Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, na, pierwszy, raz, tatry, wyjazd

pierwszy raz tatry - wyjazd na 6 dni
Autor Wiadomo
chudass1987 


Wiek: 36
Doczy: 26 Sie 2012
czyli 4233 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Świecie
Wysany: 2012-08-26, 21:04   pierwszy raz tatry - wyjazd na 6 dni

witam serdecznie,
W połowie września wyjeżdżam z dziewczyną na tydzień do zakopanego, pierwszy raz tatry a góry ogólnie drugi raz dopiero (w podstawówce wycieczka w góry Sudety).

Zakwaterowanie mamy w Kocim zamku przy ul.Droga na Antałówkę 2

Podróż do zakopanego mamy dosyć długo, około 8-9 godzin samochodem. pomóżcie ustalić plan i co warto zwiedzić, zapał do chodzenia mam :) a dziewczyna będzie musiała mieć ;) do zakopanego przyjeżdżamy w południe w poniedziałek więc na poniedziałek też coś chciałbym zwiedzić na co będę miał siły.

co na pewno chcę zobaczyć i gdzie wejść:
- krupówki to chyba proste :)
- morskie oko
- kasprowy wierch
- giewont
- skocznia
- gubałówka

plan potrzebuje od poniedziałku do soboty, z czego poniedziałek lekki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5003 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2012-08-27, 08:27   

Nie wiem czy to lekkie ale krótkie, poniedziałek - Nosal
Wtorek - Dolina Kościeliska (w mojej opinii warto zobaczyć)
Środa - Gubałówka + Krupówki + Skocznia
Czwartek - Giewont
Piątek - Morskie Oko
Sobota - Kasprowy Wierch ( jak wam się będzie spieszyć to możecie zjechać kolejką )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4272 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-08-27, 09:15   

Komuś kto jedzie pierwszy raz nie polecałabym na pierwszy dzień Nosala.Wbrew pozorom nie jest taki łatwy, przynajmniej dla początkującego. Widziałam nieraz osoby, które miały problem z zejściem.Nosal jednak dobrze by było zaliczyć przed Giewontem, bo na tym drugim trudności są większe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kolaszek 


Wiek: 31
Doczy: 18 Lip 2010
czyli 5003 dni temu

Posty: 88
Tematy: 3
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Radomsko/Wrocław
Wysany: 2012-08-27, 11:24   

Myślę, że droga na Nosal od Kuźnic nie jest drogą strasznie wymagającą, a wrócić zawsze można tym samym szlakiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4279 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-08-27, 12:35   

Ja bym zrobiła tak:
1. Poniedziałek - Gubałówka + skocznia
2. Wtorek - Dolina Kościeliska albo Chochołowska. Z Chochołowskiej gdyby się okazało, że macie jeszcze siły i zapał, to można wejść na Grzesia, albo i dalej na Rakonia.
3. Środa - Morskie Oko + Czarny Staw pod Rysami
4. Czwartek - Giewont
5. Piątek - Hala Gąsienicowa + Czarny Staw Gąsienicowy, albo jezeli chcecie bardziej luźny dzień, to piknik na Rusinowej Polanie.
6. Sobota - wjazd na Kasprowy a póżniej granią (szczytami) w prawo, aż do pierwszego zejścia w prawo w Dolinę Kondratową.

Myślę, że jeżeli macie zapał do chodzenia, to te szlaki na początek będą odpowiednie. Oczywiście nie liczcie na to, że wszystko uda Wam się przejść. Pogoda często płata figle i trzeba pod nią weryfikowac swoje plany. Jeżeli więc będzie pogoda, to idźcie najpierw tam, gdzie Wam najbardziej zależy. Przygotujcie tez sobie plan awaryjny na wypadek deszczu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-27, 18:22   

Majka M napisa/a:
Komuś kto jedzie pierwszy raz nie polecałabym na pierwszy dzień Nosala.Wbrew pozorom nie jest taki łatwy, przynajmniej dla początkującego. Widziałam nieraz osoby, które miały problem z zejściem.Nosal jednak dobrze by było zaliczyć przed Giewontem, bo na tym drugim trudności są większe.


Ja też na pierwszy dzień nosala bym nie polecał. pierwszy dzień to dla mnie zawsze rozruszanie się więc wejście i zejście z Gubałówki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-28, 20:28   

moim zdanie to, co proponuje wam wichurra jest bardzo dobrym rozwiazaniem, bo macie tam i warianty krotsze i takie, co mozecie je rozbudowac, jesli stwierdzicie, ze chcecie i mozecie wiecej :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
all-in 


Doczya: 22 Lut 2012
czyli 4419 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Głg
Wysany: 2012-08-31, 09:08   

Na pierwszy dzień mogę też polecić Dolinę Strążyską, na rozgrzewkę i oswojenie z górami jest idealna według mnie. Polana Strążyska tuż pod Giewontem jest naprawde piękna, dalej dojdzie się pod Małą Siklawę. Tak samo jak Gubałówka i skocznia na pierwszy dzień też jest doskonałym pomysłem. Wybór jest duży, życzę żeby tylko pogoda dopisała:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-31, 10:21   

Tak jak piszecie na pierwszy dzień jest troszke do połażenia:
Gubałówka, Skocznia, Dolina Chochołowska, Kościeliska, Strążyńska a nawet dodałbym Morskie Oko chociaż nie jedna osoba już tu pisała że idzie się tam zasapać po tym asfalcie.
Na drugi dzień natomiast polecam wejście na Kasprowy.

Ja tak często robię aby przygotować mięśnie do łażenia. pomimo swojej myślę dobrej kondycji ruchowej to chodzenie po górach zawsze poruszy inne partie mięśni
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-31, 20:50   

all-in napisa/a:
Na pierwszy dzień mogę też polecić Dolinę Strążyską

wichurra napisa/a:
Ja bym zrobiła tak:
1. Poniedziałek - Gubałówka + skocznia
2. Wtorek - Dolina Kościeliska albo Chochołowska. Z Chochołowskiej gdyby się okazało, że macie jeszcze siły i zapał, to można wejść na Grzesia, albo i dalej na Rakonia.
3. Środa - Morskie Oko + Czarny Staw pod Rysami
5. Piątek - Hala Gąsienicowa + Czarny Staw Gąsienicowy, albo jezeli chcecie bardziej luźny dzień, to piknik na Rusinowej Polanie.

Tu jak najbardziej popieram :-)

Jeśli wybierzecie się do Doliny Kościeliskiej to polecam też jej okolice - Smreczyński Staw, Halę Stoły, Wąwóz Kraków i jaskinie (choć do np Smoczej Jamy należy wziąć latarki - najlepiej czołówki bo idąc przy łańcuchu ciężko trzymać latarkę rękoma ;-) ).
A jeśli w Waszych planach pojawi się Dolina Strążyska to polecam dojść żółtym do wodospadu Siklawica. A jeśli będzie to spacer na 'cały dzień' to można też dojść do Sarniej Skały i wrócić Doliną Białego, wzdłuż malowniczego Białego Potoku.

chudass1987 napisa/a:
co na pewno chcę zobaczyć i gdzie wejść:
(...)
- giewont

Ale ja jak na pierwszy wyjazd w Tatry (i drugi wyjazd w góry w życiu, kiedy pierwszy był w podstawówce) jednak Giewont bym ominęła - wydaje się może łatwo dostępny i konieczny do zdobycia na pierwszy wyjazd w Tatry, ale aż taki łatwy nie jest, więc lepiej zostawić go sobie na raz następny, zwłaszcza jeśli nie wiesz jaki zapał do chodzenia będzie mieć Twoja dziewczyna ;-) Za pierwszym razem wystarczy, że popodziwiacie go sobie z Krupówek i Kasprowego (a jeśli będziecie odwiedzać Dolinę Kościeliską i okolice to z Hali na Stołach) :-)

A co do Kasprowego to polecałaby wejść o własnych siłach - albo zielonym z Kuźnic, albo żółtym z Doliny Gąsienicowej i w tym wypadku nie iść nad Czarny Staw, tylko pójść nad Zielony (moim zdaniem piękniejszy) a potem kawałeczek się cofnąć i z 'okolic stawu' wejść na Kasprowy - można sobie posiedzieć naszczycie i pooglądać widoki lub dojść na Beskid albo przejść się w drugą stronę, a potem wrócić na Kasprowy i zjechać na dół kolejką podziwiając widoki ;-) Zejścia z Przełęczy pod Kopą Kondracką do Doliny Kondratowej na pierwszy raz nie polecam - zakosy w dół są na prawdę żmudne i mogą początkującego zmęczyć i zniechęcić.
I w wypadku połączenia Doliny Gąsienicowej i Kasprowego i pominięcia Giewontu na piątek pozostaje cudowna Rusinowa Polana (polecam wejście Doliną Filipka, wczesnym rankiem, gdy na polanie nie ma tłumów, a po drodze zahaczyć o Sanktuarium na Wiktorówkach, a powrót na Wierchporoniec), a z niej można wejść jeszcze na Gęsią Szyję i popodziwiać widoki (warto) :-)

Polecam też spacer Doliną Białej Wody, do Polany Biała Woda lub Polany pod Wysoką (po stronie Słowackiej, start przy starym przejściu granicznym na Łysej Polanie). A jeśli będziecie mieć siły i nie będą Was wykańczać zakwasy (i jeśli nie boicie się kawałka podejścia po kamiennych schodach - łatwe acz męczące) warte rozważenia jest też dojście Doliną Roztoki zielonym szlakiem (obok Wielkiej Siklawy) do Doliny Pięciu Stawów Polskich, zatrzymanie się w schronisku na ciepłą herbatę i szarlotkę, popodziwianie stawów i powrót tą samą drogą (lub szlakiem czarnym od Schroniska, omijając Siklawę) ;-)

Tylko pamiętajcie - w połowie września na szczytach może być już śnieg, więc sprawdzajcie prognozy i dostosowujcie plany do pogody.
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4279 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-08-31, 23:22   

W mojej propozycji pojawił się Giewont, ponieważ chudass napisał, że chciałby na niego wejść. Sama też nikomu nie polecam tego miejsca ze względu na tłumy ludzi. Ja byłam raz i więcej nie zamierzam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-09-01, 00:32   

wichurra napisa/a:
W mojej propozycji pojawił się Giewont, ponieważ chudass napisał, że chciałby na niego wejść.

Wiem ;-) Ale że nikt wcześniej nie postanowił odradzić Giewontu to postanowiłam to zrobić na wszelki wypadek - w końcu wybierając się w góry pierwszy raz w teorii wszystko brzmi tak łatwo, a to nie do końca tak jest ;-) Mojego Męża np za pierwszym razem podejście do Czarnego Stawu pod Rysami chciało wykończyć - bo mimo, że długie nie jest i w teorii brzmi super to jednak jest dość strome i kogoś bez dobrej kondycji potrafi nieźle zmęczyć ;-)

wichurra napisa/a:
Sama też nikomu nie polecam tego miejsca ze względu na tłumy ludzi. Ja byłam raz i więcej nie zamierzam.

Ja tam do Giewontu nie mam nic, pod warunkiem, że wchodzi się na niego wcześnie rano i nie w wakacje ;-) Tylko trzeba wyczaić moment na jesień, kiedy tłumy już znikają, a jeszcze nie ma śniegu :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4415 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-09-01, 01:31   

Stella napisa/a:
Ja tam do Giewontu nie mam nic, pod warunkiem, że wchodzi się na niego wcześnie rano i nie w wakacje ;-)


Nawet w pogodną sobotę w sierpniu takie miejsca jak Giewont, Świnica, Morskie Oko i Kasprowy Wierch nie są zatłoczone cały czas, ale właśnie aby uniknąć tłoku trzeba tam być o odpowiedniej porze (największy tłok zwykle chyba popołudniu, a na spokój można liczyć albo bardzo wcześnie rano albo wieczorem)... ;-)

We wrześniu już ruch trochę mniejszy (nie licząc weekendów).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4272 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-09-01, 10:25   

Pamiętam mój pierwszy wyjazd w Tatry, Giewont był musowo.Po kilku latach wróciliśmy tam z dzieckiem , sześcioletnim, śmigało na Giewont lepiej ode mnie.Nie było to chyba zbyt mądre i nie należy brać przykładu, ale uważam,że nawet jak ktoś jedzie pierwszy raz w góry to po kilku dniach chodzenia jeśli ma silę i odwagę na Giewont może się wybrać.

Sarnią Skałę polecam jak najbardziej.w sumie w tym roku robiłam ją na rozgrzewkę od razu po przyjeździe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-09-01, 11:33   

Sarnia Skałę polecam jest superancką. Trasa Dolina Białego na Sarnią i powrót Strążyńską. jest tam krótka chwilka że można się zasapać ale na prawdę warto widoki ze Sarniej piekne. ale wchodząc od Strążyńskiej wydawało mi się trudniej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum