Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pomoc, prosze, wyborze

prosz? o pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
Wasyl 

czyli 3290 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2012-10-20, 21:31   prosz? o pomoc w wyborze

Witajcie wiem ?e to mój pierwszy post tutaj i podobne tematy by?y ju? nieraz poruszane ale mo?e jednak mi pomo?ecie wybra? gdzie powinni?my pój?c na pocz?tek przygód z w?drówk? po naszych górach?

Sprawa ma si? tak, ?e w zasadzie nie mamy ?adnego przygotowania w górskich w?drówkach, a i jest problem z by?? ju? kontuzj? nogi wi?c ?atwo nie b?dzie...

chcieliby?my odwiedzi? ciekawe miejsca ale w miar? ?atwo dost?pne... wybieramy si? za tydzie? na 3-4 dni... par? rzeczy z zabytków itp w okolicy samego Zakopanego ju? widzieli?my...

my?leli?my nad dolink? jak?? albo nad wej?ciem na Nosal, ale czy Nosal nie b?dzie za ci?zki na peirwszy raz?

jeste?cie nam w stanie pomóc w wyborze?
Postaw piwo autorowi tego posta

Majka M 

czyli 3383 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-10-21, 19:35   

Wszystkie dolinki reglowe s? pi?kne i ?atwo dost?pne, wi?c jak najbardziej mo?ecie je odwiedzi?.Nosal przy dobrych warunkach pogodowych nie jest trudny, skoro z ma?ymi dzie?mi na niego wchodz? to Wy te? sobie pewnie poradzicie, z tym,?e nie na pierwszy dzie?.Warto przedtem troch? si? rozrusza? je?li si? nie ma do?wiadczenia w górach.
Fajna jest Dolina Str??yska z Siklawic?, je?li jest jeszcze si?a mo?na przej?? Prze??cz? w Grzybowu na Wielk? Polan? Ma?o??ck? i zej?? do Gronika Dolin? Ma?ej ??ki. Mo?na i?? do Doliny Ko?cieliskiej i przed Polan? Ornacza?sk? odbi? nad Staw Smreczy?ski. Mo?na przej?? ca?? Doline Bia?ego, a pó?niej Drog? nad Reglami i?? na Kalatówki .?atwych szlaków jest naprawd? sporo.

Wasyl 

czyli 3290 dni temu

Wysłany: 2012-10-22, 09:40   

to jeszcze jedno podstawowe pytanie o którym zapomnia?em wcze?niej... wiadomo, ?e dni s? coraz krótsze i czy wspomniane propozycje damy rad? przej?? i wróci? jeszcze za widoku?

w sumie na chwil? obecn? na pierwszy dzie? interesuj? mnie Dolina Str??y?ska z przej?ciem do Doliny Ma?ej ??ki albo Dolina Ko?cieliska z jaskini? Mro?n?...mam nadziej?, ?e si? uda ;-)

Majka M 

czyli 3383 dni temu

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-10-22, 17:14   

Pierwsza wycieczka , o której wspominasz to w wolnym tempie 3 godziny, a druga to 2 godziny, wi?c mo?e warto przej?? ca?? Ko?cielisk? do schroniska Ornak albo po wyj?ciu z Mro?nej i zej?ciu do doliny odbi? na szlak niebieski i doj?? do Hali Sto?y, co zajmie ponad godzin? w jedn? stron?.Szlak bez trudno?ci, ale nieco m?cz?cy. za to widoki ze Sto?ów przepi?kne.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Wasyl
Wasyl 

czyli 3290 dni temu

Wysłany: 2012-10-22, 18:06   

to si? zastanowie bo mam w planie wyjecha? do?? wcze?nie aby ko?o po?udnia najpó?niej by? w zakopanem bo kawa?ek drogi mam niestety i wówczas pierwszego dnia mam nadziej? ?e zd?rzymy przed zmrokiem :) albo ta str?zy?sk? albo ko?cielisk? :) drugiego dnia zatem na Nosal si? pójdzie a trzeciego co? ju? si? wymy?li :) dzi?ki bardzo za pomoc :D

Start.Zakopane 

czyli 3797 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-11-09, 13:33   

W takim razie czekamy na relacj? z przebiegu ca?ej wyprawy,daj koniecznie zna? na forum po powrocie:) Teraz warto korzysta? póki szlaki nie s? pozamykane.

Wasyl 

czyli 3290 dni temu

Wysłany: 2012-11-09, 13:49   

ano w?a?nie mia?em to zrobi? :)

pierwszego dnia poszli?my do Doliny Str??yskiej, dalej na prze???z w Grzybowcu do Doliny Ma?ej ??ki. Widoczki o tej porze ca?kiem fajne :) przez wi?kszo?? drogi rzeczywi?cie by?o do?c ??two cho? doj?cie do prze??czy w Grzybowcu lekkie trudno?ci nam sprawi?y. Du?y plus ?e o tej porze nie by?o tam za du?o ludzi wi?c i mogli?my si? sami delektowa? podró??.

Kolejnego dnia postanowili?my wej?? na Nosal i cho? podej?cie by?o do?? strome to dali?my rad? :) niestety panowa?a do?c g?sta mg?a i widoków nie mieli?my ?adnych (widoczno?? ok 50m) przy schodzeniu dopiero zacz??o sie przeja?niac cho? nie na d?ugo. Dalej poszli?my do Jaszczurówki gdy? chcieli?my ja zobaczy?.
Niestety zbyt naci?gni?ty mi?sie? zmusi? nas do zrezygnowania z kolejnej wycieczki nast?pnego dnia do Doliny Ko?cieliskiej.

Generalnie wyjazd nam si? uda? i bardzo dzi?kuj? za pomoc :-)

minika 

czyli 3269 dni temu

Wysłany: 2012-11-10, 13:37   

Witam:)
Mo?e si? pod?acze pod ten temat skoro wycieczka Wasyla ju? zrealizowana, a moja jeszcze przede mn?. W Zakopanem b?dziemy w dniach 21-25 listopada. Pierwsza nasza wyprawa o tej porze roku, dwa lata temu bylismy latem. Znamy Kasprowy, Morskie Oko, Giewont, Czerwone Wierchy ale tak w jednej niewielkiej cz??ci, bo przeszlismy tylko z Kasprowego t? trasa i na Giewont i potem do doliny malej ?aki. Wiec chyba to jednak do Czerwonych sie nie zalicza. Dolina Koscieliska lacznie z jaskinia mro?na i w?wozem kraków, ale przy Ornaku nie bylismy. Dolina Chocholowska i Grzes, Rakon, Wolowiec. Bylismy na splywie Dunajcem, zwiedzilismy doline Bialego, strazyska i skocznie. No i to tyle. Wiecej nie widzielismy i wiecej nawet mi do glowy nie przychodzi. Moze zaproponujecie cos czego jeszcze nie znamy no i mimo wszystko latwego. Bo ja te wszystkie wymienione szczyty zdobylam z wielkim trudem. Nie mam kondycji. Ale daje rade jak sie zawezme. Teraz bedzie mniej czasu no i pora roku mniej pewna dlatego zdecydowalam sie zapytac :)

dan38 

czyli 3742 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-11-10, 15:35   

te? nie mam kondycji i na dodatek l?k wysoko?ci...dla takich jak ja jest jeszcze Czarny Staw G?sienicowy
tak wygl?da
http://zasina.art.pl/gall...-01-czarny-staw
by?em tam z ?on? par? tygodni temu. Po drodze pi?kne widoki na Zakopane i Kalatówki.
No a dla wszystkich na pierwszy raz s? dolinki...Str??yska, Bia?ego, Ku Dziurze, Za Bramk?. Wszystkie w miar? blisko siebie. Spacer prawie jak po miejskim parku

Furi 

czyli 3781 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-11-10, 19:40   

dan38 napisał/a:
te? nie mam kondycji i na dodatek l?k wysoko?ci...dla takich jak ja jest jeszcze Czarny Staw G?sienicowy

polecam Czarny Staw. Zw?aszcza ?e do Murowa?ca mo?na doj?? /prawie z ka?dej strony wi?c wycieczka b?dzie ciekawa (mo?na wej?? jedn? trasa a zej?? drug?)
polecam wej?cie na Kopieniec oraz Rusinow? Polan?. widoki przepi?kne a trasy proste

minika 

czyli 3269 dni temu

Wysłany: 2012-11-11, 14:01   

Cytat:
G?ówn? przyczyn? wypadków jest nieodpowiednie wyposa?enie turystów, brak raków, czekanów i zdrowego rozs?dku. Przy obecnie panuj?cych warunkach najlepiej zaniecha? dzia?alno?ci górskiej.

Tak w?a?nie czytam informacje na stronie TOPR i troch? zaczynam mie? obawy co do naszego pobytu w górach. Zosta?o 10 dni do wyjazdu tak?e pogoda mo?e tym bardziej si? pogorszy?. Z wyjazdu oczywi?cie nie zrezygnujemy, jednak chcia?abym by?my bezpiecznie wrócili ze wszystkich wypraw. I zaplanowa? je w rozs?dny sposób. Musze doda?, ?e b?dzie to nasza pierwsza jesienno-zimowa wyprawa. I nie posiadamy kompletnie ?adnego sprz?tu. Mamy jedynie dobre trekkingi aczkolwiek ?adnych raków, kijów czy czekana. I wola?abym nie zapuszcza? si? tam gdzie ich u?ycie mog?oby by? potrzebne.
Nad Czarnym Stawem nie by?am. Byli?my tylko nad Morskim Okiem, zapewne bez problemu chyba nad Czarny dotrzemy, a co jeszcze mogliby?cie nam zaproponowa??

dan38 

czyli 3742 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-11-11, 14:08   

je?li pogoda...?nieg, lód...b?dzie problemem, to pozostaj? dolinki. Ja mog? po nich chodzi? i chodzi?

Majka M 

czyli 3383 dni temu

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2012-11-11, 18:10   

dan38 napisał/a:
je?li pogoda...?nieg, lód...b?dzie problemem, to pozostaj? dolinki. Ja mog? po nich chodzi? i chodzi?

Tez tak uwa?am, nie ma co ryzykowa?.Mo?na pój?? te? oprócz dolinek reglowych do Olczyskiej-je?li nie byli?cie.Ewentualnie dalej na polan? pod Kopie?cem. Szczyt mo?na obej?? i zej?? w Toporowej.Kalatówki, Polana Kondratowa-tez ?atwy bezpieczny szlak. Guba?ówka-Szymoszkowa-Butorowy Wierch-zjazd z Butorowego albo zjazd czy zej?cie z Szymoszkowej.

minika 

czyli 3269 dni temu

Wysłany: 2012-11-15, 10:44   

Chcieliby?my wej?? na Kasprowy wierch tym tradycyjnym szlakiem od Ku?nic przez My?lenickie Turnie, a drog? powrotn? obra? do Murowa?ca by zboczy? jeszcze nad Czarny Staw G?sienicowy. Pogoda zapowiada si? ?adna, ci?gle ?wieci s?oneczko, opadów ?niegu chyba na razie nie b?dzie, wi?c damy rad? spokojnie przej?? t? tras?. Ile mniej wi?cej czasu na to liczy?? O której najlepiej wyruszy? z Ku?nic

Furi 

czyli 3781 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-11-15, 20:04   

Ja bym tam o 8 ju? by? w Ku?nicach. A z Murowa?ca chcecie schodzi? czy zosta? na noc

Odpowiedz do tematu