Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: na, poczatek, spacery, takie, tam

Takie tam spacery na pocz?tek ;)
Autor Wiadomość
VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2011-09-23, 07:45   Takie tam spacery na pocz?tek ;)

Witam wszystkich :-)

Ostatnio tj. w dniach 10-12 wrze?nia uda?o mi si? wybra? w Tatry :). W sumie to od paru lat cz?sto tam je?dzi?em, bo przynajmniej dwa razy w roku ale jako? za bardzo po górach nigdy nie chodzi?em. A powodem tego byli towarzysze z którymi je?dzi?em i którzy nie mieli ochoty spacerowa? po górach. Dlatego przewa?nie ko?czy?o si? w karczmach na Krupówkach, basenach termalnych, ew. wyci?gach na Guba?ówk?, gdzie? na S?owacji i ogólnie tam gdzie si? da samochodem dojecha? ;) Wi?c póki co to jako dziecko przeszed?em praktycznie ca?e Beskidy ?l?skie i ?ywieckie, ale z Tatrami za wiele wspólnego nie mia?em, pomimo ?e cz?sto w tych rejonach by?em. No ale nadszed? czas na zmiany i zamierzam je w ko?cu przej??, najlepiej wszystkie :-D .

Dlatego, ?e jestem pocz?tkuj?cy to na pierwszy raz nic trudnego nie wybra?em, a raczej spacerowe trasy czyli dzie? pierwszy zacz?? si? od dojechania oko?o godziny 8:30 rano do Palenicy Bia?cza?skiej, po czym w miar? szybko wyruszy?em w stron? Morskiego Oka. Z racji tego, ?e za wiele si? ostatnio nie rusza?em, po godzinie pieszo pod t? lekk? górk? mia?em do?? :oops: No ale nic trwa?em w tym dalej i o godzinie 10:30 uda?o mi si? doj?? do Morskiego Oka :-D Do schroniska nawet nie wchodzi?em, widz?c te t?umy przed, tym bardziej ?e ju? kiedy? tam by?em wi?c mnie tam specjalnie nie ci?gn??o. Troch? pozachwyca?em si? widokami, popstryka?em par? zdj??:

Posiedzia?em tam chyba z godzin?, odpoczywaj?c i zbieraj?c si?y na co? wi?cej :) I uda?em si? w stron? Czarnego Stawu pod Rysami, gdzie wg mapy mia?o si? i?? 50 minut, ja szed?em 1,5 godziny, co chwile odpoczywaj?c :-D czasem pstrykaj?c jakie? zdj?cia:

No i nareszcie po 1,5 godziny ukaza?o mi si? to co chcia?em :-D Czarny Staw pod Rysami :) Musz? przyzna?, ?e by?e, zachwycony jak na pierwszy raz ;). Szkoda tylko ?e pogoda by?a nie nie najlepsza, wsz?dzie szaro i ponuro ale co tam i tak pi?knie. T?umów ju? za wielkich nie by?o w porównaniu do Morskiego Oka, cisza, spokój i pi?kny widok. Wi?c to co lubi? najbardziej. Posiedzia?em tam te? troch?, znów odpoczywaj?c, uda?o mi si? nawet przej?? do po?owy tego stawu, po czym wróci?em, bo i tak jak dla mnie ju? by?o troch? pó?no bo zrobi?a si? 14:30 i tak jakby si? na deszcz zbiera?o, na szcz??cie oby?o si? bez deszczu :) Kilka fotek z Czarnego Stawu i czas by?o wraca?.

[

Wi?c ostatnie spojrzenie z góry na Morskie Oko :)

I na dó?, tu si? okaza?o, ?e moje tempo schodz?c wzros?o wr?cz trzykrotnie i po 30 minutach by?em przy schronisku na Morskim Oku :) Wi?c ostatnie spojrzenie na góry, ju? prawie ca?e w chmurach:

I dalej na dó? ;) nie wiem sk?d si? tyle nabra?em, ?e schodz?c wyprzedza?em dos?ownie wszystkich jak leci bo tak bardzo ju? chcia?em odpocz?? i wróci? do pensjonatu w którym mia?em wynaj?ty pokój. Tym sposobem po jednej godzinie i pi?tnastu minutach by?em na parkingu :-) Wycieczka jak dla mnie na pierwszy raz bardzo fajna, chocia? musz? powiedzie?, ?e najbardziej denerwowa?a mnie ta asfaltowa droga, bo to jako? takie ma?o przyjemne w górach po asfalcie chodzi? a dooko?a prawie same drzewa, no o tych t?umach to ju? lepiej nie wspomina? ;) Potem szybko na obiadek i do pokoju wróci?em co? ko?o godziny 18:00 nie maj?c ju? za wiele ochoty na nic ;)

Dzie? drugi pobudka o 7:00 rano, wstaj? i lekkie zakwasy, wi?c trzeba by?o gdzie? pojecha? je rozchodzi? troch? :). Kto? kiedy? poleci? mi na pocz?tek tras? na Ko?cielec, co si? okaza?o pó?niej za dobrym pomys?em nie by?o, ale co tam spróbowa?em.

Wi?c o 8:30 dojecha?em do Ku?nic, zjad?em jakie? ?niadanie i w drog? :-) Ruszy?em do?? ochoczo, jak zwykle na pocz?tek wszystkich wyprzedzaj?c i po godzinie to samo co dzie? wcze?niej ;) Tzn. dwa razy uda?o mi si? widzie? plecy ka?dego, najpierw si? przybli?a?y, by za jakie? czas si? oddala? :-P Ale co tam id? dalej,z przerwami oczywi?cie i jedn? d?u?sz? z widokiem na Giewont:

W ko?cu o godzinie 11:00 uda?o mi si? dotrze? do schroniska i szczerze mówi?c zacz??em si? waha?, czy si? nie wraca? :-D bo ledwo tam doszed?em, ale zobaczy?em na znakach, ?e do Czarnego Stawu G?sienicowego jest tylko 40 czy tam 50 minut wi?c pomy?la?em ?e chwil? odpoczn? i pójd?. Po godzinie siedzenia w schronisku poszed?em dalej:

Sytuacja z dnia wczorajszego mnie nie omin??a i znów z 40-50 minut zrobi?o si? 1,5 godziny ;) ale twardo powolutku byle do przodu :-) i o 13:30 uda?o si? dotrze? nad staw. Wra?enia du?o lepsze ni? z Morskiego Oka i Czarnego Stawu pod Rysami. Po pierwsze pogoda dopisa?a, a po drugie jak na mój gust staw o wiele ?adniejszy i taki jaki? przyjemniejszy :)

Wi?c znów pó? godziny przerwy, kilka fotek i dalej do góry:

Po czym o 15:20 udaje mi si? dotrze? na Karb :) Ko?cielec na wyci?gni?cie r?ki:

Ale mówi? sobie koniec na dzisiaj wystarczy, jak dla mnie to i tak wiele jak na pierwszy pobyt w Tatrach. Ale spotykam pewnego pana w sanda?ach :-P I za jego zach?t? poszed?em jeszcze kawa?ek dalej, ale wytrzyma?em ju? tylko 20 minut, mo?e z 1/3 drogi przeszed?em i odpu?ci?em, bo moje nogi ju? nie dawa?y rady, wi?c niestety Ko?cielca zdoby? mi si? nie uda?o, po pierwsze nogi a po drugie by?a ju? prawie 16:00 a chcia?em wróci? jeszcze tego samego dnia. Wi?c zawróci?em i zacz??o si? znów to co wczoraj :-D Szybki sprint na dó?, z jednym postojem w Murowa?cu tak ?e kawa?ek po 18:00 ju? by?em w Ku?nicach, ale nóg ju? nie czu?em. Cieszy?em si? ?e odpu?ci?em bo przy moim tempie to bym wróci? chyba ko?o 21:00 jakbym tam wszed? i nie wiem czy bym w ogóle doszed? ;) Jeszcze ostatnie fotki po drodze by?y i do samochodu :)

Po powrocie do pensjonatu, zamiast pój?? spa? wybra?em si? jeszcze na termy do Bia?ki Tatrza?skiej dla zrelaksowania si?. Ogólnie nic mi to nie da?o, bo na drugi dzie? chodzi? nie mog?em, ale ju? wraca?em do domu. Zakwasy utrzymywa?y si? jeszcze jakie? 3 dni :). Ogólnie z wyjazdu jestem bardzo zadowolony bo w sumie chyba uda?o mi si? przekroczy? 2000 metrów n.p.m. :mrgreen: chocia? pewno?ci nie mam ale co? ko?o tego by?o. Widoki pi?kne, nie pada?o wi?c czego chcie? wi?cej.

W tym tygodniu wybieram si? znowu ale tylko na jeden dzie?, bo niestety praca mi uniemo?liwia d?u?szy pobyt w ten weekend, ale daleko nie mam wi?c i tak si? op?aca. Mam nadziej?, ?e pogoda dopisze, tzn. byle nie pada?o :)

Pozdrawiam i dzi?kuj? za uwag? :-P

przems 

czyli 3503 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 08:53   

bardzo dobre foty , mnie dopiero w przysz?ym roku czeka podobna wyprawa
Postaw piwo autorowi tego posta

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-23, 09:11   

Heh jak odpowiada?e? to by?o chyba tylko pó? relacji, bo by?em w trakcie opisywania drugiego dnia ;) A co do wypraw to ka?da jest dobra, nie wa?ne gdzie byle w Tatrach ;-) Ja tam ju? mam ochot? na wi?cej :-) Ale musz? si? troch? rozchodzi? i kondycj? przede wszystkim wyrobi? ;-)

przems 

czyli 3503 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 09:22   

lepsz? por? na pokonywanie tras podejrzewam jest lato, ja z kolei polubi?em posezonowe
wyjazdy, by?em tydzie? wcze?niej, wiadomo jedni wol? to inni tamto ;)

na kondycj? sam si? zmuszam ?eby codziennie biega? kilka km. ;)
do tego dochodzi sprz?t, tylko teraz nie chcia?o mi si? bra? lustrzanki w góry, ale w nast?pnym koniecznie bior?!

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-23, 09:58   

Ja tam te? wol? posezonowe wyjazdy najlepiej jeszcze nie w weekendy, wtedy jest w miar? cicho i spokojnie :) No ale có? póki co w tygodniu si? pracuje wi?c zostaj? weekendy, chyba ?e jaki? urlop w mi?dzyczasie :-)

A co do kondycji to Ci powiem, ?e si? tego nie spodziewa?em, bo du?o na rowerze je?d?? czasem trasy nawet przesz?o 100 km. Te? ostatnio regularnie ucz?szcza?em na si?ownie... ale to jednak ca?kiem inny rodzaj wysi?ku jest... :shock:

ola's 

czyli 3983 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 14:06   

Super fotki ;)

Magda 

czyli 3934 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 18:54   

VS84 super fotki i ciekawa relacja :-)

borsuk6x9 

czyli 3730 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 19:55   

wszystko fajnie :) relacja super tylko pewnie b?dzie pro?ba od aministracji ?eby mniejsze formatowo fotki wstawia? coby serwera nie zapcha?. :)
a poza tym mój pierwszy spacer po tatrach to by?a masakra kondycyjna, a teraz mimo wieku z roku na rok jest coraz lepiej i bilans wychodzi 100 km na nogach w ci?gu dwóch tygodni.

Bartek. 

czyli 3491 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2011-09-23, 20:52   

Bardzo ladne zdjecia ;) widze ze pierwszego dnia zrobiles taka sama trase jak ja w wakacje ;d ja natomiast najbardziej sie styralem wchodza na czarny staw pod Rysami co jakis czas odpoczynek bo slonce ostro w glowe dawalo ;d

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-23, 23:02   

Dzi?ki Wam wszystkim za pozytywny odbiór mojego pierwszego razu :-P Szczerze powiedziawszy to jest w szoku :shock: bo nie spodziewa?em si? tylu opinii i to w dodatku samych dobrych o dziwo... Tym bardziej, ?e nigdy ?adnych relacji z niczego nie zdawa?em, wi?c podszed?em do tego raczej w formie zabawowej i tak po swojemu ?e tak powiem ;) I te? nie spodziewa?em si?, ?e zdj?cia Wam si? spodobaj?, bo ogólnie fotografuje sobie tak bez ?adnego do?wiadczenia, sam dla siebie i od ca?kiem nie dawna, wi?c wieje amatorszczyzn? szczerze mówi?c ;-) Ale jak si? podoba to tylko pozostaje mi si? cieszy? i raz jeszcze Wam podzi?kowa? :mrgreen:

Do Agusi:

Jak cel i okoliczno?ci s? tego warte, to a? si? chce cz?owiekowi m?czy?, po za tym ja tam lubi? ma?y wycisk ;) A z czasem na pewno to zaprocentuje i ju? nie b?d? musia? si? m?czy?, a zostanie sama przyjemno?? :mrgreen: Trening czyni mistrza ;)

Do Borsuka:

Fotki s? wrzucone na serwer imageshack.us, a nie na serwer forum wi?c chyba go nie obci??aj?... jedynie strona forum mo?e si? komu? wolniej wgrywa?, jak ma nie najlepszy internet ;) Chocia? do ko?ca pewien nie jestem jak to dzia?a, ale u mnie te fotki dopiero po klikni?ciu si? powi?kszaj?, a w po?cie si? same dostosowuj? do rozmiaru forum... A co do kondycji to dam rad? z rowerem by?o podobnie jak zaczyna?em to 50 km ledwo robi?em, by po dwóch miesi?cach zrobi? 168 km i dalej mog?em, tylko noc mnie zasta?a.... wi?c mam nadziej?, ?e z górami b?dzie podobnie :-) Tym bardziej, ?e za czasów podstawówki po moich Beskidach potrafi?em po 10 godzin bez przerwy chodzi?, ale có?: staro?? nie rado?? :-P

borsuk6x9 

czyli 3730 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-09-24, 04:09   

VS84 napisał/a:
Fotki s? wrzucone na serwer imageshack.us

a to chyba b?dzie OK :mrgreen: po prostu mnie kiedy? zwrócono uwag? ?e za du?e wrzucam a wiadomo .... wszyscy chcemy ?eby forum jak najlepiej chodzi?o. ja korzystam z neta mobilnego w ró?nych cz??ciach polski wi?c u mnie do?? d?ugo si? ?adowa?o i dlatego zwróci?em na to uwag?.

Odpowiedz do tematu