Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: goralski, ulubiony, zespol

Ulubiony zespó? Góralski
Autor Wiadomość
brutal
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2010-03-08, 16:58   Ulubiony zespó? Góralski

Jak dot?d nie przepada?em nawet nie zna?em muzyki góralskiej. Po prostu nie grano jej nigdzie poza tym specyficznym rejonem. Golec U Orkiestra jako jedni z nielicznych wywindowali w gór? i zna ich ca?y kraj. Tworz? wspania?? muzyk?, która gra w duszy na pewno nie jednemu polakowi! A jakich wy macie ulubionych wykonawców?

martiana 

czyli 4069 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 7 piw(a)
Wysłany: 2010-03-09, 12:16   

Ja to raczej nuce pod nosem niektóre utwory i je?li chodzi o wykonawców to niektóre piosenki s? fajne inne mnie dra?ni?, ale zdecydowanie lubi? Brandstattera.
Postaw piwo autorowi tego posta

Fantasmagoria 

czyli 4067 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-03-16, 17:37   

Golec U Orkiestra!!!! to zdecydowanie najlepszy góralski zespó? !!! Prawdziwi muzycy, którzy maj? talent, ale i wykszta?cenie muzyczne. Mi imponuj? równie? jako ludzie prywatnie!!!! Fantastyczna rodzina!!!! Uwielbiam ich muzyk?!!!

luxor15 

czyli 4044 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2010-03-19, 21:57   

j/w. Najbardziej podoba mi si? twórczo?? Golec U Orkiestra, ale znajdzie si? te? par? utworów innych wykonawców które ch?tnie s?ucham ;)

poszept 

czyli 4051 dni temu

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2010-03-20, 21:38   Re: Ulubiony zespó? Góralski

brutal napisał/a:
Jak dot?d nie przepada?em nawet nie zna?em muzyki góralskiej. Po prostu nie grano jej nigdzie poza tym specyficznym rejonem. Golec U Orkiestra jako jedni z nielicznych wywindowali w gór? i zna ich ca?y kraj. Tworz? wspania?? muzyk?, która gra w duszy na pewno nie jednemu polakowi! A jakich wy macie ulubionych wykonawców?

akurat Golce powsta?y na nurcie innych kapel góralskich. jak chocby Krywa?,- http://www.krywan.pl/Krywan/Strona_Glowna.html
czy Trybunie Tutki http://www.trebunie.pl/ a nie wpomniec o Hawra? czy Andrzeja Brandstattera.
znam i s?ucham... oprócz tego inne a zw?aszcza prawdziwie góralskie z instrumentarium oryginalnym, bez tych udziwnien jak perkusja czy klawisze.
dla mnie muzyka góralska to ...blues.... kocham bluesa ..kocham muzyke góralska... poko?ysze sie przy reggae Trybunich czy Krywaniu - poszalej?, zas?ucham sie w t?skne spiewane kawa?ki z moich stron i stron zakopanego folka.
Golców- rzadko... za bardzo discopolo...

Piotrek 

czyli 4053 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2010-03-21, 23:44   

Powiem Wam szczerze, ?e jako? zespo?ów góralskich nie znam, tzn. chodzi mi z nazwy, piosenki owszem, ale zespo?ów ju? nie. No oprócz oczywi?cie Golców, ale oni si? wybili i trudno swojego czasu by?o o nich nie s?ysze?.

Kamila 

czyli 4067 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-03-23, 18:37   

Ja te? znam Golców, a poza tym ( wstyd si? przyzna? ) nie znam zespo?ów góralskich.

Edward Teach 

czyli 4036 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-04-08, 16:07   

"Golec U Orkiestra"- W?a?nie, Ja to si? nie znam, ale wiem, ?e cz?sto jest tak, ?e jaki? zespó? reklamuje si? jako niby ludowy, tradycyjny, a faktycznie, to tylko popowo przerobiona np. muzyka góralska, tak ?eby szersza publika da?a rad? zaczai? i strawi?.
Jak to jest z Golcami, ja ich lubi?, ale interesuje mnie, czy to jest taka naprawd? góralska muzyka, czy jakie? przemielone gówno...

Dorotea 

Zaproszone osoby: 28
czyli 4024 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-04-09, 10:52   

Je?eli chodzi o góralska muzyk? to pierwsze co mi przychodzi do g?owy to zespó? Zakopower z Karpielem- Bu?eck?(niez?e ciacho swoj? drog?)ich muzyka naprawd? mi si? podoba,co do golców-nie trawi?:D

Kamila 

czyli 4067 dni temu

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-04-09, 19:01   

Z tego co mi wiadomo to Golec to jak najbardziej góralski zespó? a to, ?e stali si? komercyjni to chyba nie ma nic z tym wspólnego...po prostu przebili si?

poszept 

czyli 4051 dni temu

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2010-04-09, 19:10   

Dorotea napisał/a:
Je?eli chodzi o góralska muzyk? to pierwsze co mi przychodzi do g?owy to zespó? Zakopower z Karpielem- Bu?eck?(niez?e ciacho swoj? drog?)ich muzyka naprawd? mi si? podoba,co do golców-nie trawi?:D

Cytat:
Zakopower – zespó? muzyczny za?o?ony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bu?eck?. Ich debiutancka p?yta Musichal to po??czenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki, producentem tej p?yty by? Mateusz Pospieszalski. Nazwa zespo?u nawi?zuje do miasta Zakopane, z którego pochodzi lider zespo?u. Oprócz niego Zakopower tworz? Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Micha? Tr?bski i ?ukasz Moskal.

co tp znaczy " niez?e ciacho..?"..

ps.. " po??czenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki," po?aczenie czyli.... nie oryginalna muzyka...

Kamila 

czyli 4067 dni temu

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-04-09, 19:39   

Dorotea nie wiem czemu ale jako? mi Zakopower nie kojarzy si? z zespo?em góralskim tylko w?a?nie z takim po??czeniem co napisa? poszept

Dorotea 

czyli 4024 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-04-10, 15:37   

Kamila napisał/a:
Dorotea nie wiem czemu ale jako? mi Zakopower nie kojarzy si? z zespo?em góralskim tylko w?a?nie z takim po??czeniem co napisa? poszept
Bo w wi?kszo?ci ich utwory maj? w?a?nie tego typu po??czenie,ale na pewno nie wszystkie, na prawd?.Niektóre utwory mo?na polubi?,ja osobi?cie polecam

poop 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4066 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-04-11, 16:33   

Jedynie co mi si? w?a?nie kojarzy to Golec Orkiestra i Zakopower, jednak chyba oba nie graj? ju? typowej góralskiej muzyki.

Dorotea 

czyli 4024 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-04-11, 18:00   

poop napisał/a:
Jedynie co mi si? w?a?nie kojarzy to Golec Orkiestra i Zakopower, jednak chyba oba nie graj? ju? typowej góralskiej muzyki.
No dok?adnie tak jak mi,co prawda nie jest to typowa góralska muza,ale zbli?ona,my?l?,?e ju? chyba ci??ko by odszuka? takiego zespo?u z tylko stricte góralsk? muzyk?.Jak ju? to w?a?nie w górach,bo tak to s?abo,?eby w ogóle jak?? p?yt? tu dosta?.No chyba,?e si? myl?,ale w?tpi?:-)

Odpowiedz do tematu