do Wodogrzmotów. Pogoda wręcz wymarzona do chodzenia po górach, ciepło, słonecznie... Piękna niedziela po prostu... :-)



Mniej więcej tak :-D .

Trochę po 10:00 ruszyłem w stronę Doliny Pięciu Stawów Polskich.







Tym razem w przeciwieństwie do ostatniego razu, gdzie w połowie dogi padłem kondycyjnie. Obrałem całkiem inną taktykę i żółwim tempem zacząłem przesuwać się do przodu. Na początku sporo osób mnie wyprzedzało, ale później oni odpoczywali a ja ich mijałem i tak po niespełna dwóch godzinach dotarłem tutaj :-)







Klika szybkich fotek i idę dalej, już do samej doliny, po drodze przerw nie robiłem żadnych, cały czas powolutku do przodu, fotografując po drodze co mi się tam podobało. O dziwo zmęczenia póki co żadnego, a co poniektórzy już ledwo żyli tak jak ja ostatnim razem ;-) Najgorsze było to, że we znaki zaczęły mi się wdawać moje nowe buty, które kupiłem dzień wcześniej. Tzn. czułem jak zaczynają mnie obcierać, ale co tam, ból jakoś lepiej znoszę niż zmęczenie, więc postanowiłem z nim wygrać :mrgreen: , pomimo, że to właściwie dopiero 1/3 trasy. Ale wszędzie same piękne widoki, więc motywowały do wszystkiego :-)



Aż w końcu dotarłem do doliny, którą wcześniej znałem tylko z nazwy i opowieści, ale nigdy nie sądziłem, że tam będzie aż tak pięknie :-D







Kaczki jak zwykle przywitały mnie z zachwytem :-P Ale trzeba iść dalej ;-)





I w końcu po około dwóch godzinach schronisko i pierwsza już trochę długo wyczekiwana przeze mnie przerwa ;-) . Było już trochę po 12:00 ale postanowiłem sobie tam godzinkę posiedzieć, dla ochłody jedno zimne piwko, jakiś batonik i zachwycanie się klimatem jaki do o koła panował :-) Przez chwile zwątpienie, czy iść dalej, bo nie wiedziałem czy wyrobię kondycyjnie, ale wybiła 13:00 i twardo postanowiłem, że muszę dać radę, więc dalej powolutku przed siebie :mrgreen:







Po drodze wspaniałe widoki, o dziwo pomimo wręcz bardzo powolnego ale równego tempa, zacząłem większość ludzi wyprzedzać, bo przerw nie robiłem w ogóle, aż do Szpiglasowej Przełęczy, gdzie przy samej przełęczy pojawiły się jakieś łańcuchy. Szczerze mówiąc stopień trudności: żaden :mrgreen: . I tak oto około 15:00 byłem już na Szpiglasowej Przełęczy, a po drodze uraczyły mnie widoki, takie jak na powyższych zdjęciach ;-) Tam zobaczyłem tabliczkę z napisem Szpiglasowy Wierch "15 min" drogi, więc od razu podążyłem w górę i po 10 minutach byłem już na szczycie, gdzie zrobiłem sobie moją drugą dzisiejszą przerwę. Tyle, że tym razem dłuższą, bo patrzeć było na co :-)









Posiedziałem tam do 16:30 i żałuję, tylko, że tak późno wyjechałem z domu, bo gdybym był tam wcześniej, to z pewnością posiedziałbym tam dłużej, bo tak bardzo mi się tam podobało. Ale, chciałem zdążyć przed zmrokiem do Palenicy więc niestety musiałem zacząć schodzić w dół, pomimo, że w ogóle nie miałem ochoty.
Pomimo, że trasa szeroka, lekka i przyjemna, to i tak schodzenie do przyjemnych u mnie nie należy. Tym bardziej, że już kolano w jednej nodze dawało się we znaki i musiałem schodzić, że tak powiem na jedną nogę, żeby tej co trochę bolała nie przeciążać. Ale szło mi to dosyć sprawnie.



I po 1,5 godziny byłem już mniej więcej tu :-)

Tam 5 minutowa przerwa i asfaltem na dół, już nawet nie szedłem tymi kamiennymi skrótami ze względu na nogę, tylko cały czas asfaltem do o koła. By około godziny 19:30 być na parkingu w Palenicy, gdzie było już w sumie ciemno.

Potem jeszcze szybki podjazd na Krupówki na jakąś kolację, bo cały dzień oprócz małego śniadania w domu przeżyłem w sumie tylko na jednym batoniku, jednym piwku i jednej butelce wody mineralnej. Więc szybka kolacja i do domu już nie przez Kraków autostradą tylko nieco krótszą i o tej porze już zupełnie pusta drogą przez Maków Podhalański, Wadowice i Oświęcim. Tak że przed 24:00 dojechałem do domu. A rano niestety na 9:00 do pracy :-) . Ale co tam warto było i nawet na jeden dzień opłaca się jechać. :)

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że Was nie zanudziłem :mrgreen:
  
 
 
Lestaf 


Wiek: 40
Doczy: 23 Wrz 2011
czyli 4571 dni temu

Posty: 96
Tematy: 3
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2011-09-30, 07:43   

Gratulacje :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-09-30, 08:34   

no to gratulacje :) teraz już wiesz czemu jest moja ulubiona traska :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-09-30, 08:54   

borsuk6x9 napisa/a:
teraz już wiesz czemu jest moja ulubiona traska


No moją właśnie też zostanie, chociaż mogłaby być ciut trudniejsza ;) byłoby jeszcze ciekawiej, chociaż z drugiej strony przy takim spacerku, można bardziej i dłużej zachwycać się widokami, które są naprawdę niesamowite :mrgreen: zdjęcia i opowiadania i tak nie odzwierciedlają rzeczywistości, bo nie ma to jak na żywo to wszystko zobaczyć...
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-09-30, 13:36   

VS84 napisa/a:
chociaż mogłaby być ciut trudniejsza


no znam osoby dla których była za pierwszym razem bardzo trudna i do wezwania śmigła niewiele brakowało :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-09-30, 13:45   

borsuk6x9 napisa/a:
VS84 napisa/a:
chociaż mogłaby być ciut trudniejsza


no znam osoby dla których była za pierwszym razem bardzo trudna i do wezwania śmigła niewiele brakowało :mrgreen:


Wiesz ja tam patrzę ze swojego punktu widzenia i swoich predyspozycji. Po za tym ja tam lubię wyzwania póki co. Ale rozumie, że nie dla wszystkich to może być łatwe z wielu względów, tak jak dla mnie też są rzeczy wręcz nie do wykonania, a dla innych to bułka z masłem. :-) A też Ci powiem że mijałem młodą dziewczyną która popłakała się jakieś 30 minut przed Siklawą, bo po prostu się bała iść wyżej, pomimo w miarę płaskiej i przyjemnej drogi. I niestety koleżanki musiały z nią schodzić w dół. ;-)
 
 
przems 



Wiek: 111
Doczy: 11 Wrz 2011
czyli 4582 dni temu

Posty: 65
Tematy: 3
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: warszawa
Wysany: 2011-09-30, 14:18   

kawał dobrej roboty , dzięki za zestaw fotek dużej jakości , dzięki nim
można chociaż przenieść się na chwilę w czasie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4920 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-09-30, 17:12   

bardzo fajna relacja i super fotki, fajnie znów na chwilę przenieść się tam i czuć jakbym sama szła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
przems 



Wiek: 111
Doczy: 11 Wrz 2011
czyli 4582 dni temu

Posty: 65
Tematy: 3
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: warszawa
Wysany: 2011-09-30, 19:12   

hej to była moja opinia :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4920 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-09-30, 19:17   

ale chyba możemy czuć podobnie ?? :-P :-P :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-09-30, 20:56   

ja chyba też tak się zbiorę kiedy na weekend i na rysy skoczę :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-09-30, 21:05   

borsuk6x9 napisa/a:
ja chyba też tak się zbiorę kiedy na weekend i na rysy skoczę


Hmm no jakbyś tak wyjechał o 2:00 w nocy to między 6:30 a 7:00, a autostradą to być może nawet o 6:00 ;-) powinieneś być na miejscu :mrgreen: więc nie jest najgorzej :-P Po za tym zawsze można wyjechać dzień wcześniej po południu i na drugi dzień zaczynać atakować :-) Chociaż ja tam wolę w ten sam dzień rano jechać, po pierwsze ruch mniejszy, a po drugie zaoszczędzam na jednym noclegu. A jutro wybieram się znowu, mam nadzieję, że pogoda dopisze... tyle że ja mam trochę bliżej więc i mniejszy z tym problem ;-)
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 4987 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-10-01, 20:09   

tylko nie zapomnij relacji zamieścić :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-02, 07:06   

Ewyo napisa/a:
tylko nie zapomnij relacji zamieścić :mrgreen:


No zapomnieć na pewno nie zapomnę... i mam nadzieję, że będzie Wam się podobać :-) , tym bardziej, że nawet fajny szlak wybrałem sobie, wczoraj już trochę zaliczone i właśnie jadę kontynuować :mrgreen:
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4809 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-10-03, 21:38   

no ja myślałem po południu w piątek wyjechać wieczorem zaparkowac gdzieś.... pod górami drzemnąć się w aucie :mrgreen: rano wystartować i wieczorem zejść znowu drzemnąć do rana i wracać. popołudnie niedzielne dojść do siebie i poniedziałek do roboty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum