Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dworzec pkp

Przypadkowe noclegi z dworca PKP?
Autor Wiadomo
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-24, 01:00   Przypadkowe noclegi z dworca PKP?

Chyba każda osoba, która chociaż raz odwiedziła Zakopane wie, że wysiadając z pociągu można zostać "zaatakowanym" przez osoby, które oferują noclegi w Zakopanem. Takie osoby czekają na pociągi i pojawiają się na peronach, by już od drzwi pociągu proponować każdemu turyście noclegi. Z doświadczeń znajomych osób mogę powiedzieć tyle, że większość takich noclegów to niestety noclegi, którym nie warto ufać i które lepiej omijać szerokim łukiem, ponieważ okazuje się, że obiecywane pokoje z widokiem na góry i z łazienką to niewielkie klitki, z czymś co ledwo przypomina łazienkę i z widokiem na ulicę bądź inne elementy niczym gór nie przypominające. Wśród znanych mi opinii pojawiła się nawet taka, że gdy zachęceni turyści przybyli na miejsce oferowane przez pana na dworcu, okazało się że tani nocleg za 45 zł za dobę w pięknym domku to nocleg za 70 zł za dobę w zwykłym mieszkaniu, w bloku i to na dodatek w warunkach mocno odbiegających od przeciętnych i to w dolną stronę. Para moich znajomych była raz namawiana na nocleg już od Chabówki, gdzie do przedziału dosiadł się pan z zawartością % we krwi, który usilnie chciał namówić na nocleg w pięknym góralskim domu, który okazał się być starą chatą, w której drzwi się nie domykają. Cóż... chyba lepiej jest mieć zarezerwowane noclegi przed wyjazdem.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-02-24, 11:20   

Przyznam ci rację, że noclegi z dworca PKP są mocno ryzykowne, czasem nawet można się spotkać z agresją. Natomiast w przypadku noclegów łapanych po drodze wzdłuż zakopianki, a zwłaszcza w Poroninie to są to często bardzo dobre warunki, zdarza się że właściciele mając pustki biorą samochód i jadą do Poronina w poszukiwaniu gości. Wynika to z faktu, iż są to noclegi oddalone od zakopianki (ewentualnie te ze starymi tabliczkami zaraz obok), więc chcąc kogoś mieć muszą stać (w przypadku gdy pozostałe formy promocji zawodzą).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-02-24, 12:04   

Hmm to ja patrząc na to z drugiej strony :P wkurzam się jak ktoś rezerwuje pokój, my czekamy, a ktoś go zgarnia po drodze i nawet nie raczą o tym zawiadomić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-02-24, 12:24   

Tak, powiadomienie właściciela, że się będzie później to bardzo dobry zwyczaj. Przynajmniej wiemy, że trzeba w nocy na kogoś czekać :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-24, 12:38   

moi znajomi spotkali się z czymś takim że chcieli nocować w schronisku, zadzwonili, ustalili że będzie dla nich miejsce, dojechali na miejsce i pan w schronisku powiedział że... miejsce jest, na stole w jadalni i że ewentualnie mogą rozłożyć śpiwory na stole bądź na podłodze jeśli znajdzie się miejsce
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-24, 13:55   

w zeszłym roku wysiadając z pociągu nie zdążyłam postawić plecaka na peronie, a już zaatakował mnie pan, wypytując o to czy mam noclegi, gdzie mam noclegi, ile płacę, w jakich warunkach itp. namawiał mnie na noclegi mimo że jasno i wyraźnie powiedziałam, że mam rezerwację i że mam wpłacone pieniądze więc nie będę rezygnować z noclegów. Takie nachalne namawianie raczej nie zachęca nikogo do zdecydowania się na proponowane noclegi.
 
 
quadro.ql 


Wiek: 37
Doczy: 24 Lut 2010
czyli 5146 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Zielona Góra
Wysany: 2010-02-26, 23:59   

XYZ, ale przecież im za to płacą, nie jest ważny sposób przekazania informacji, ważne jest to, że zapamiętałaś taki fakt, pamiętasz faceta, to o co się pytał, co gadał, wieści szybko się rozchodzą. Tak na podsumowanie: "nie ważne jak o Tobie mówią, ważne że mówią" i tak jest chyba wszędzie, ja mam zresztą życiowego pecha do przyciągania tego typu ludzi, wszelkiej maści naciągaczy i dziadków zbierających na winko ;]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-02-28, 20:35   

masz rację, za to im płacą, ale chyba nie płacą za zniechęcanie do noclegów, bo ja jestem jak najbardziej zniechęcona do korzystania z ofert z takich łapanek na dworcu
 
 
martiana 



Wiek: 36
Doczya: 22 Lut 2010
czyli 5148 dni temu

Posty: 299
Tematy: 8
Otrzyma 7 piw(a)
Skd: Murzasichle
Wysany: 2010-03-05, 22:52   

Z racji tego, że w końcu cudownie mój artykuł został opublikowany :P a nie chciało mi się wcześniej pisać o dziwnych rzeczach z jakimi się spotkałam to zapraszam do poczytania: http://albercik.pl/rekrea...bry-nocleg.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzegor1922 


Doczy: 06 Mar 2010
czyli 5137 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Wysany: 2010-03-06, 09:28   

Gdy byłem raz na tym dworcu jeden z bezdomnych włożył mi palec do zupy blehh
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-07, 17:40   

To ja mam chyba szczęście bo mnie jeszcze nigdy nikt nie zaczepiał... Kurczę z jednej strony im się nie dziwię - każdy chce zarobić a z drugiej strony - tak jak pisze XYZ może to być denerwujące jak pomimo powtarzania im, że ma się nocleg, oni nadal nagabują :-|
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pavixion 


Doczy: 07 Mar 2010
czyli 5135 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Wysany: 2010-03-07, 19:36   

Wszedzie sa taki gamonie jak nie hukniesz to nie czai
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
NoOne00 


Doczy: 08 Mar 2010
czyli 5134 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Wysany: 2010-03-08, 19:41   

nie polecam takich noclegów ....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
andrzej 


Doczy: 10 Mar 2010
czyli 5133 dni temu

Posty: 11
Tematy: 0
Wysany: 2010-03-10, 15:02   

Oj tak, trzeba sobie coś zarezerwować przed wyjazdem! Ostrzegam nigdy nie jedźcie w ciemno, zawsze trzeba coś wcześniej sprawdzić. A z tymi pociągami masz racje, słyszałem o tym mimo iż osobiście się z tym jeszcze nie spotkałem. No cóż, trzeba sobie wszystkiego przypilnować.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-17, 23:22   

ja też jestem z tych co bez wcześniejszej rezerwacji nie jadę na urlop. Ale mam takich znajomych co zawsze a to zawsze jadą w ciemno, jak na razie im się udaje i z tego co mówią zawsze są zadowoleni. No cóż każdy robi jak uważa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum