Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: kilku, ocene, prosze, szlakow

Proszę o ocenę kilku szlaków
Autor Wiadomo
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4695 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-22, 15:31   Proszę o ocenę kilku szlaków

Proszę o ocenę kilku szlaków i czy da się je przejść czasowo:

dłuższe:
- kiry - Cieminiak - Krzesanica - Małołącznik - Przysłop Miętusi do Małej Łąki

- to już gdzieś podałem wjazd pierwsza kolejką na Kasprowy - Świnica - Zawrat - Murowaniec - Kuźnice

- Palenica Białczańska - Morskie oko - Rysy - schronisko pod rysami - Morskie oko - Palenica

w/w dłuższe i zastanawiam się czy cały dzień da radę

A tu przedstawiam słabsze do przejścia z żona i dzieckiem 3 letnim. prosze o opinie o stopień trudności i czy dałoby rade z dzieckiem (dodam że na Kasprowy wlazłem niosąc go na rękach i Dolinę Białego Sarnia Skała Dolina Strążyńska dałem radę aha i morskie oko oraz kościeliska dolina nasze)

- szlak niebieski z łysej polany idąc po stronie słowackiej wzdłuż Białki - i tu pytanie dokąd dam radę dojść i czy np mogę tam wziąć wózek jak do Morskiego Oka

- z Palenicy do Rusinowej Polany i do Doliny Filipka szlak niebieski

- Dolina Małej Łąki - Przysłop Miętusi - zejście na Staników Źleb

- czy Chochołowską dam radę przejść z wózkiem

- Kuźnice - Kalatówki - schronisko na Kondratowej i powrót

Dla niektórych wybór tras może wydawać się dziwny ale muszę przygotować trasy także dla mojego maluszka i żony. A te pierwsze trasy to już dla mnie tylko. Te wg mnie łatwiejsze to najczęściej takie na których sam nie bylem lub tylko przechodziłem na szybkiego nimi biegnąc na inne szlaki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4305 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-08-22, 22:53   Re: Proszę o ocenę kilku szlaków

Co wiem, to powiem:)

Furi napisa/a:
Proszę o ocenę kilku szlaków i czy da się je przejść czasowo:

dłuższe:
- kiry - Cieminiak - Krzesanica - Małołącznik - Przysłop Miętusi do Małej Łąki


Spokojnie da się zrobić - oczywiście trzeba wcześnie wstać:)

Furi napisa/a:

- to już gdzieś podałem wjazd pierwsza kolejką na Kasprowy - Świnica - Zawrat - Murowaniec - Kuźnice


To jeszcze mniej czasu zająć powinno - chyba, że będziesz musiał długo do kolejki czekać. A i wspomnę, że ten wariant trasy jest nieco trudniejszy, niż w drugą stronę. Łatwiej jest wejść na Zawrat i Świnicę od strony wschodniej, ale jeżeli nie masz jakoś lęku wysokości, ani nie boisz się trudności technicznych to swoim wariantem też dasz radę.


Furi napisa/a:
- Palenica Białczańska - Morskie oko - Rysy - schronisko pod rysami - Morskie oko - Palenica


Nigdy jeszcze na Rysy nie szłam, bo za daleko i mi się nie chce, ale pewnie też da radę. Najwyżej jak ocenisz już na samych Rysach, że czas nagli, to możesz z Chaty pod Rysami zrezygnować i już ze 2 godziny zaoszczędzisz.

Furi napisa/a:

A tu przedstawiam słabsze do przejścia z żona i dzieckiem 3 letnim.

- szlak niebieski z łysej polany idąc po stronie słowackiej wzdłuż Białki - i tu pytanie dokąd dam radę dojść i czy np mogę tam wziąć wózek jak do Morskiego Oka


Przechodziłam na ten szlak przez Białkę z Roztoki, więc nie wiem jaki jest na początku, ale na wysokości Polany Białej Wody wygląda tak:



Na początku też pewnie podobnie z nim jest. Dalej już nie pamiętam dokładnie, ale jest na pewno łatwo, ale jak daleko z wózkiem można ujechac to nie powiem.


Furi napisa/a:

- z Palenicy do Rusinowej Polany i do Doliny Filipka szlak niebieski


Jak małego wniesiesz to ok. Są tam uciążliwe duże stopnie, więc 3-latek sam raczej nie da rady. Jednak szlak nie jest długi, więc jak dasz radę, to możesz wnieść.



Furi napisa/a:
- czy Chochołowską dam radę przejść z wózkiem


Masa ludzi chodzi tam z wózkami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Furi
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4297 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-08-22, 23:40   

Tylko dodam,że Kuźnice -Kalatówki -Kondratowa i Dolina Małej Łąki-Przysłop Miętusi to szlaki łatwe,więc z dzieckiem jak najbardziej.Ja bym tylko przy tym drugim sugerowała zejście do Doliny Kościeliskiej.bo na pewno atrakcyjniejsza niż Nędzówka.
Po Chochołowskiej z wózkami jeżdżą, momentami jest pod górkę, ale bez problemu.
Na Rysach również nie byłam, ale wiem od tych co byli,ze przy dobrej kondycji jest to do zrobienia.Tylko z tego co piszesz wynika,że masz zamiar 2 razy wchodzić na szczyt, bo Chata pod Rysami jest po stronie słowackiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Furi
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4695 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-23, 09:48   Re: Proszę o ocenę kilku szlaków

wichurra napisa/a:
Co wiem, to powiem:)


To jeszcze mniej czasu zająć powinno - chyba, że będziesz musiał długo do kolejki czekać. A i wspomnę, że ten wariant trasy jest nieco trudniejszy, niż w drugą stronę. Łatwiej jest wejść na Zawrat i Świnicę od strony wschodniej, ale jeżeli nie masz jakoś lęku wysokości, ani nie boisz się trudności technicznych to swoim wariantem też dasz radę.



Jeszcze jest opcja dojścia do Koziej Przelęczy i dopiero zejście ale zobaczymy jak z kondycja na Zawracie i tam zdecydujemy

wichurra napisa/a:

Przechodziłam na ten szlak przez Białkę z Roztoki, więc nie wiem jaki jest na początku, ale na wysokości Polany Białej Wody wygląda tak:

[url=http://images38.foto...7d9.jpg]Obrazek[/URL]

Na początku też pewnie podobnie z nim jest. Dalej już nie pamiętam dokładnie, ale jest na pewno łatwo, ale jak daleko z wózkiem można ujechac to nie powiem.


Droga piękna więc na pewno się skuszę. Dziękuję za zdjęcie


Furi napisa/a:

- z Palenicy do Rusinowej Polany i do Doliny Filipka szlak niebieski

wichurra napisa/a:

Jak małego wniesiesz to ok. Są tam uciążliwe duże stopnie, więc 3-latek sam raczej nie da rady. Jednak szlak nie jest długi, więc jak dasz radę, to możesz wnieść.

Tak jak piszesz szlak nie jest długi więc myślę że sobie poradzę a pokażę małemu Rusinowa Polane która mi się bardzo podoba. ma swój klimat

wichurra napisa/a:
Masa ludzi chodzi tam z wózkami.

To na Chochołowską na pewno wpadnę z maluszkiem

Straszne wielkie dzięki za wielka okazaną pomoc. Informacje dały mi naprawdę bardzo dużo


Majka M napisa/a:
Tylko dodam,że Kuźnice -Kalatówki -Kondratowa i Dolina Małej Łąki-Przysłop Miętusi to szlaki łatwe,więc z dzieckiem jak najbardziej.Ja bym tylko przy tym drugim sugerowała zejście do Doliny Kościeliskiej.bo na pewno atrakcyjniejsza niż Nędzówka.

Kościeliską już byliśmy więc myślałem żeby troszkę inna trasę zrobić


Majka M napisa/a:
Tylko z tego co piszesz wynika,że masz zamiar 2 razy wchodzić na szczyt, bo Chata pod Rysami jest po stronie słowackiej.

masz rację chciałem wejść 2 razy bo mam ochotę na krótki odpoczynek z ciepłym posiłkiem w tej zachwalanej chacie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4523 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-23, 13:14   

Furi napisa/a:
- to już gdzieś podałem wjazd pierwsza kolejką na Kasprowy - Świnica - Zawrat - Murowaniec - Kuźnice

Tu nie polecam schodzenia z Zawratu do Gąsienicowej - dużo łatwiej schodzi się do Doliny Pięciu Stawów lub robi tą trasę po prostu w drugą stronę, wchodząc na Zawrat od Gąsienicowej i idąc dalej Świnica, Kasprowy i w dół kolejką.

Furi napisa/a:
Jeszcze jest opcja dojścia do Koziej Przelęczy i dopiero zejście ale zobaczymy jak z kondycja na Zawracie i tam zdecydujemy

Tu też zależy czy jesteś przygotowany technicznie na pchanie się na Orlą Perć - klik. Jeśli nie masz odpowiedniego doświadczenia, dobrych butów z dobrze trzymającą się na skale podeszwą i mocnych na ekspozycję nerwów to odradzam ;-)

Furi napisa/a:

- szlak niebieski z łysej polany idąc po stronie słowackiej wzdłuż Białki - i tu pytanie dokąd dam radę dojść i czy np mogę tam wziąć wózek jak do Morskiego Oka

Co do tego to odpowiedziałam Ci już wcześniej w temacie o Dolinie Białej Wody, ale mogę powtórzyć i tu wiedzącj jakie duże masz dziecko - do Polany Biała Woda bez problemu dojdziecie z wózkiem, do Polany pod Wysoką też by się dałoby się dojść z małym dzieckiem, ale tu już w większości trzeba by było je nieść na rękach/na plecach (pewnie widziałeś, ale tu jest kilka moich zdjęć z tej trasy) ;-)

wichurra napisa/a:

Furi napisa/a:
Proszę o ocenę kilku szlaków i czy da się je przejść czasowo:

dłuższe:
- kiry - Cieminiak - Krzesanica - Małołącznik - Przysłop Miętusi do Małej Łąki


Spokojnie da się zrobić - oczywiście trzeba wcześnie wstać:)

(...)

Furi napisa/a:

- z Palenicy do Rusinowej Polany i do Doliny Filipka szlak niebieski


Jak małego wniesiesz to ok. Są tam uciążliwe duże stopnie, więc 3-latek sam raczej nie da rady. Jednak szlak nie jest długi, więc jak dasz radę, to możesz wnieść.

Furi napisa/a:
- czy Chochołowską dam radę przejść z wózkiem


Masa ludzi chodzi tam z wózkami.

Tu mi się pozostaje tylko zgodzić ;-) Ewentualnie co do Rusinowej Polany polecałabym zamiast wejścia od Palenicy (najkrótsze, ale najbardziej męczące bo w większości 'po schodach') wejście od Wierchporońca - dłuższe o 1,5km, ale 'prawie po płaskim' (tylko 3% nachylenia i ponad połowę mniejsza suma podejść niż z Palenicy), więc i dziecko by sobie mogło na pewno przez chwilę potuptać, nie trzeba by go było cały czas nieść - http://www.szlaki.net.pl/...]=240325&duza=1

Furi napisa/a:
- Kuźnice - Kalatówki - schronisko na Kondratowej i powrót

Tu oceniłabym podobnie jak dojście do Rusinowej Polany - przez część trasy na pewno dziecko trzeba by było nieść.

A tak w ogóle to kiedy się wybieracie? :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4695 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-09-08, 11:25   

Podsumowując mój plan wycieczki informuje co nastąpi prawdopodobnie już za tydzień:

trasy do przebycia z maluszkiem:
- Kuźnice - Kalatówki - schronisko na hali Kondratowej
- Dolina Chochołowska - do schroniska
- Dolina Filipka od Zazadni - Rusinowa Polana - zielonym na Wierch Poroniec
- Dolina Białki - tak daleko jak damy radę z maluszkiem dojść

no a tu coś dla mnie trudniejsze:
- Kiry, czerwonym na Cieminiak, Krzesanica, Małołącznik, zejście niebieskim do Przysłop Miętusii doliną malej Łąki prawdopodobnie bo jak piszecie Nędzówka nie ciekawa
- Kasprowy (wjazd z samego rana pierwszym rzutem), Świnica, Zawrat, Kozia Przełęcz żółto-niebieskim do Murowańca lub jak starczy sił na Kozi Wierch i Żlebem Kulczyńskiego do Murowańca przez Boczań do Kuźnic
- Rysy - od Palenicy do Morskiego - Rysy i z powrotem (mam nadzieję ze czasu starczy)



Do tego wszystkiego mam pytanko czy w Chochołowskiej Trzydniowiański Wierch warty jest zobaczenia czy sobie odpuścić, bo zastanawiałem się aby rodzinka poczekała na mnie w schronisku a ja bym tam skoczył
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4474 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-09-08, 23:39   

Cytat:
(mam nadzieję ze czasu starczy)

Czasu starczy.
Nie wiem tylko jak będzie z zakwasami :-D
Bo jak nóżki nie będą nosic po wcześniejszym wysiłku, to plany trzeba będzie zweryfikować :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Saru 



Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2011
czyli 4634 dni temu

Posty: 66
Tematy: 2
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Bydgoszcz
Wysany: 2012-09-09, 11:36   

Furi napisa/a:

Do tego wszystkiego mam pytanko czy w Chochołowskiej Trzydniowiański Wierch warty jest zobaczenia czy sobie odpuścić, bo zastanawiałem się aby rodzinka poczekała na mnie w schronisku a ja bym tam skoczył


Uważam, że jest, ale watro przy okazji iść też na Kończysty Wierch i nawet dalej na Starorobociański. Z tym że to już jest wycieczka na cały dzień i można się pożądanie zmęczyć. Poza tym Trzydniowiański , zanim się wejdzie, to też jest troche czasu, więc rodzinka w schronisku pewnie by się pożądnie wynudziła ;-) Moim zdaniem, takie "podskakiwanie" na szybko lepiej sobie odpuścić i wygospodarować sobie jakiś dzień na tą dłuższą opcję o której pisałam ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4695 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-09-09, 14:10   

stes napisa/a:
Cytat:
(mam nadzieję ze czasu starczy)

Czasu starczy.
Nie wiem tylko jak będzie z zakwasami :-D
Bo jak nóżki nie będą nosic po wcześniejszym wysiłku, to plany trzeba będzie zweryfikować :evil:


kondycja jakaś tam jest bo w ruchu ciągłym jestem więc nie powinno być źle. Ale chodząc po górach inne partie ciała się ruszają i czasem obudza się mięśnie nie ruszane nigdy podczas normalnych ćwiczeń
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4441 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-09-24, 23:34   

Furi napisa/a:
Do tego wszystkiego mam pytanko czy w Chochołowskiej Trzydniowiański Wierch warty jest zobaczenia


Wg mnie zdecydowanie tak, pięknie zwłaszcza w jesiennych barwach. Wejście przez Jarząbczą Dolinę jest fajne i widoki z samego szczytu dość atrakcyjne :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4695 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-09-28, 20:05   

Z tras które miałem zaplanowane wyszło tylko tyle:

trasy do przebycia z maluszkiem:
- Kuźnice - Kalatówki - schronisko na hali Kondratowej - niestety zbrakło czasu i pogody - tzn pogoda była ale tylko do chodzenia a mgły przysłoniły najpiękniejsze widoki więc odpuściliśmy

- Dolina Chochołowska - do schroniska to się udało. Piękne miejsce i z wózkiem śmiało można wejść. dodatkowo rowery, konie i kolejka dużo ułatwia czasem zmęczonym małym wędrowcom
- Dolina Filipka od Zazadni - Rusinowa Polana - zielonym na Wierch Poroniec - tu trasa fajna. Problem tylko z tym że busiarze wyrzucają wszystkich 1 km przed wejściem na trasę. Bo tam jest przystanek a boja się policji na parkingu. Trasa fajna lecz wydaje mi się że bardziej malownicza jest wejść od wierchporońca bo od zazadni cały czas się idzie lasem. poza tym wracając Wierchporońcem busy pomimo że mają tam rozpisany rozkład jazdy się nie zatrzymują więc wydaje mi się że najlepsze wyjście to trasa Wierchporoniec (bo przystanek jest przy wejściu na szlak) - Rusinowa - zejście do Palenicy Białczańskiej (tam busy są co chwila). Poza tym Kaplica Matki Boskiej Jaworzyńskiej przepiękna i robi niesamowite wrażenie (zwłaszcza te tabliczki na kamieniach osób które zginęły w górach)

- Dolina Białki - tak daleko jak damy radę z maluszkiem dojść - tu niestety zbrakło czasu bo za długo opalaliśmy się na Rusinowej Polanie delektując się przepięknymi widokami

no a tu coś dla mnie trudniejsze:
- Kiry, czerwonym na Cieminiak, Krzesanica, Małołącznik, zejście niebieskim do Przysłop Miętusii doliną malej Łąki - piękna trasa malownicza niestety 20 minut mieliśmy do celu i zerwał się silny wiatr oraz przyszła mgła, a widoczność prawie zerowa. temperatura ok 3 stopni więc szybko przeszliśmy czerwone. Zejście niebieskim piękne i malownicze. Jeden odcinek po łańcuchach. Współczuję tylko osobą które próbują tędy wchodzić. Trasa wejściowa na Czerwone Wierchy wydaje mi się dużo trudniejsza.

- Kasprowy (wjazd z samego rana pierwszym rzutem), Świnica, Zawrat, Kozia Przełęcz żółto-niebieskim do Murowańca lub jak starczy sił na Kozi Wierch i Żlebem Kulczyńskiego do Murowańca przez Boczań do Kuźnic - niestety nie odważyłem się z uwagi że w nocy spadło ok 14 cm śniegu
- Rysy - od Palenicy do Morskiego - Rysy i z powrotem (mam nadzieję ze czasu starczy) - tutaj tez śnieg mnie zniechęcił i nie ryzykowałem bo utrzymywał się już do końca mojego pobytu

Zrobiłem natomiast piękną również trasę po śniegu Kuźnice przez Boczań do Murowańca następnie na Czarny Staw Gąsienicowy stamtąd na Karb (tu trasa po śniegu nie była łatwa) na Kościelec się nie zdecydowałem gdyż ratownicy TOPR mi to odradzili ze względu na trudne warunki. Schodziłem Zieloną Doliną (niebieskim i czarnym) do Murowańca a następnie powrót przez Jaworzynkę. Trasa bardzo malownicza i piękna
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum