Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: chocholowskiej, na, polanie, schronisko

Schronisko na Polanie Chochołowskiej
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-19, 03:23   Schronisko na Polanie Chochołowskiej

Tego schroniska też jeszcze u nas nie ma, więc czas aby powstał też o nim temat. Schronisko leży jak w temacie na Polanie Chochołowskiej na wysokości około 1150 m.n.p.m. bo różnie źródła podają ;-) . Nie wiem jak tam wygląda w dzień, bo byłem tylko w porze wieczornej, nocnej i nad ranem ale ogólnie bardzo mi się spodobało ;-) Do tego jest bardzo dobrym miejscem wypadowym w Tatry Zachodnie, co skraca nam czas trasy na jakieś szczyty o około 2 godziny :-) Niewątpliwą zaletą schroniska są dostępne czajniki których w innych schroniskach nie ma i trzeba czekać na wrzątek do godziny 8:00 nad ranem, a tutaj herbatę czy co innego na drogę można sobie przygotować o wiele wcześniej i wyruszyć na szlak. Wprawdzie są inne sposoby, żeby to ominąć w innych schroniskach, ale tak czy tak niewątpliwie jest to wielkim udogodnieniem i zaletą. Schronisko też jest dosyć spore i posiada ponad 120 miejsc noclegowych. Nie wiem jak tam wygląda z rezerwacjami, bo nam się udało zarezerwować pokój kilka godzin przed w dodatku 6 osobowy na 3 osoby ;-) , ale latem pewnie też są problemy ;-) Samo dojście do schroniska jedno z najnudniejszych i najdłuższych w polskich Tatrach, dlatego zawsze tam będę docierał dzień wcześniej, żeby rano móc ruszyć prosto na szlak, a nie dopiero tą drogę pokonywać, ale to zależy co kto lubi... Jeszcze taka jedna zaleta odnośnie parkowania samochodu na Siwej Polanie, bo gdzie indziej mi to nie przechodziło, a tutaj przeszło tzn. parkując tam samochód o godzinie 19:00 i wracając na drugi dzień o tej samej godzinie nie musiałem płacić za parking, bo pana parkingowego o tej porze już nie było :-)





Więcej informacji tutaj:

http://www.chocholowska.z...schronisko.html
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-19, 10:01   

VS84 napisa/a:
Schronisko też jest dosyć spore i posiada ponad 120 miejsc noclegowych.

Mało :mrgreen: Mimo jego rozmiarów, są dni, że trzeba bardzo uważać idąc nocą np. do toalety, żeby się przez kogoś nie przewrócić, bo ludzie śpią dosłownie wszędzie: na zakrętach, w korytarzach, na półpiętrze... :mrgreen:
Spałam tam kilka razy w różnych porach roku: wiosną, jesienią, zimą - w pokojach wieloosobowych i w dwójce. Za każdym razem - rewelacja.
Na pewno wielką zaletą jest, jak wspomniał Robert, kuchnia turystyczna, dzięki której można być niezależnym od bufetu, czynnego od 8.00 do 20.00.
Mimo swoich sporych rozmiarów schronisko ma bardzo fajny klimat - oczywiście dopiero wieczorem, kiedy już opuszczą je hałaśliwe tłumy spacerowiczów - amatorów piwa i frytek.
Może nie jest położone tak malowniczo jak "Pięcistawy", ale za to jest łatwo dostępne i trasy można z niego robić naprawdę cudowne :-)
No i największy skarb schroniska - Polana Chochołowska i jej kultowe, wiosenne krokusy :-D Nie wiem dlaczego zrobiły taką karierę - przecież każda tatrzańska polana fioletowieje wiosną od krokusów... 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4920 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2012-02-19, 12:19   

byłyśmy tam ze XYZ w zeszłym roku, w dzień :-P :-P :-P i akurat wtedy nie było specjalnie dużo ludzi, ale może ze względu na pogodę - dramatyczna śnieżyca nas dopadła ;-) ;-) ;-) i fakt idzie się długi i dosyć nudnawo :-D ale my szłyśmy "zapolować" na krokusy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-19, 18:26   

Tak ładnie było tego dnia, o którym mówi Joasia

 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4588 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2012-02-20, 10:54   



Bardzo duże schronisko, byłam pierwszy raz tej zimy. Dużo miejsc, bez problemu tydzień przed udało się załatwić nocleg w dwuosobowym pokoju (może dlatego że zima;p). Nie wiem jak latem, ale zimą było trochę za zimno i w pokojach i na korytarzu, ale jestem zmarzluchem więc to moje zdanie, dla mnie za chłodno :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-20, 11:13   

Heh to jednak nie tylko w naszym pokoju tak zimno było ;-) Myśmy myśleli, że tylko w naszym, bo przechodząc obok innych to aż na korytarz ciepłem zawiewało i okna pootwierane mieli. Nie wiem w takim razie od czego to tam zależy, tym bardziej, że już od innych słyszałem, że tam gorąco jest podobno w pokojach ;-)
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4588 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2012-02-20, 22:29   

najwidoczniej mieliśmy pecha :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-21, 10:35   

Że też ja nigdy nie mogą trafić na taki fajny, chłodny pokój - zawsze i wszędzie trafiają mi się "sauny" :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-02, 17:55   

Nocowaliśmy w nim i w dwuosobowym pokoju i na podłodze na świetlicy. W pierwszym wypadku pokój komfortowy - dwa wygodne łóżka, szafa, stolik z dwoma krzesłami, umywalka z lustrem. W drugim wypadku wygodny materac, dużo miejsca na świetlicy, piękny widok na wschód słońca przez okna ;-)
Ogólnie schronisko bardzo komfortowe - kulturalne łazienki, prysznice i kuchnia turystyczna (otwarta całą dobę, brak dopłat za wrzątek), wszystko schludne i czyściutkie, ludzie tam pracujący bardzo mili i życzliwi (zwłaszcza pani w recepcji/sklepiku z pamiątkami i przyjmująca zamówienia na stołówce). Przy świetlicy, na 2. piętrze telewizor. Jedzenie bardzo dobre i nawet w rozsądnych cenach ;-)
W prawdzie schronisku trochę brakuje 'tego klimatu', w dzień ludzi multum, na stołówce ciężko znaleźć wolne miejsce, ale od 18. robi się coraz luźniej i powoli zostają już sami nocujący, z którymi nieraz można przyjemnie porozmawiać o przebytych i planowanych wyprawach (lub dokończyć rozmowę rozpoczętą na jakimś szczycie ;-) ).

Schronisko oceniam więc na duży plus i na pewno tam wrócę - tym bardziej, że Polana Chochołowska późnym wieczorem i o świcie prezentuje się prześlicznie :-D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-10, 11:02   

Ja tez oceniam je na duuuuzy plus :-) rano jest dosc spokojnie, ludzi nie za wiele, wiec miejsc siedzacych nie brakowalo :-) Panie pracujace w schronisku bardzo mile i pomocne (zwlaszcza Pani sprzedajaca posilki), dbaja o turystow, a jedzonko przepyszne - deser chocholowski niebo w gebie..................

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Caudilio 



Wiek: 47
Doczy: 04 Lip 2012
czyli 4286 dni temu

Posty: 43
Tematy: 1
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Łodź
Wysany: 2012-08-11, 11:22   

Deser zaliczony, w drodze na Grzesia... ale zadziwiła mnie pewna rzecz.
W schronisku sprzedają koszulki z logiem po 40 zł i uwaga ... koszulki sa Hugo Bossa - jeżeli ktoś ma możliwość to polecam super dzianina, trochę się zdzwiłem - Pani w schronisku powiedziała że dostali od Hugo te koszulki zrobili nadruki i dorabiają sobie do obrotu :) Cena atrakcyjna, super jakość i fajna pamiątka. Mają cztery kolory - pewnie na długo nie starczy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4279 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-08-11, 15:22   

O kurczę - tak właśnie patrzyłam na te koszulki, ale wydawały mi się duże, więc się nie zdecydowałam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4553 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-08-11, 15:30   

wichurra napisa/a:
O kurczę - tak właśnie patrzyłam na te koszulki


ja też nie kupiłem :-> ale mamy powód aby tam wrócić ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4279 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-08-11, 16:05   

Dla mnie i tak za duże raczej były, ale tacie bym kupiła. Powinni wystawić info, że to Hugo Bossa, to raz dwa by im zeszły.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Caudilio 



Wiek: 47
Doczy: 04 Lip 2012
czyli 4286 dni temu

Posty: 43
Tematy: 1
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Łodź
Wysany: 2012-08-12, 09:05   

koszulki nie są wcale duże - mają różne rozmiary - to raz a dwa to są z takiej dzianiny przylegającej do ciała - spokojnie dla kobiet też mogą być :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum