Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: razy, swinica

2 razy Świnica
Autor Wiadomo
raffi79 



Wiek: 44
Doczy: 11 Lut 2011
czyli 4795 dni temu

Posty: 39
Tematy: 13
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Małopolska
Wysany: 2011-02-18, 23:02   2 razy Świnica

Patrząc na pogodę w piatek wieczór jak śnieg sypał to nawet nie przypuszczałem że sobota przywita pięknym bezchmurnym niebem.

Ale do rzeczy. Domyślając się że wszystko będzie zasypane postanowiłem że przejdę się na Świnicę.
Dojeżdzam do Zakopca i zabieram Grześka i pędzimy do Kuźnic. 8.30 pustka na parkingu. Pakujemy się do busa i do Kuźnic na kolejkę bo nie mam zamiaru deptać w śniegu po kolana.
Oczywiście kolejka miała odjechać punktualnie ale cóż dostała tylko nagłego 20 opóźnienia jak to PKL czy PKP.

W końcu Kasprowy piękne błękitne niebo, zero wiatru ciepło.


Nasz cel


Idziemy w kierunku Beskidu jest jeden plus ktoś przed nami przedeptał szlak wiec nie jest najgorzej. Ale po do tarciu do Beskidu okazuje się że koniec. Turyści kończą wycieczkę krajoznawczą.





Niestety pozostaje iść w świeżym śniegu. Zejście z Beskidu bęc wpadam do pasa w śnieg, kolejny krok bęc i znowu to samo.
Wychodzę wkońcu na swoje znalazłem ubity śnieg. i szybko do Liliowego. Teraz Grzesiek idzie pierwszy, idzie z nami też turysta który samotnie wyruszył na Świnice. Do przełęczy już nie ma niespodzianek wmiarę szybko się idzie.

Pozostaje tylko wejść na Świnice znowu nie jest to takie straszne.




Najpierw zasypana ścieżka po czym odbijamy do góry na "wierzchołek taternicki" trochę po betonie trochę w puchu ale drogi ubywa.
W końcu wierzchołek. Piękna pogoda dalej się utrzymuje. Poza turystami na Kasprowym i nami nie widać nikogo.











Wymyślam żeby wejść na główny wierzchołek ale wydaje mi się że bedą problemy skały oblepione śniegiem i jak się okazuje miałem rację. Czekana nie ma szans wbić bo 5 cm śniegu na skale i co rąbnę to zsuwa się wszystko. Standardową drogą nie ma szans.








Wracam i obmyślam żę obejdę grań i wejdę prosto na wierzchołek. Z początku idzie wszystko ok ale znowu sielanka się kończy na gładkich skałach.








Po 15 minutach walki z skała i śniegiem w końcu na wierzchołku.

Foto















Powrót tą samą drogą. Dwójka turystów podąża na wierzchołek.
Grzesiek schodzi z "wierzchołka taternickiego"



i spotykamy się zaraz bo ja zrobiłem sobie trawers by nie wchodzić znowu na wierzchołek.

Schodzimy na przełecz i pozostaje powrót do Liliowego bo niestety przez P. Świnicką nie ma szans zejść.









Z Liliowego idziemy szlakiem na Hale skąd podążamy do Kuźnic.










:-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4921 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-02-18, 23:16   

bardzo pięknie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wyspiarz 


Doczy: 10 Cze 2010
czyli 5041 dni temu

Posty: 43
Tematy: 2
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: wyspa wolin
Wysany: 2011-02-22, 20:42   

Zdjęcia robia wrażenie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4950 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2011-02-22, 21:28   

no super ! gratulacje ! latem Świnica jest łatwa, zimą nie miał bym raczej jednak odwagi wejść, pozdrawiam autora
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum