Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ciemniak, czerwone wierchy, dolina, kasprowy, kasprowy wierch, kondracka kopa, koscieliska, malolaczniak

Czerwone Wierchy z Doliny Ko?cieliskiej
Autor Wiadomość
Stella 

czyli 3609 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-05-05, 17:49   Czerwone Wierchy z Doliny Ko?cieliskiej

Nie znalaz?am pasuj?cego tematu o Czerwonych Wierchach, wi?c zapytam tu ;-)

Wybieramy si? w Tatry pod koniec maja i chcia?abym zaatakowa? w ko?cu Czerwone Wierchy (wcze?niej nie nadarzy?a si? okazja, a nie mo?na przecie? tylko wci?? z rozmarzeniem obserwowa? ich z oddali :-P ). Niestety to nasz pierwszy wyjazd w góry w tym sezonie, nie mieli?my teraz czasu/mo?liwo?ci si? dobrze rozchodzi? (przed rozpocz?ciem sezonu tatrza?skiego lubi? si? rozchodzi? najpierw w rodzinnych Beskidach, bo mimo, ?e 'na co dzie?' du?o chodzimy po mie?cie, to jednak kilometry robione po p?askim a kilometry w górach znacznie si? ró?ni?) wi?c boj? si?, ?e nasza kondycja nie b?dzie powala? (tym bardziej, ?e w?a?nie sko?czyli?my chorowa?...) i szukam trasy, która nie b?dzie bardzo ci??ka.
My?la?am o trasie Kiry - Dolina Ko?cieliska - Ciemniak - Ma?o??czniak - Kondracka Kopa - Kasprowy Wierch (a z Kasprowego w zale?no?ci od stopnia zm?czenia w dó? przez Dolin? G?sienicow? lub prosto zielonym do Ku?nic, ewentualnie w skrajnej sytuacji w dó? kolejk?), tylko nie wiem który jej wariant jest l?ejszy:
:arrow: teoretycznie krótszy, czerwonym z Wy?niej Kiry Mi?tusiej na Chud? Prze??cz i Ciemniak: http://szlaki.net.pl/sesj...]=241063&duza=1
:arrow: czy teoretycznie d?u?szy, zielonym przez schronisko na Hali Ornak i Polan? Tomanow? Wy?ni? na Chud? Prze??cz i Ciemniak: http://szlaki.net.pl/sesj...]=241063&duza=1

A mo?e powinni?my zacz?? odwrotnie, od Kasprowego (zielonym z Ku?nic albo kolejk?) tak jak chcia? mój M?? i zej?? do Doliny Ko?cieliskiej :?:

By?abym wdzi?czna za porady ;-)

Postaw piwo autorowi tego posta

jabol 

czyli 4157 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-05-05, 20:17   

anna0078 napisał/a:
Proponuj? wariant kolejk? na Kasprowy a potem w stron? Czerwonych Wierchów i zej?cie do Ko?cieliskiej.

odradzam
chyba ?e rano lubisz co? takiego:

najbardziej lubi? szlak z Ornaku z noclegiem w schronisku przez Dolin? Tomanow?
i zej?cie do Dol. Kondratowej, przy wystarczaj?cej ilo?ci czasu
mo?na pomaszerowa? na Kasprowy i zjecha? kolejk?
(wariant najlepszy je?li kto? ma problemy z kolanami

Stella 

czyli 3609 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-05-05, 21:16   

jabol napisał/a:
anna0078 napisał/a:
Proponuj? wariant kolejk? na Kasprowy a potem w stron? Czerwonych Wierchów i zej?cie do Ko?cieliskiej.

odradzam
chyba ?e rano lubisz co? takiego:

Jabol - kilka lat temu w lipcu, b?d?c pierwszy raz wspólnie w Tatrach (i chc?c si? przejecha? kolejk? w ramach atrakcji turystycznej) mieli?my okazj? podziwia? t? kolejk? do kolejki - my nie czekali?my d?ugo, bo chyba przyszli?my na tyle wcze?nie, ?e nie zd??y?a si? zebra?, ale zanim kupili?my bilety by? ju? za nami t?um ludzi. Dlatego te? si? troch? boj? tej opcji, bo nic nie gwarantuje tego, ?e znów uda nam si? tak wstrzeli?...
W razie czego zawsze mo?na by by?o pój?? zielonym na Kasprowy, bo z tego co pami?tam szlak jest przyjemny, ?atwy i nie idzie si? bardzo d?ugo, ale znów wola?abym sobie zostawi? opcj? zjechania kolejk? gdyby zm?czenie nam nie pozwoli?o ju? m?czy? si? ze schodzeniem, wi?c chyba wola?abym zacz?? od drugiej strony ;-)

anna0078 napisał/a:
Podej?cie na Ciemniak jest bardzo m?cz?ce bo to ponad kilometr przewy?szenia, chocia? i tak Wasze kolana to odczuj? przy schodzeniu :-)

No w?a?nie te? to s?ysza?am - cho? nie s?dz?, ?e wol? schodzi? w ten sposób, z dwojga z?ego wol? m?czy? si? pod gór? bo ten ból nóg jest mniej dokuczliwy ;-) Dlatego ca?y czas si? zastanawiam nad wariantem przez Polan? Tomanow?...

jabol napisał/a:
najbardziej lubi? szlak z Ornaku z noclegiem w schronisku przez Dolin? Tomanow?
i zej?cie do Dol. Kondratowej, przy wystarczaj?cej ilo?ci czasu
mo?na pomaszerowa? na Kasprowy i zjecha? kolejk?

No w?a?nie nocujemy w Zakopanym, wi?c jeszcze trzeba tam doj?? ;-) Ko?cielisk? idzie si? szybko i przyjemnie (przynajmniej na tym fragmencie na którym j? znam), ale zastanawiam si? czy damy rady dojecha? busem do Kir na na tyle wcze?nie ?eby starczy?o nam czasu na ca?? tras? przed zmrokiem (albo ?eby o 18 jeszcze z?apa? ostatni wagonik na Kasprowym :-P ) ;-)
Wiesz mo?e od której mniej wi?cej w maju (a to chyba jeszcze przed sezonem) je?d?? busy z Zakopanego w tamte strony?

Oj, z innymi trasami nie mia?am problemu, a tej jako? nie umiem zaplanowa?, w ka?dej opcji mi si? rodz? jakie? w?tpliwo?ci :lol:

Asia 

czyli 3687 dni temu

Tematy: 7
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 10:19   

w?a?nie ja te? planuj? wycieczk? na Czerwone Wierchy i najbardziej sk?aniam si? ku szlakowi przez Adamic?, wi?c by?abym wdzi?czna za jakie? uwagi dotycz?ce tej drogi. Porównuj?c j? z wyj?ciem na Giewont (od Ku?nic) to ci??ej, czy l?ej si? idzie? Bo chcia?abym mie? jakie? odniesienie

Parys 

czyli 3465 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 14:19   

Asia napisał/a:
w?a?nie ja te? planuj? wycieczk? na Czerwone Wierchy i najbardziej sk?aniam si? ku szlakowi przez Adamic?, wi?c by?abym wdzi?czna za jakie? uwagi dotycz?ce tej drogi. Porównuj?c j? z wyj?ciem na Giewont (od Ku?nic) to ci??ej, czy l?ej si? idzie? Bo chcia?abym mie? jakie? odniesienie
Podejscie przez Adamice to najgorszy wariant jaki tylko mozesz wybrac.Jest to szlak ciezki,monotonny i malo widokowy,idziesz lasem po korzeniach,jedyny moment ze cos widac to okolice Pieca a dalej znowu stromo pod gore.Szlak bardzo meczacy i wiele osob gdy juz dojda do Chudej Przel.rezygnuja i schodza do Tomanowej.Po mojemu zawsze trzeba sie jak najszybciej dostac na gran aby miec za soba podejscia i zapas sil na dalsza trase,najlepiej oczywiscie Kolejka ale jak mowicie jest kolejka do kolejki wiec ja proponuje przez Kondratowa i Kondracka Przel,odradzam podejscie na Przel.pod Kopa Kondracka,rowniez stromo i ostre podejscie.

