Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gory, swietokrzyskie

Góry Swi?tokrzyskie
Autor Wiadomość
Ewyo 

czyli 4100 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 17 piw(a)
Wysłany: 2011-02-01, 19:49   Góry Swi?tokrzyskie

Temat Gór ?wi?tokrzyski nie by? jeszcze poruszany, a uwa?am, ?e to fajne miejsce, które warto zobaczy?. Góry to w?a?ciwie pofa?dowany teren - najwy?sza ?ysica ma 612 m n.p.m., ale widoki s? przepi?kne, trasy przyjemne i lesiste, ludzi nie a? tak du?o.
Oprócz gór jest masa miejsc do zwiedzania - same Kielce (?liczne miasto wbrew temu, co my?la?am bazuj?c na obiegowych opiniach) s? ?wietne, czyste i ciekawe (i jest nawet "namiastka" gór w postaci cho?by Rezerwatu Kadzielnica). Sp?dzili?my w Kielcach 2 dni i jeszcze czuj? niedosyt :!: Fajne ska?ki s? te? w Rezerwacie Piekie?ko nad Niek?aniem, gdzie przy okazji czeka nas spacer po lesie. Sandomierz to równie? co najmniej jeden dzie? zwiedzania, a po drodze jeszcze trasa podziemna w Krzemionkach Opatowskich - po kopalni krzemienia pasiastego (w Sandomierzu te? mo?na przej?? si? pod rynkiem i wybra? si? na spacer po najstarszych w Polsce Górach Pieprzowych).
Dla dzieci fajn? atrakcj? b?dzie Park Dinozaurów w Ba?towie (a w Kielcach Muzeum Zabawek - ja si? tam ?wietnie bawi?am :-P ).
No nie mo?na zapomnie? o miejscu, od którego nazw? wzi??o ca?e pasmo - o ?wi?tym Krzy?u - trasa pi?kna, klasztor robi niesamowite wra?enie.
Polecam równie? wybranie si? do zamku - w Ch?cinach i do Zamku Krzy?topór.
A gdy b?dziecie chcieli jeszcze pospacerowa? zapraszam do Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni - ogromny skansen, fajnie zagospodarowany z ciekawymi budynkami.
Dla mi?o?ników literatury czeka jeszcze Muzeum Henryka Sienkiewicza w Obl?gorku (dworek, w którym mieszka?).
Postaw piwo autorowi tego posta

Lucy 

czyli 3648 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2012-02-29, 15:13   

Ewyo napisał/a:
No nie mo?na zapomnie? o miejscu, od którego nazw? wzi??o ca?e pasmo - o ?wi?tym Krzy?u - trasa pi?kna, klasztor robi niesamowite wra?enie.

Pi?kne miejsce.
Id?c do klasztoru, warto te? zajrze? na wspania?e go?oborze.

Podobnie jak Ewyo, gor?co polecam wizyt? na zamku w Ch?cinach i w skansenie w Tokarni. Oba miejsca zwiedza?am wprawdzie przy niezbyt zach?caj?cej pogodzie, ale i tak wra?enia niezapomniane.
B?d?c w tej okolicy warto te? zajrze? do Jaskini Raj (osobi?cie wol? wprawdzie Jaskini? Nied?wiedzia w Kletnie, ale Raj te? pi?kna) .

uHeliosa 

czyli 3173 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-02-14, 18:19   

Góry ?wi?tokrzyskie s? najstarszymi górami w Polsce. Pokryte lasem stoki s? idealnym terenem dla mi?o?ników pieszych w?drówek, przeja?d?ek konnych, czy wyczynowej jazdy rowerowej. Góry stanowi? tak?e doskona?? baz? wypadow? do jazdy na nartach, czy snowbordzie.

Majka M 

czyli 3384 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-05-15, 22:20   

By?am tam wczoraj .Fajna wycieczka, zero zm?czenia.?ysa Góra i go?oborze oczywi?cie-niesamowity widok.Jaskinia Raj-owszem ?adna, cho? do s?owackich jaski? jej daleko.Kielce ca?e rozkopane, w centrum remonty.Uda?o mi si? zobaczy? amfiteatr.Ch?ciny sobie podarowa?am, czasu nie starczy?o, poza tym by?am tam ju? kiedy?.

Zakopaneo 

czyli 3105 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-06-12, 10:30   

Jako jednodniowa wycieczka jak najbardziej mo?na poleca? równie? Góry ?wi?tokrzyskie,jest tam kilka ciekawych szlaków,czy wspomnianych tras rowerowych. Bo je?li mia?bym tam sp?dzi? kilka dni to troch? za d?ugo i mog?aby wkra?? si? nuda.

stara 

czyli 2524 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2015-01-05, 11:46   

Ja tam by?am w lecie, na dwudniowej wycieczce, ale by?a ona zorganizowana przez biuro podró?y, konkretnie aviatourtravel.
Mog? napisa?, bo nie mam ?adnych negatywnych wspomnie?.
Same góry by?y pi?kne, raczej niewysokie, ale si? tego nie spodziewa?am. Jaskinia Raj to za to naprawd? ?adne miejsce.
Oprócz wycieczek szlakiem, zwiedzili?my te? zamek w Ch?cinach. Lubi? takie miejsca, wi?c mi si? bardzo podoba?o.
Maj? tam rozbudowan? baz? noclegow?. Mo?na tam znale?? zarówno ma?e gospodarstwa agroturystyczne, hotele, pensjonaty czy pokoje go?cinne. My zwykle szukamy noclegów za po?rednictwem http://nocowo.pl/szukam_noclegu.html#form
Podajesz tam termin jaki Ci? interesuje, rodzaj obiektu, posiadany bud?et itd. Oni na tej postawie wysy?aj? na maila kilka ofert. Jest z czego wybiera?.

Esterkaa 

czyli 2381 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2015-04-17, 16:37   

Ech, by?am dosy? dawno temu w górach ?wi?tokrzyskich i bardzo mi si? podoba?y. Od jakiego? czasu zbieram si?, aby jecha? do nich rowerem, ale ci?gle wypada mi co? innego :)

Krzy? 

czyli 3415 dni temu

Tematy: 12
Otrzymał 23 piw(a)
Wysłany: 2015-07-16, 12:51   

Przysz?a pora by odwiedzi? inne góry ni? Tatry ;-)
Stan??o na tym, ?e b?d? to Góry ?wi?tokrzyskie :)
Czy kto? mo?e podpowiedzie?, gdzie si? zatrzyma? by mie? najlepsz? baz? wypadow????
Nie znam kompletnie tych terenów.... wi?c ka?da wskazówka mile widziana :)

[ Dodano: 2015-08-06, 16:40 ]
No có?... nikt nie chcia? mi podpowiedzie? :( Trudno.

Akurat jestem w tym rejonie i NIE POLECAM miejscowo?ci Krajno jako baza wypadowa, szczególnie osobom które chcia?yby korzysta? z busów lub autobusów.
Mieszkaj?c tu trzeba niestety wsz?dzie dojecha? swoim autem.

Odpowiedz do tematu