Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gran, rohaczy

Gra? Rohaczy
Autor Wiadomość
kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2012-08-10, 23:00   Gra? Rohaczy

Kontynuacja dyskusji o Rohaczach:

Majkel napisał/a:
Z tego co piszesz to wi?ksze emocje s? na odcinku Banówka-Trzy Kopy ni? na samych Rohaczach. Tak wi?c widz?, ?e warto sobie przed?u?y? tras? i zrobi? : Zverovka- Banikowska prze??cz - Rohacze - Wo?owiec i powrót spowrotem przez Rako? i Zabrat. Na mapie wychodzi ok. 12 godzin wi?c standardowa trasa ;-)
Troch? zboczyli?my z tematu bo mia?o by? o Ch?opku ale ciekawa dyskusja si? zrobi?a :-P

Ci??ko mi jednoznacznie stwierdzi?, który odcinek mo?e wywrze? wi?ksze wra?enie, zw?aszcza, ?e Gra? Rohaczy poznawa?em fragmentami na paru wyprawach. W planach mam przej?cie ca?ej Grani Rohaczy za jednym zamachem (od Palenicy Ja?owieckiej do Wo?owca), wtedy mia?bym lepsze porównanie, ale nie wiem kiedy te plany zrealizuj?...
W ka?dym b?d? razie na ten moment chyba najwi?ksze wra?enie na mnie zrobi? w?a?nie ten efektowny, bardzo eksponowany odcinek w rejonie Banówki (zw?aszcza, ?e w jednym miejscu jest niez?e zw??enie grani), tu widoczny fragment (zdj?cie zrobione podczas zej?cia z Banówki jeszcze przed tym odcinkiem - szlak prowadzi po grani a tam gdzie? po prawej stronie, poni?ej grani ?cie?ka omijaj?ca szlak):

Z kolei mi?dzy Rohaczem Ostrym a Smutn? Prze??cz? te? mo?na liczy? na efektowne graniowe odcinki bez u?atwie? (tam te? jakie? ?cie?ki poni?ej szlaku).

Poza tym sam Rohacz Ostry mo?e dostarczy? wra?e?, jest troch? ?a?cuchów do pomocy, ale za to ekspozycji równie? nie brakuje :-D

A pomys? przej?cia od Banikowskiej Prze??czy do Wo?owca wydaje si? ciekawy. Je?li zale?y na efektowno?ci, to na pewno takie wyd?u?enie trasy mo?e zapewni? wi?cej wra?e? ;-) Nie jest to jeszcze ca?a Gra? Rohaczy, ale za to znaczna jej cz??? i to ta bardziej efektowna.
Postaw piwo autorowi tego posta

Majkel 

czyli 3427 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2012-08-11, 20:58   Re: Gra? Rohaczy

kamiltatry napisał/a:

A pomys? przej?cia od Banikowskiej Prze??czy do Wo?owca wydaje si? ciekawy. Je?li zale?y na efektowno?ci, to na pewno takie wyd?u?enie trasy mo?e zapewni? wi?cej wra?e? ;-) Nie jest to jeszcze ca?a Gra? Rohaczy, ale za to znaczna jej cz??? i to ta bardziej efektowna.

No w?a?nie ja lubi? efektowne, eksponowane i trudne szlaki tak wi?c my?l?, ?e ta trasa dostarczy sporych wra?e? i niezapomnianych widoków ;-) Tylko niestety za szybko tej trasy nie zrealizuj?...prawdopodobnie dopiero za 2 lata :-(

kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2012-11-24, 19:06   

To ?ycz? powodzenia, aby trasa nie zawiod?a oczekiwa?, gdy wreszcie nadarzy si? okazja do poznania tej grani :-)

Ja z kolei przej?cie ca?ej Grani Rohaczy podczas 1 wyprawy planuje na 2013 (wst?pnie mój g?ówny plan na ten sezon)...

Majkel 

czyli 3427 dni temu

Wysłany: 2012-12-07, 16:00   

No jak dobrze pójdzie to w lipcu zaatakuj? Rohacze razem z 3 Kopami i Banówk?. Byle by pogoda dopisa?a ;-)

kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-01-27, 19:02   

Hmmm... mo?e si? uda "zgra?" na wspólne przej?cie?
Wst?pnie wola?bym sierpie?, ale w lipcu te? czasem potrafi? by? niez?e warunki, np. odcinek Banikowska Prze??cz - Smutna Prze??cz pozna?em w lipcu 2010 :-)

Majkel 

czyli 3427 dni temu

Wysłany: 2013-01-30, 13:16   

Ja ju? mam zaplanowane wyjazd wst?pnie na 30.06- do ok. 08.07 mo?e dzie? d?u?ej zobacz?. Terminu zmieni? nie da rady bo urlopy zaplanowane (mój i wujasa :mrgreen: ) wi?c o prze?o?eniu mowy by? nie mo?e ;-) Plan wst?pny mam taki:
01.07 Prze??cz pod Ch?opkiem
03.07 Gra? Rohaczy: Wo?owiec - Banikowska Prze??cz. Start ze Zverovki
05.07 Orla Per?: ?leb Kulczy?skiego - Krzy?ne i powrót przez 5 Stawów do Palenicy
07.07 Kasprowy (kolejk?) - ?winica - Zawrat - Kozi - ?leb Kulczy?skiego i powrót do Ku?nic
Pewnie to wszystko zweryfikuje pogoda ale mo?e uda si? te trasy przej??. Wi?c jak kto? b?dzie w tych terminach na tych szlakach to mo?e si? spotkamy ;-) W sumie w zesz?ym roku plan wypali? (Ko?cielec, Rysy, przej?cie przez Kozi? prze??cz z Hali G. do 5 stawów i powrót przez Zawrat) wi?c mo?e i tym razem si? uda :-P

kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-02-18, 04:39   

Hmmm... zobaczymy jakie b?d? warunki... mo?e akurat trafi si? okres wy?owej pogody... ale to potrzeba sporo szcz??cia :-)

Majkel 

czyli 3427 dni temu

Wysłany: 2013-08-30, 13:48   

Wi?c jestem ju? po Rohaczach od strony Wo?owca. Có? mog? napisa?...szlak bardzo efektowny w rejonach Rohacza Ostrego, Ko? te? super :mrgreen: tyle, ?e nie by?o jako? mega trudno jak dla mnie. Okolice P?aczliwego ju? ?atwiejsze zdecydowanie. Trzeba si? tam trzyma? ostro znaków bo ?atwo zej?? na ?cie?k?, któr? szli wszyscy tury?ci których tam spotka?em :shock: Ja szed?em oczywi?cie grani?. Niestety na Smutnej Prze??czy pogoda zaczyna?a si? psu? wi?c zdecydowa?em si? schodzi? na dó? do Zverovki. Szkoda, ?e nie da?o si? i?? dalej ale rozs?dek wygra? ;-)
Podsumowuj?c:
Trasa bardzo fajna, do?? wymagaj?ca jak na szlaki Tatrza?skie. W przysz?ym roku na pewno na pierwszy ogie? idzie odcinek Smutna - Banikowska bo jestem strasznie ciekaw jak tam jest :-)

Dzejs 

czyli 3022 dni temu

Wysłany: 2013-08-31, 11:20   

Do tego szlaku trzeba pogody :)

kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2013-09-29, 03:18   

Majkel napisał/a:
Trzeba si? tam trzyma? ostro znaków bo ?atwo zej?? na ?cie?k?, któr? szli wszyscy tury?ci których tam spotka?em :shock: Ja szed?em oczywi?cie grani?.

Niestety sporo turystów rozdeptuje ?cie?ki poni?ej Grani Rohaczy... :-? Dobrze, ?e nie poszed?e? ich ?ladem. :-)
Majkel napisał/a:
W przysz?ym roku na pewno na pierwszy ogie? idzie odcinek Smutna - Banikowska bo jestem strasznie ciekaw jak tam jest

?ycz? powodzenia! Poza tym i tak dobrze, ?e uda?o Ci si? pozna? spory odcinek Wo?owiec - Smutna Prze??cz. Z tego co pami?tam warunki na pocz?tku lipca nie by?y zbyt stabilne.

Ja z kolei nie zrealizowa?em swojego najbardziej ambitnego planu na ten sezon i w ogóle nie pojawi?em si? w tym sezonie na Grani Rohaczy (by?em jedynie na Wo?owcu 7 wrze?nia). Chyba za bardzo skupi?em si? na przygodzie z Orl? Perci?. ;-) Zatem na przej?cie ca?ej Grani Rohaczy za 1 zamachem musz? sobie poczeka? przynajmniej do nast?pnego sezonu.

Majkel 

czyli 3427 dni temu

Wysłany: 2014-06-09, 12:20   

Hej Kamil ! Jakie plany na ten sezon? Ja b?d? na Trzech Kopach i Banówce prawdopodobnie 1 lipca je?li pogoda mi szyków nie popsuje ;-)

kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2014-06-11, 22:49   

Cze?? Majkel. :-) Gra? Rohaczy mam w planach na ten sezon i jak si? uda, to chcia?bym si? tam pojawi? wi?cej ni? 1 raz.

Tak?e je?li chcesz, to daj zna?, gdy b?dziesz si? wybiera?. Mo?e tym razem uda nam si? zgra? na wspólne przej?cie Grani Rohaczy.

Yaqp 

czyli 3458 dni temu

Tematy: 2
Wysłany: 2014-07-08, 14:42   

Te? si? na Rohacze wybieram. W tym roku trafi?y mi z musu dolinki wi?c trzeba sobie jako? czas urozmaici? po rodzinnym wej?ciu na Wo?owiec...

Edit: Niestety pogoda zmusi?a mnie do zej?cia na Wo?owcu :-/

kamiltatry 

czyli 3574 dni temu

Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2014-09-25, 19:49   

W tym roku jednak tylko 1 raz by?em na Grani Rohaczy. Nie uda?o mi si? przej?? ca?ej trasy za jednym zamachem, ale przynajmniej przeszed?em najbardziej efektown? cz??? od Wo?owca do Banikowskiej Prze??czy.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
stes 

czyli 3607 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2014-09-29, 09:17   

No pi?knie :-D

Odpowiedz do tematu