Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: kasprowy, kasprowy, ktoredy, na, wierch

Kasprowy Wierch - którędy na Kasprowy?
Autor Wiadomo
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5170 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-03-04, 19:46   

Ja przeszłam szlaki z Kuźnic na wprost zielonym pod kolejką oraz przed Dolinę Kondratową - ten drugi łatwiejszy i bardziej widokowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
magda123 


Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5167 dni temu

Posty: 68
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Wysany: 2010-03-06, 17:55   

wytłumaczcie też komuś "zielonemu"- tak jak ja- jak tam dojsc powiedzmy z Krupowek;) W Zakopanem byłam setki tysięcy razy, a nawet nie wiem gdzie jest kasprowy. Wiem ze to sie wydaje dziwne ale zwykle jezdzilam tam po prostu na impreze :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
'Magda' 



Zaproszone osoby: 3
Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5167 dni temu

Posty: 66
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2010-03-06, 19:31   

Kieruj się tam, gdzie zobaczysz gigantyczną kolejkę do kolejki :-D
Do Kuźnic, a stamtąd już na szlak, ale żeby trafić z Krupówek to najlepiej i najprościej Zamoyskiego, za rondem na Przewodników Tatrzańskich i cały czas prosto na Kuźnice pod górę. Inaczej, krótko rzecz ujmując: ciągle niebieskim szlakiem, a później zielonym już na Kasprowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-12, 21:43   

polecam wejście na Kasprowy i zjazd z Kasprowego, można uniknąć ogromnych kolejek, chociaż ja stałam w kolejce godzine u góry we wrześniu, ale lepsza godzina u góry niż 4 na dole
 
 
Agnieszka 


Wiek: 31
Doczya: 19 Mar 2010
czyli 5145 dni temu

Posty: 7
Tematy: 0
Skd: Zielona Góra
Wysany: 2010-03-21, 17:46   

Ja na Kasprowy najbardziej lubię wchodzić od Kondratowej przez Czuby Goryczkowe. Uwielbiam też wejście od Murowańca ale nie to "główne" tylko przez Przełęcz Liliowe. Do schodzenia polecam szlak zielony pod Kolejką. Może i długi, ale za to puściuteńki :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5125 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-05-20, 15:57   

XYZ, co racja to racja:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
monkami 


Wiek: 43
Doczya: 20 Maj 2010
czyli 5083 dni temu

Posty: 23
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Poznan
Wysany: 2010-05-20, 19:42   

Tak sobie Was czytam i wspomnienia wracaja :-) ...Kasprowy tez odwiedzilam i to od samego poczatku do konca z buta...czyli nieznane mi kolejki do kolejki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5125 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-05-21, 16:15   

monkami, To szczerze gratuluje i podziwiam:-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5152 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-05-21, 16:52   

Cytat:
KASPROWY WIERCH 1987 m.n.p.m.
Kasprowy Wierch

Dojeżdżamy z Zakopanego do Kuźnic. Z każdego przystanku w Zakopnaem jeżdżą busy w tą stronę za 3zł. Po przyjeździe na miejsce wybieramy zielony szlak - jest to nakrótsza droga na szczyt, a trwa 3h 30min. Pierwsza godzina wędrówki odbywa się leśnym szlakiem, który dość szybko mija, bo krajobraz nie jest tu monotonny. Na początku mijamy tu potok Bystra, a wyżej, wraz ze zdobywaniem wysokości zbocza stają się bardziej przejrzyste. Po 1h wędrówki powinniśmy już być na wysokości środkowej stacji kolejki linowej "Kasprowy". Tutaj możemy odpocząć po nieco męczącym podejściu. Na niewielkim obszarze ustawiono tu ławki, skąd widać piękniw całe pasmo Czerwonych Wierchów i Giewont. Idąc dalej miniemy ogromny słup kolejki linowej, po czym znajdziemy się w piętrze kosodrzewiny. Jest to bardzo widokowa część tego szlaku. Od teraz będziemy szli kamiennymi schodami przez 2h aż na sam szczyt. Tuż po przekroczeniu górnej granicy lasów wyłonią nam się 4 skaliste szczyty.

Po paru minutach miniemy jamę w skałach, w której możemy się schronić w razie ewentualnego deszczu. Miejsca wystarczy na swie osoby. Dalsze podejście to już zdobywanie wysokości bardzo krętymi ścieżkami. Zobaczymy tu ogrodzenie niebezpiecznych miejsc za pomocą zielono-czerwonych taśm. Po 3h i 30min powinniśmy być już na szczycie, na którym wieją przeważnie nieznośne wiatry. Są tu większe głazy, za którymi można się schować. Znajduje się tutaj również najwyżej położony budynek w Polsce - jest nim Stacja Meteorologiczna na Kasprowym Wierchu. Widok z Kasprowego Wierchu jest jednym z najlepszych w Tatrach Zachodnich. Widać stąd ogromną Świnicę 2301 m.n.p.m., Giewont 1894 m.n.p.m., Beskid 2012 m.n.p.m. i całe pasmo Czerwonych Wierchów. Widać stąd również trzy kolejki biegnące na ten szczyt: pierwsza to kolejka krzesełkowa z Doliny Goryczkowej, druga to także kolejka krzesełkowa, ale prowadząca z Doliny Gąsienicowej i trzecia, najbardziej znana - kolej linowa "Kasprowy".

Powrót możemy zorganizować na wiele sposobów. Możemy wrócić w 2h50min do Kuźnic szlakiem, którym przyszliśmy. Możemy również pójść czerwonym szlakiem do Kondrackiej Kopy 2005 m.n.p.m. skąd pójdziemy żółtym szlakiem na Giewont i wrócimy czerwonym szlakiem do Doliny Strążyska. Trzecia opcja to powrót do Doliny Gąsienicowej żółtym szlakiem do Murowańca skąd możemy wrócić na dwa sposoby do Kuźnic: przez Boczań niebieskim szlakiem lub żółtym szlakiem przez Jaworzynkę.




opis : http://www.gory-szlaki.pl...erch_szczyt.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5125 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-05-22, 15:32   

Po raz kolejny dziękuję za fantastyczne fotki:D:D:D:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Go

Tematy: 221
Wysany: 2010-06-07, 18:37   

Ja we wakacje byłam po raz pierwszy na Kasprowym i wybrałam wjazd kolejką :mrgreen:
Myślę, że takich wrażeń nic nie jest wstanie zastąpić :-D Widoki są wprost BOSKIE!! Mimo dość wysokich cen biletów było warto ;-)
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2010-06-20, 12:31   

polecam wejść - nie wjechać choć zazwyczaj na górze jest mgła i mało widać, ale może będziesz szczęście miała;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dorotea 


Zaproszone osoby: 28
Wiek: 36
Doczya: 08 Kwi 2010
czyli 5125 dni temu

Posty: 220
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Wejherowo
Wysany: 2010-06-20, 17:25   

Piękne to mało powiedziane, jak dla mnie :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dagaj7 


Wiek: 50
Doczya: 05 Lip 2010
czyli 5037 dni temu

Posty: 7
Tematy: 1
Skd: Kraków
Wysany: 2010-07-05, 16:45   

Nigdy nie byłam na Kasprowym, stąd moje pytanie. Czy mieszczuchy z Kraka, z 7 latkiem i
10 miesięczniakiem w nosidle dojdą? Znacie jakiś w miarę spoko szlak? A jak wygląda sprawa zejścia?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Doczy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Morąg
Wysany: 2010-07-05, 16:57   

Widziałem wiele osób z nosidełkami. W tym roku znajoma też idzie z 7 latkiem. Kwestia zejścia albo drogą powrotną w dół lub Hala Gąsienicową, z tąd można zejść do Kuźnic czy też do Brzezin lub Toporowej Cyrhli. Zawsze też można zjechać kolejką.

Kasprowy może też być początkiem wycieczki na Świnice, ale nie polecam, nawet odradzam. Szlak bardzo trudny, niebezpieczny z łańcuchami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum