Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bystre, da, grzes, sie, wolowiec

Bystre, Wo?owiec, Grze? - da si??
Autor Wiadomość
Rolson49 

czyli 3692 dni temu

Tematy: 3
Wysłany: 2015-08-02, 19:12   Bystre, Wo?owiec, Grze? - da si??

Witam, w najbli?szym czasie jad? w Tatry, w sumie pierwszy raz i mam problem z dobraniem trasy. B?dzie to wycieczka jednodniowa, wiec pole manewru mam ograniczone. Znajomi nalegaj? na zwiedzenie doliny 5 stawów, ale ja nie jestem do ko?ca przekonany.
I tu moja pro?ba, przygotowa?em teoretyczny szlak tylko nie wiem czy jest realne przej?? go w jeden dzie?.
Samochód zostawi? bym w Kirach lub Siwej Polanie na parkingu ( nie wiem gdzie lepiej), zielonym szlakiem z Kir do schroniska Ornak, nast?pnie przez prze??cz Iwaniack?, grzbietem Ornaku do prze??czy Raczkowej. Stamt?d na szczyt Bystre. I to by by? pierwszy wariant, powrót t? sam? tras? lub lekko zmienion?. Ale mo?e zamiast wraca? t? sam? tras? lepiej z Bystre uda? si? czerwonym szlakiem przez Starobocia?ski szczyt na Wo?owiec i pó?niej niebieskim na Grzesia, sk?d ?ó?tym i dolin? Chocho?owsk? na który? z wy?ej wymienionych parkingów.
Powied?cie dla si? to przej??? Ile mo?e zaj?? ca?a trasa? Z kondycj? raczej nie powinno by? problemów. B?d? wdzi?czny za wszelk? pomoc :)
Pozdrawiam Rolson.
Postaw piwo autorowi tego posta

Kasiab225 

czyli 2780 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2015-08-03, 14:24   :)

Witam, czekam na odpowied? na moje pytanie odno?nie Starorobocia?skiego. Jesli chodzi za? o Twoja tras? to tak?e musisz poczeka? na odpowied?,ja jednak wola?abym i?? na 5 Stawów, bo bardzo mi si? tam podoba?o a trasa niewymagaj?ca,w dodatku mo?na zobaczy? Siklaw?(najwy?szy wodospad w Polsce) a jeszcze przed wej?ciem na szlak do "Pi?tki" polecam zajrze? do schroniska "Stara Roztoka", moim zdaniem najbardziej przytulnego w ca?ych Tatrach (trzeba i?? do pi?tki drog? na Morskie, powrót na szlak t? sam? drog? na Wodogrzmoty a potem w gór? do "Pi?tki"). Pozwoli?am sobie napisa?, bo moim zdaniem lepiej jest zobaczy? wy?sze partie gór je?li idziesz pierwszy raz ni? ni?sze zachodnie (cho? równie pi?kne). Je?li jednak zdecydujesz si? na zachodnie to na Ko?cieliskiej polecam przede wszystkim W?wóz Karków i jaskinie (zw?aszcza Smocz? Jam?) oraz Staw Smreczy?ski. Iwaniacka niby niewymagaj?ca ale strasznie si? tam nam?czy?am i niemal?e zb??dzi?am (poczytaj o relacjach turystów ;) . Warto te? zobaczy? Rusinow? Polan? ale to krótsza opcja. Pozdrawiam

Krzy? 

czyli 3391 dni temu

Tematy: 12
Otrzymał 23 piw(a)
Wysłany: 2015-08-03, 18:25   

Rolson49, jak na pierwszy raz w Tatrach, to masz zbyt ambitny plan. Ale to tylko moje zdanie ;-)

Wejd? sobie na stron? http://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php

i oblicz ile czasu zajmie wybrana przez Ciebie trasa.... Dolicz czas na odpoczynek, na podziwianie widoków, na zdj?cia, posi?ek...

Na pierwsz? wizyt? w Tatrach wybra?abym jednak krótsz? tras?.
Je?li latem, to Dolina Pi?ciu Stawów b?dzie ok.

Odpowiedz do tematu