Asia 

czyli 3687 dni temu

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 15:49   

dziekuje bardzo za rady

Gosia 

czyli 3540 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 18:25   

Przeszli?my t? tras? na kilka mo?liwych sposobów, wi?c my?l?, ?e mog? co? doradzi? :-D
Ciemniak - Kasprowy Wierch. Podej?cie na Ciemniak rzeczywi?cie jest ci??kie, szczególnie je?eli kto? nie ma rozchodzonych mi??ni. Ale przej?cie przez Czerwone Wierchy jest bardzo fajne. Przyjemnie si? idzie i s? pi?kne widoki. Z Prze??czy pod Kop? Kondrack? radzi?abym zej?? do Hali Kondratowej i dalej do Ku?nic. Je?eli zdecydujesz si? i?? na Kasprowy Wierch to my?l?, ?e konieczny b?dzie zjazd kolejk? w dó?. Mo?liwe, ?e uda?oby Ci si? zej??, ale musia?aby? mie? du?o si? i do?? szybko pokonywa? ca?? tras?. My nigdy nie schodzili?my, bo w naszym tempie nie starczy?oby nam czasu i si? ;-) My?l?, ?e przej?cie tego szlaku w drug? stron? tzn. wej?cie na Kasprowy Wierch i zej?cie z Ciemniaka mog?oby by? nieznacznie ?atwiejsze. Ale je?eli chodzi o widoki to pierwsza opcja jest fajniejsza bo ca?? tras? ma si? widoki na Tatry Wysokie.
Wjazd kolejk? na Kasprowy Wierch - Ciemniak. Nie zm?czysz si? wchodzeniem, ale jak ja schodzi?am z Ciemniaka to my?la?am, ?e nie wytrzymam bólu nóg, mimo tego, ?e mam odpowiednie buty. Ale tak niestety mam, ?e jak nie rozruszam mi??ni wchodz?c pod gór?, to niesamowicie mnie bol? przy schodzeniu. A ?eby nie czeka? zbyt d?ugo w kolejce do kolejki to wystarczy jecha? do Ku?nic pierwszym busikiem i by? tam ok 6:15. My w sierpniu, gdy jest t?um turystów tak robimy, je?eli ju? musimy wjecha? kolejk? i czekamy ok godziny wi?c je?eli komu? zale?y to chyba nie jest tak d?ugo :-P
Ku?nice - Hala Kondratowa - Prze??cz pod Kop? Kondrack? - Ciemniak. Szlak do prze??czy jest do?? ?atwy, cho? ko?cówka jest rzeczywi?cie do?? m?cz?ca, ale je?li darujecie sobie Kasprowy Wierch i pójdziecie tylko na Czerwone Wierchy to nie b?dziecie mieli najmniejszych problemów z jego przej?ciem.
Ku?nice - Hala Kondratowa - Prze??cz pod Kop? Kondracka - Kasprowy Wierch.Do prze??czy tylko ko?cówka jest bardziej m?cz?ca, a pó?niej ju? przyjemnie. Bez problemu zejdziecie do Ku?nic, nawet przez Dolin? G?sienicow? i Bocza?, albo Dolin? Jaworzynki.
Z Kir na Ciemniak zdecydowanie radz? czerwonym szlakiem.
Mam nadziej?, ?e cho? troch? pomog?am :-D

[ Dodano: 2012-05-06, 18:36 ]
Na zach?t? zdj?cie z sierpnia ze szlaku przez Czerwone Wierchy.

kamiltatry 

czyli 3527 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 18:45   

Gosia napisał/a:
Z Kir na Ciemniak zdecydowanie radz? czerwonym szlakiem.

Hmmm... w sumie to zale?y od indywidualnych preferencji. Je?li kto? ma sporo czasu i kondycj? w miar? niez??, to polecam wariant przez Tomanow? Dolin? (szlak otwarty od pocz?tku czerwca do ko?ca listopada) - przej?cie d?ugie, troch? eksponowane, raczej ma?y ruch turystyczny, a szlak ciekawy i fajne widoki.

Poza tym ze szlaków doj?ciowych na Czerwone Wierchy ca?kiem ciekawe jest wej?cie na Ma?o??czniak przez Kobylarzowy ?leb (przej?cie atrakcyjne widokowo) ;-)

Parys 

czyli 3465 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 18:54   

Podejscie przez Kobylarz nie za bardzo pasuje,bo gdy juz bedziemy na Malolaczniaku to mamy dylemat w ktora strone isc w prawo do Ciemniaka czy w lewo do Kopy Kondrackiej i nie przejdziemy bez powrotu calych Cz.Wierchow.Przez Kobylarz mozna schodzic awaryjnie gdyby cos poszlo nie tak. :-D

Stella 

czyli 3609 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-05-06, 20:08   

kamiltatry napisał/a:
polecam wariant przez Tomanow? Dolin? (szlak otwarty od pocz?tku czerwca do ko?ca listopada)

Czyli szlak w maju jest zamkni?ty? Nie doczyta?am nigdzie, ?e ten fragment jest zamykany na zim?...

kamiltatry 

czyli 3527 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 8 piw(a)
Wysłany: 2012-05-07, 00:12   

Tak, wej?cie na Ciemniak przez Tomanow? Dolin? to jeden z nielicznych szlaków (po polskiej stronie Tatr), które s? zamykane na sezon zimowy (chyba ze wzgl?du na zagro?enie lawinowe - s? tam trawersy stromych ?lebów), informacje o tym mo?na znale?? m.in. na stronie TPN.

Parys napisał/a:
Podejscie przez Kobylarz nie za bardzo pasuje,bo gdy juz bedziemy na Malolaczniaku to mamy dylemat w ktora strone isc w prawo do Ciemniaka czy w lewo do Kopy Kondrackiej

2 wyprawy i mo?na pozna? obie opcje ;-)

Stella 

czyli 3609 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-06-02, 15:35   

Ostatecznie wyszli?my na Ciemniak czerwonym z Wy?niej Kiry Mi?tusiej (pierwsze 30minut by?o mocno m?cz?ce, ale potem sz?o si? ju? fajnie, jedynie jeszcze dwa ma?e fragmenty podej?cia sprawi?y ?e si? troch? zsapali?my, ale jak na pierwsze wyj?cie w góry od jesieni to i tak sz?o si? nam ?wietnie ;-) ) a zeszli?my do Ku?nic przez Hal? Kondratow? ;-)
Oczywi?cie podczas w?drówki jak zwykle wspania?e prze?ycia - i kolejne marzenie spe?nione :-D Kilka zdj?? tu - dzie? drugi.

Asia 

czyli 3687 dni temu

Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-08-10, 15:06   

Sz?am czerwonym szlakiem z Wy?niej Kiry Mi?tusiej i rzeczywi?cie, tak jak mówi? Parys, szlak jest bardzo m?cz?cy. Ja w okolicach Chudej Prze??czy mia?am do??, ale po chwilowym odpoczynku ruszy?am dalej. I w ko?cu udalo si? zdoby? Ciemniak :-) a potem, to juz trasa prosta. Zejscie z Ma?o??czniaka troszk? ci??sze, ale w porównaniu z tym, co czeka czlowieka jak schodzi z Prze??czy pod Kop? Kondrack? to mo?na by rzec - Piku?, Pan Piku? :-)

Furi 

czyli 3781 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-08-22, 22:09   

Ja chyba te? tak? tras? zrobi? od Mi?tusiej do Cieminiaka potem na Kop? i z Kondrackiej Prze??czy zejdziemy ?ó?tym do Doliny Malej ??ki bo tu jeszcze nie by?em a z Giewontu schodzi?em czerwonym do Grzybowca i Str??y?skiej a nie chc? ponownie taka sama trasa wraca?.

[ Dodano: 2013-09-01, 16:08 ]
Ostatecznie zrobi?em tras? Kiry - Cieminiak czerwonym nast?pnie do Ma?o??cznika a stamt?d niebieskim do Przys?op Mietusi i do ko?ca niebieskim do Doliny Malej ??ki. Trasa daje lekko w ko?? ale bardzo malownicza i widoki przepi?kne. Chocia? na Czerwonych Wierchach spotka?a nas mg?a a szkoda. Pomimo tego super. Tylko pami?ta? nale?y ze schodz?c z Ma?olacznika s? tam chwilowo ?a?cuchy na Kobyla?owym ?lebie - to przestroga dla tych co si? ich boj?. Chocia? to naprawd? nic strasznego.

Skoczek87 

czyli 2719 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2014-05-14, 15:00   

Fajny ten szlak jest :D

Odpowiedz do tematu