Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, tatrach

7 dni w Tatrach
Autor Wiadomo
Yeti1988 



Wiek: 35
Doczy: 15 Maj 2014
czyli 3627 dni temu

Posty: 6
Tematy: 1
Skd: Warszawa
Wysany: 2014-06-30, 23:32   7 dni w Tatrach

Witam,

Wybieramy się z dziewczyną w Tatry w terminie (19-26 lipiec). Prosił bym o pomoc w wyborze szlaków. Do Tej pory mamy ułożonych kilka tras ale nie wiem do końca czy na pewno są poprawne do przejścia nie ma szlaków jednokierunkowych w przeciwnym kierunku itd.)

1. Kuźnice -> Kasprowy Wierch -> Kondracka Kopa -> Małołączniak -> Przysłop Miętusi -> Gronik -> Krzeptówki (nocleg)

2. Palenica Białczańska -> Dolina 5 Stawów Polskich -> Szpiglasowa Przełęcz -> Morskie Oko -> Palenica Białczańska -> Krzeptówki (nocleg)

3. Kiry -> Jaskinia Mroźna -> Tomanowa Dolina ->Tomanowy Potok -> Chuda Przełączka -> Cudakowa Polana -> Kiry -> Krzeptówki (nocleg)

4. Kuźnice -> Przełęcz Między Kopami -> Czarny Staw Gąsiennicowy -> Karb -> Kościelec -> Karb -> Czerwone Stawki -> Hala Gąsienicowa -> Przełęcz Między Kopami -> Kuźnice -> Krzeptówki (nocleg)

Co sądzicie o tych trasach? Czy któraś z nich jest nie do przejścia na pierwszy raz po Tatrach? Czasowo (wychodząc w miarę rano) da się wyrobić z tymi trasami? Może macie jakieś inne pomysły na ciekawe widokowo trasy? Proszę o pomoc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5066 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-07-01, 00:35   Re: 7 dni w Tatrach

Yeti1988 napisa/a:

1. Kuźnice -> Kasprowy Wierch -> Kondracka Kopa -> Małołączniak -> Przysłop Miętusi -> Gronik -> Krzeptówki (nocleg)
2. Palenica Białczańska -> Dolina 5 Stawów Polskich -> Szpiglasowa Przełęcz -> Morskie Oko -> Palenica Białczańska -> Krzeptówki (nocleg)
3. Kiry -> Jaskinia Mroźna -> Tomanowa Dolina ->Tomanowy Potok -> Chuda Przełączka -> Cudakowa Polana -> Kiry -> Krzeptówki (nocleg)
4. Kuźnice -> Przełęcz Między Kopami -> Czarny Staw Gąsiennicowy -> Karb -> Kościelec -> Karb -> Czerwone Stawki -> Hala Gąsienicowa -> Przełęcz Między Kopami -> Kuźnice -> Krzeptówki (nocleg)


plan do zrealizowania
ale :
1 - na pierwszy dzień trochę za dużo, moim zdaniem wchodzenie na Kasprowy nie ma sensu
natomiast w przeciwnym kierunku i zjazd kolejką w dół - jaknajbardziej

2 - OK ale nie zaraz na 2 dzień
tu polecał bym wycieczkę do Doliny Chochołowskiej z wejściem przez Grzesia na Wołowiec
daje pardzo ciekawy pogląd na topografię Słowackich Tatr Zachodnich, przepiękną Dolinę Zuberską i Rohacze

3 - zwiedzanie Doliny Kościeliskiej ale bez zupełnie nieciekawej i przepełnionej klapkowiczami
Jaskini Mroźnej , natomiast koniecznie Wąwóz Kraków, Jaskinia Raptawicka i początkowe komory Jaskini Mylnej (zabrać conajmniej 2 latarki)

4- wycieczka na Kościelec wg planu

5 - coś łatwiejszego np. Wiktorówki, Gęsia Szyja i baseny w Bukowinie

6 - Szpiglasowy wg planu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yeti1988 



Wiek: 35
Doczy: 15 Maj 2014
czyli 3627 dni temu

Posty: 6
Tematy: 1
Skd: Warszawa
Wysany: 2014-07-01, 07:51   

To znaczy ja wiem, że to nie tak dzień po dniu te szlaki które mamy wytyczone. Będą one przeplatane z łatwiejszym szlakami i innymi rodzajami rekreacji w międzyczasie.

W trasie numer 1 mi zależy żeby jednak w tej kolejności ją zrobić i skończyć w Groniku skąd będziemy mieli już rzut beretem do miejsca noclegowego. A dlaczego wejście na Kasprowy Wierch odpuścić?

Co do sugestii o zmianie trochę trasy zwiedzania Doliny Kościeliska i Jaskini to weźmiemy to pod uwagę. Ogólnie w Dolinie Kościeliska chcieli byśmy zobaczyć jak najwięcej :)

Dziękuję za podpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4095 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2014-07-01, 09:01   

to zalezy co kto lubi ja Mroźną polecam jak najbardziej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4292 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-07-01, 09:32   

Ja też Mroźną lubię.Wąwóz Kraków zobaczcie koniecznie, można też wstąpić nad Smreczyński Staw, jeśli to ma być taka lżejsza wycieczka.
A na pierwszy raz w Tatrach to do Kościelca miałabym wątpliwości, ale wszystko zależy od Waszej kondycji i umiejętności.
Czerwone Wierchy pociągnęłabym do końca i zeszłabym czerwonym lub zielonym szlakiem do Kościeliskiej, ale nie w pierwszy dzień, tylko jak się już trochę "rozchodzicie".
Natomiast wycieczka na Chudą Przełęcz jak dla mnie trochę bez sensu.wolałabym iść na Ornak albo jak zaproponował Jabol na Grzesia, Rakoń, Wołowiec.Wrażenia i widoki na Rohacze niezapomniane.A szlak nietrudny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yeti1988 



Wiek: 35
Doczy: 15 Maj 2014
czyli 3627 dni temu

Posty: 6
Tematy: 1
Skd: Warszawa
Wysany: 2014-07-01, 10:11   

Na Kościelec może być za trudno? Są jakieś trudne podejścia, łańcuchy, klamry?

Co do Chude przełęczy to po prostu chciał bym tamtędy wrócić do Kir, żeby w dwie strony jak najmniej tą samą trasą iść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4292 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-07-01, 11:33   

Na Kościelec nie ma żadnych ułatwień, ale wejście jest trudne i ekspozycja duża.Może najpierw na Giewont spróbujcie?
Co do Chudej Przełączki , to schodząc z Czerwonych Wierchów do Kościeliskiej idziesz przez nią.Dlaczego napisałam,że jak dla mnie wycieczka na samą Chudą Przełączkę bez sensu?Bo szlak bardzo mozolny, a w zasadzie skoro nie wchodzisz nim na Ciemniak to cel jakiś nijaki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5066 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-07-01, 15:00   

Yeti1988 napisa/a:

W trasie numer 1 mi zależy żeby jednak w tej kolejności ją zrobić i skończyć w Groniku skąd będziemy mieli już rzut beretem do miejsca noclegowego. A dlaczego wejście na Kasprowy Wierch odpuścić?

bo startujesz z Krzeptówek i dojazd do Kuźnic rano zajmie wam godzinę czasu (chyba że pojedziecie taksówką to krócej), na Kasprowym jest po prostu kupa ludzi i krzyku,
wcale nie ma atmosfery wysokogórskiej a podejście przez Myślenickie Turnie jest
mozolne i mało ciekawe.
Jeśli koniecznie chcecie dać sobie w dupę 1 dnia to proponował bym prosto z Krzeptówek pomaszerować do Doliny Małej Łąki i przez Grzybowiec wejść na Giewont (różnica poziomów w podejściu taka sama jak na kasprowy), jeśli wcześnie wystartujecie to rano jest tam jeszcze zupełnie luźno, schodzicie na Kondracką Przełęcz i jeśli będziecie czuli się na siłach to wejdziecie na Kope Kondracką , Małołączniak i zejdziecie przez Gronik do kwatery.
Pamiętaj jednak że zejście z Małołączniaka do Doliny Miętusiej jest bardzo strome
- zdecydowanie odradzam schodzenie po deszczu ze względu na bardzo śliskie
kamienie , niejeden już tam poleciał , nie zabił się wprawdzie ale obił dupsko.

Polecam kijki trekkingowe - na zejściach oszczędzają kolana
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3611 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-07-03, 20:14   

Jako pierwszy szlak na "rozchodzenie" proponuję Dolina Białego -> Sarnia Skała -> Dolina Strążyska -> Dolina Małej Łąki -> Kiry
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Montain 


Doczya: 10 Lip 2014
czyli 3571 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2014-07-15, 14:47   

Wędrujemy wzdłuż potoku, który tworzy piękne, małe wodospady. Stoki doliny porośnięte są lasem bukowo jodłowym.

Szlak Doliny Białego łączy się z ścieżką nad Reglami. Z Doliny Białego możemy odbyć piękny spacer w kierunku Dolinki ku Dziurze, Doliny za Bramką.

Będąc w Dolince ku Dziurze warto zajrzeć do Dziury tj. maleńkiej jaskini. Dno jaskini opada stromo w dół. Obie boczne odnogi jaskini (ich długość wynosi 50 m) kończą się ślepo. Górale zwą tą jaskinię Zbójecką Jamą.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
zakrun 


Wiek: 38
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3546 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-04, 16:23   

Ścieżka nad Reglami jest moją ulubioną ścieżką w Tatrach:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5066 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-08-04, 21:50   

zakrun napisa/a:
Ścieżka nad Reglami jest moją ulubioną ścieżką w Tatrach:)

co wniej takiego fajnego ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2014-08-11, 22:13   

jabol napisa/a:
zakrun napisa/a:
Ścieżka nad Reglami jest moją ulubioną ścieżką w Tatrach:)

co wniej takiego fajnego ?


Podpisuje sie pod pytaniem. Nic tam ciekawego cały czas las las las...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum