Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gubalowka, oszusci

Uwaga na oszustów pod Gubałówką!!!
Autor Wiadomo
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-24, 01:28   Uwaga na oszustów pod Gubałówką!!!

Wybierając się na spacer pod Gubałówkę czy na zakupy na targ pod Gubałówką wiele osób zapomina o rozsądku i ostrożności widząc grupę osób pochłoniętych w grze hazardowej 3 kubki bądź 3 karty. Idąc w stronę Gubałówki praktycznie każdego dnia można zobaczyć tam zgromadzenie osób w różnym wieku, które otaczają zrobiony z drewnianych skrzynek stolik, za którym stoi mężczyzna, który proponuje przechodniom zabawę i grę na pieniądze. Wraz z grupą swoich współpracowników oszukuje on ludzi i naciąga ich na duże pieniądze.
System działania jest bardzo prosty - kilka podstawionych osób gra w grę i stawia pieniądze (stawka to najczęściej 100 zł). Oczywiście podstawione osoby udają, że się nie znają i cały czas wygrywają coraz większe sumy. Zachęcone, naiwne osoby stawiają pieniądze, udaje im się wygrać kilka kolejek, by potem przegrać całość.
Sama byłam świadkiem tego, że jednej osobie udało się spośród trzech kubeczków wskazać kubeczek, pod którym znajdowała się kulka. Osoba ta chciała otrzymać swoją wygraną, gdy mężczyzna prowadzący grę zaczął wciskać jej kit, że przecież wygrana jest wtedy, gdy 3 razy z rzędu uda się znaleźć kulkę więc niestety przegrywa pieniądze.
Takich naiwnych osób jest mnóstwo, bo podczas wakacyjnego pobytu traci się czujność, a sztuczny tłum i sztuczne wygrywanie przez inne osoby działają na psychikę i sprawiają, że wiele osób mających w sobie odrobinę zamiłowania do ryzyka i hazardu postawi pieniądze i zdecyduje się na grę.
Efekty są najczęściej mokre - w postaci łez spływających po policzkach. U panów rośnie ciśnienie i pięści zaciskają się same ze złości. Ze złości na oszustów czy ze złości na własną naiwność?
O tym procederze wiedzą wszyscy - wiedzą mieszkańcy, wiedzą turyści, wie policja, ale nikt z tym nic nie robi. Niestety nieświadomi turyści, którzy wybierają się do Zakopanego po raz pierwszy, dają się nabrać. Jeśli nie chcesz paść ofiarą oszustów idąc przez targ w stronę Gubałówki - omiń stoisko graczy i nie daj się wciągnąć w tą farsę, z której wyjść można tylko z pustym portfelem.

 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5149 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-02-24, 11:23   

Dość głośno było o tym stoliku swego czasu, ja dodam swoje trzy grosze i powiem: uwaga na kieszonkowców. Targ pod Gubałówką to jedno z miejsc, gdzie najczęściej można takich spotkać (tłumy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-02-24, 23:43   

No tak kieszonkowcy to duża zmora pod gubałówką, trzeba strasznie uważać, by nie paść ich ofiarą. Najgorsze, że często oni robią taki sztuczny tłok i w natłoku wrażeń człowiek nawet się nie spostrzeże jak zostanie okradziony :( przykre to ale cóż po prostu trzeba uważać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
magda123 


Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5146 dni temu

Posty: 68
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Wysany: 2010-02-28, 00:28   

Zawszę chcę i próbuję tych "od kubków i kart" zobaczyć, bo jestem po prostu ciekawa jak to wygląda ;) Ale nigdy jeszcze mi się nie udało ich spotkać... ;(;(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-28, 00:36   

ja widziałam w zeszłym roku i miałam okazję posłuchać pod kolejką na Gubałówkę lamentowania młodej parki, gdzie chłopak krzyczał na dziewczynę że postawiła pieniądze, straciła 100 złotych a podobno trafiła kubek, w którym była kulka, ale koleś stwierdził że przecież trzeba trafić 3 razy z rzędu
 
 
magda123 


Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5146 dni temu

Posty: 68
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Wysany: 2010-03-02, 17:34   

Ojejku biedna. Dziwne, że ludzie się dają jeszcze na to nabrać. Do tego młodzi!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-07, 17:09   

Bo ludzie nie myślą, dają się naciągnąć na gadkę tych bajerantów i tyle... przykre, ale prawdziwe i pomimo, że tyle osób o tym wie, za każdym razem jak ich widzę, stoi przy nich duży tłum ludzi :-|
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
roger14227 


Wiek: 51
Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5131 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2010-03-12, 10:51   

To jest normalne. Wszędzie można kogoś zrobić w h....
Widocznie najwięcej można ich spotkać pod Gubałówką




Przyjezdnych :-D :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domino25 


Wiek: 38
Doczya: 16 Lut 2010
czyli 5155 dni temu

Posty: 85
Tematy: 1
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: ......
Wysany: 2010-03-12, 11:12   

Trójka moich znajomych ma przykre wspomnienia z kieszonkowcami spod Gubałowki dlatego rzadko sie tam wybieram a jak już idę to wolę nie zabierać portfela tylko jakaś niewielką sumę gdyby coś mi wpadło w oko:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
poszept 



Doczy: 12 Mar 2010
czyli 5131 dni temu

Posty: 192
Tematy: 6
Otrzyma 6 piw(a)
Wysany: 2010-03-12, 15:20   

domino25 napisa/a:
Trójka moich znajomych ma przykre wspomnienia z kieszonkowcami spod Gubałowki dlatego rzadko sie tam wybieram a jak już idę to wolę nie zabierać portfela tylko jakaś niewielką sumę gdyby coś mi wpadło w oko:)


no nie tylko pod Gubałówką czy na Krupówkach....ten proceder jest w czasie weekendowym i wakacyjnym w wielu miastach. Nie tylko Zakopane ....
obojętne gdzie ..głupich naiwnych roztargnionych chciwych../ odpowiednie skreślić/ jest wszędzie sporo.

nic nie zastąpi zdrowego rozsądku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-12, 20:09   

dokładnie, trzeba się wszędzie pilnować, ale pod Gubałówką to rzuca się strasznie w oczy to co oni tam robią
 
 
domino25 


Wiek: 38
Doczya: 16 Lut 2010
czyli 5155 dni temu

Posty: 85
Tematy: 1
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: ......
Wysany: 2010-03-12, 20:19   

Zgadzam się z Tobą XYZ w 100% :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
magda123 


Wiek: 33
Doczya: 25 Lut 2010
czyli 5146 dni temu

Posty: 68
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Wysany: 2010-03-12, 21:58   

Ja też się zgadzam.
Powinni coś z tym zrobic
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Fantasmagoria 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 65
Tematy: 6
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-13, 19:23   

W pełni podzielam wasze zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-03-16, 11:43   

ja myślę tak jak Emu, policja na bank ma jakiś % z tych oszustw skoro wszyscy wiedzą gdzie to się dzieje, a nikt nic z tym nie robi
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum