Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: kondracka, kopa, pod, przelecz

Przełęcz pod Kondracką Kopą
Autor Wiadomo
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-02-23, 21:33   Przełęcz pod Kondracką Kopą

Gorąco polecam ten szlak w sumie Wszystkim. I tym mocno zaprawionym i tym, którzy dopiero rozpoczynają zmagania z Tatrami. Wyjście rozpoczynamy w Kuźnicach i niebieskim szlakiem kierujemy się do Schroniska na Hali Kondratowej. Przepyszne gofry rekompensują trudy dojścia;). Potem niecałe 90 minut zielonym szlakiem i jesteśmy u celu. Dla wytrawnych -> kierunek Kasprowy; dla początkujących powrót tą samą drogą lub w stronę Kondrackiej Kopy i potem na Kondracką Przełęcz i potem już do Schroniska na Hali Kondratowej. Kilkugodzinna trasa z porannym wstaniem, lecz przy słonecznej pogodzie po prostu rewelacja. pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-25, 01:19   

Przeszedłem ten szlak aż do Kasprowego ;-) ...odcinek od Kondratowej do Przełęczy pod Kopą z początku wygląda niewinnie, ale w miarę nabierania wysokości idąc po zakosach, robi się bardzo mozolny. Jednak kiedy dojdzie się na górę, to się o tym zapomina. Ja stąd dalej poszedłem do Kasprowego...fajny i widokowy szlak :-) , chyba go powtórzę :-)
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-07-05, 14:49   

Ja proponuję stamtąd prosto na Kopę, w sumie mamy kilka opcji. To też dobry szlak na rozgrzewkę dla tych,którzy chcą pójść w następnych dniach w wyższe partie gór.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-10, 12:41   

ja schodzilam z Przeleczy na Hale Kondratowa i to chyba byl najgorszy szlak jakim szlam. Szlam, szlam, szlam i szlam i myslalam, ze nigdy nie dojde - niekonczaca sie opowiesc :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4668 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-14, 12:13   

Ja schodziłem z Kopy do przełęczy i mi się szlak wydawał męczący bo mocno rozchodzony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marekkcp 



Wiek: 73
Doczy: 03 Mar 2012
czyli 4409 dni temu

Posty: 25
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-08-17, 19:13   

Na krótkie wyjście w góry bardzo mi ten szlak pasuje. Nie pcham się jednak na Giewont, czy nawet pod Kopę. Wystarczy mi dojść do schroniska na Kondratowej. Przejść nieco dalej niebieskim szlakiem i po nasyceniu się widokami Doliny Kondrackiej wrócić do Kuźnic.
Nie jest to wycieczka wyczerpująca, nie jest też czasochłonna. Ostatnio byłem tam wczoraj i parę fotek zamieściłem tu http://marekkacperek.word...a-kondratowej/. Warto się tam wybrać. Do zobaczenia na szlaku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
AGUŚ 



Wiek: 41
Doczya: 13 Maj 2011
czyli 4704 dni temu

Posty: 130
Tematy: 15
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kępno
Wysany: 2012-08-21, 10:38   

Ja zaliczyłam ten szlak idąc od Kasprowego.Rzeczywiście idzie się i idzie i końca nie widać :mrgreen: .Jednak warto dla widoków z Kopy Kondrackiej.Myślę,że jak już zdołaliśmy dojść do Kondrackiej Przełęczy to te parę metrów warto się wyśilić i zaliczyć jeden ze szczytów Czerwonych Wierchów :-D .Jak dla mnie to jeden z najpiękniejszych widoków w Tatrach, a dojście nie jest tak wyczerpujące jak by się wydawało.Do zobaczenia na szlaku :-) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-11-09, 13:35   

Tzn ten szlak od kopy czy też przełęczy w kierunku doliny jest dosyć monotonny,to fakt. Ale chyba nie było aż tak źle:) Jak najbardziej warto się tamtędy przejść,szczególnie jesienią:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ola30 



Doczya: 21 Cze 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 27
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Belgia
Wysany: 2012-11-09, 14:45   

A zima bezpiecznie jest tam cie pchac? Tzn bez rakow i jakiegokolwiek sprzetu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
marekkcp 



Wiek: 73
Doczy: 03 Mar 2012
czyli 4409 dni temu

Posty: 25
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-11-10, 14:20   

To nie jest niebezpieczny szlak i teraz jesienią wystarczy rozsądek i obserwacja warunków, żeby wiedzieć kiedy niestety trzeba zawrócić. Moim zdaniem wejście z Kuźnic do schroniska na Kondratowej, a nawet kawałek dalej nie stwarza zagrożeń, a odwdzięcza się pięknymi widokami. Na razie nie ma śniegu na tych wysokościach, a dodatkowo noclegi są znacznie tańsze i nie ma tłoku na trasach, ani w barach. http://www.marekkacperek.pl/noclegiwzakopanem/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4668 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-11-10, 20:00   

Dokładnie tak jak kolega pisze nic dodać nic ująć. Warto dojść do Kopy bo stamtąd widoczki przepiękne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ola30 



Doczya: 21 Cze 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 27
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Belgia
Wysany: 2012-11-11, 14:13   

Bardzo skrotowo pisze i pominelam najwazniejszy szczegol. W Tatrach bede dopiero przed Bozym Narodzeniem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4414 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-11-24, 18:48   

Start.Zakopane napisa/a:
Jak najbardziej warto się tamtędy przejść,szczególnie jesienią:)


Dokładnie, w tym rejonie można liczyć na piękne jesienne krajobrazy (głównie wrzesień/październik) :-)
Samo wejście na Przełęcz pod Kopą Kondracką raczej nie jest jakieś długie, choć w końcówce podejścia sporo zakosów do przejścia...
tu coś więcej napisałem o tej trasie -> Przełęcz pod Kopą Kondracką (1863 m n.p.m.) | opis + zdjęcia

Ola30 napisa/a:
A zima bezpiecznie jest tam cie pchac? Tzn bez rakow i jakiegokolwiek sprzetu?


W zimie to chyba ciężko o bezpieczną trasę, zwłaszcza gdzieś wyżej n.p.m. -> końcowe podejście na tą przełęcz jest strome, więc nawet zagrożenie lawinowe możliwe (o ile dosypie sporo śniegu przed świętami)...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4685 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-01-07, 09:40   

Generalnie rzecz biorąc w Dolinie Chochołowskiej czy Kościeliskiej także można podziwiać piękne jesienne krajobrazy gór,również zimą- chociaż to oczywiście bardziej niebezpieczne. Polecam także całą Dolinę Małej Łąki. Zimą jak ktoś powyżej wspomniał- ciężko o bezpieczny szlak i musisz zwracać uwagę na poziom zagrożenia lawinowego jaki aktualnie występuje. Na wszelki wypadek raki i czekany także wskazane chociaż do Przełączy pod Kopą nie ma szczególnych trudności na szlaku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Tomek 


Doczy: 10 Sty 2013
czyli 4096 dni temu

Posty: 8
Tematy: 1
Skd: Kraków
Wysany: 2013-01-11, 11:34   

Całkiem fajnie to wygląda, będę musiał się kiedyś wybrać w tę trasę, bo poszukuję czegoś dla nowicjuszy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum