Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dni, plecakami.

7 dni z plecakami.
Autor Wiadomość
akszek 

czyli 2644 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2014-07-29, 14:05   7 dni z plecakami.

Witajcie!
Jeste?my par? studentów, z ca?kiem dobra kondycja, w prawdzie z ma?ym górskim do?wiadczeniem, ale za to z wielkim zapa?em. Jutro ok. 10 rano po 15 godzinach w poci?gu doje?d?amy do Zakopanego.
Plan jest taki (z plecakami oczywi?cie):
1 dzie? : busem do Doliny Chocho?owskiej, z przystanka do Schroniska (tutaj mamy rezerwacje), zostawiamy plecaki i idziemy przez Szlak Papieski do Doliny Jarz?bczej i z powrotem
2 dzie?: przez Iwnack? Prze??cz do schroniska na Hali Ornak, zostawiamy plecaki i najpierw na Smereczy?ski Staw potem przez Kir do W?wozu Kraków drabina w gore przez Smocza Jame podziwiamy Raptawickie turnie, i na ko?cu Jaskinia Mylna
3 dzie?: z Doliny Koscieliskiej do ?cie?ki Pod Reglami nast?pnie przez Przys?op Mi?tusi do Doliny Ma?ej ??ki i przez Kondracka Prze??cz do schroniska na Polanie Kondratowej (ewentualnie po drodze Giewont)
4 dzie?: z Polany Kondratowej przez Prze??cz nad Kop? do Kondrackiej Kopy, nast?pnie Kasprowy Wierch, Beskid, Prze??cz Liliowe do schroniska Murowaniec
5 dzie?: z Murowanca do Czarnego Stawu Gasienicowego na Zawrat i albo od razu do schroniska Pi?ciu Stawów albo na Kozia Prze??cz i wtedy do Pi?tki (my?leli?my tez nad Kozim Wierchem, ale nie wiemy czy damy rad? z plecakami)
6 dzie?: przez Szpiglasow? Prze??cz na Szpiglasowy Wierch i do Schroniska na Morskim Oku i ewentualnie spacerek na Czarny Staw
7 dzie? z Moka na chwile do schroniska Roztoka i do Zakopanego

Co o tym my?licie Kochani Forumowicze?
Damy rad??
Co? zmieni?? Co? doda??
Moze macie jakie? uwagi, rady?

Z góry bardzo dzi?kuj? i serdecznie pozdrawiam,
Ola.
Postaw piwo autorowi tego posta

aga 

czyli 3856 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2014-07-29, 14:55   

Zapa? to jedno a zdrowy rozs?dek to drugie. Ja te? mam niez?? kondycj?, olbrzymi zapa?, kocham tatry ale do?wiadczenie górskie niezbyt du?e i nad pkt. 5 bym si? zastanawia?a, chyba Kozi Wierch i przej?cie z Czarnego Stawu na Zawrat troch? do?wiadczenia wymaga (aby pó?niej nie musia? tam helikopter lecie?). Mam nadziej? ?e odpowie Wam jeszcze kto? du?o bardziej do?wiadczony i we?miecie to pod uwag?. :-)

akszek 

czyli 2644 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2014-07-29, 15:15   

Aga, bardzo dziekuje za odpowiedz :-) Helikoptera nie bedzie, bo rozs?dek ponad wszystko :-)
W?a?nie wiem, ze ten pi?ty dzie? jest troch? na wyrost. Moze w takim razie co? innego zaproponujesz? By?abym mega wdzi?czna :-)

I oczywi?cie w dalszym ci?gu czekam jeszcze na jakie? rady i uwagi!

Majka M 

czyli 3384 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2014-07-29, 16:00   

Do jaski? sobie we?cie latarki, bo tam ciemno jak nie powiem gdzie i na pewno si? te? mocno wybrudzicie, zw?aszcza w Mylnej.
W trzeci dzie? nie radzi?abym cofa? si? do ?cie?ki pod Reglami, tylko wej?? od razu na ?cie?k? nad Reglami i maszerowa? na Przys?op Mi?tusi.
Czwarty dzie? mo?e by?, cho? do?? chaotyczny jak dla mnie.Prze??cz pod Kop?-Kopa -i tu znowu cofanie si? na Prze??cz.
Ja bym to zrobi?a tak: Ku?nice-Kalatówki-Hala Kondratowa-Prze??cz pod Kop?-Czerwone Wierchy-Dolina Ko?cieliska-Kiry,
a w nast?pny dzie?:Kasprowy(zielony szlak otwieraj? tylko na weekendy)-Beskid-Prze??cz Liliowe- ?winicka Prze??cz-Karb-Czarny Staw G?sienicowy-Hala G?sienicowa.Je?li macie dobr? kondycj? to spokojnie dacie rad?, a je?li s?absz? to mo?na nie i?? na ?winick? Prze??cz, tylko z Prze??czy Liliowe ju? zej?? na G?sienicow? i przed schroniskiem odbi? do Czarnego Stawu.
Zawrat i Kozi tak jak aga, równie? radzi?abym odpu?ci?.
W siódmy dzie? je?li b?dziecie mie? czas, to po opuszczeniu Roztoki warto jeszcze z Palenicy Bia?cza?skiej odbi? na niebieski szlak i odwiedzi? Rusinow? Polan?.Miejsce pi?kne, a tylko godzinka drogi.

jabol 

czyli 4158 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2014-07-29, 18:16   Re: 7 dni z plecakami.

akszek napisał/a:

1 dzie? : busem do Doliny Chocho?owskiej, z przystanka do Schroniska (tutaj mamy rezerwacje), zostawiamy plecaki i idziemy przez Szlak Papieski do Doliny Jarz?bczej i z powrotem
2 dzie?: przez Iwnack? Prze??cz do schroniska na Hali Ornak, zostawiamy plecaki i najpierw na Smereczy?ski Staw potem przez Kir do W?wozu Kraków drabina w gore przez Smocza Jame podziwiamy Raptawickie turnie, i na ko?cu Jaskinia Mylna
3 dzie?: z Doliny Koscieliskiej do ?cie?ki Pod Reglami nast?pnie przez Przys?op Mi?tusi do Doliny Ma?ej ??ki i przez Kondracka Prze??cz do schroniska na Polanie Kondratowej (ewentualnie po drodze Giewont)
4 dzie?: z Polany Kondratowej przez Prze??cz nad Kop? do Kondrackiej Kopy, nast?pnie Kasprowy Wierch, Beskid, Prze??cz Liliowe do schroniska Murowaniec
5 dzie?: z Murowanca do Czarnego Stawu Gasienicowego na Zawrat i albo od razu do schroniska Pi?ciu Stawów albo na Kozia Prze??cz i wtedy do Pi?tki (my?leli?my tez nad Kozim Wierchem, ale nie wiemy czy damy rad? z plecakami)
6 dzie?: przez Szpiglasow? Prze??cz na Szpiglasowy Wierch i do Schroniska na Morskim Oku i ewentualnie spacerek na Czarny Staw
7 dzie? z Moka na chwile do schroniska Roztoka i do Zakopanego

witaj Olu na forum :-D

plan do zrealizowania ,
zak?adam ?e macie rezerwacj? w schroniskach, lekkie plecaki, nie targacie
?piworów, karimatów, kuchenki i ?are?ka.

w 2 piewsze dnie za bardzo si? nie zm?czycie, wi?c
przy dobrej pogodzie w dniu 3 mo?ecie spokojnie pomaszerowa?
Dolin? Tomanow? na Czerwone Wierchy i zej?? do Kondratowej.

4 dzie? Ok -

5 przej?cie do Doliny Pi?ciu Stawów Polskich przez Krzy?ne
szlak d?ugi ale pi?kny widokowo i zdecydowanie bezpieczniejszy ni? Zawrat

6 OK, przy braku si? przej?cie przez ?wstówk? te? jest b.ciekawe widokowo

Wasio 

czyli 2650 dni temu

Tematy: 14
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2014-07-29, 18:36   

Witam i ja Ciebie Olu.
Ja te? uwa?am tak jak Jabol, ?e je?li nie macie wi?kszego do?wiadczenia to Krzy?ne jest bezpieczniejsz? tras?. Co do reszty dni nie mam uwag.
P.S. Szlaki do?? podobne do tych o jakie pyta?a JustynaS, wi?c sobie poczytaj.

Lothar 

czyli 2703 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: 2014-07-29, 19:06   

Technicznie nie powinno by? problemów o ile odpu?cicie sobie Zawrat (tak jak pisali poprzednicy). A czy dacie rad? kondycyjnie to ju? sami musicie wywnioskowa?. Pierwszy i drugi dzie? raczej lekki, wi?c si? "rozchodzicie". A to czy daci? rad?, mo?e warto przeliczy? trasy na http://szlaki.net.pl/ Dostaniecie informacj? o czasie, podej?ciach, zej?ciach itp.

zakrun 

czyli 2638 dni temu

Tematy: 0
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-08-04, 19:27   

Zawrat jest ju? dla bardziej zaawansowanych

Odpowiedz do tematu