Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dni, tatrach

7 dni w Tatrach
Autor Wiadomość
Yeti1988 

czyli 2718 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2014-06-30, 23:32   7 dni w Tatrach

Witam,

Wybieramy si? z dziewczyn? w Tatry w terminie (19-26 lipiec). Prosi? bym o pomoc w wyborze szlaków. Do Tej pory mamy u?o?onych kilka tras ale nie wiem do ko?ca czy na pewno s? poprawne do przej?cia nie ma szlaków jednokierunkowych w przeciwnym kierunku itd.)

1. Ku?nice -> Kasprowy Wierch -> Kondracka Kopa -> Ma?o??czniak -> Przys?op Mi?tusi -> Gronik -> Krzeptówki (nocleg)

2. Palenica Bia?cza?ska -> Dolina 5 Stawów Polskich -> Szpiglasowa Prze??cz -> Morskie Oko -> Palenica Bia?cza?ska -> Krzeptówki (nocleg)

3. Kiry -> Jaskinia Mro?na -> Tomanowa Dolina ->Tomanowy Potok -> Chuda Prze??czka -> Cudakowa Polana -> Kiry -> Krzeptówki (nocleg)

4. Ku?nice -> Prze??cz Mi?dzy Kopami -> Czarny Staw G?siennicowy -> Karb -> Ko?cielec -> Karb -> Czerwone Stawki -> Hala G?sienicowa -> Prze??cz Mi?dzy Kopami -> Ku?nice -> Krzeptówki (nocleg)

Co s?dzicie o tych trasach? Czy która? z nich jest nie do przej?cia na pierwszy raz po Tatrach? Czasowo (wychodz?c w miar? rano) da si? wyrobi? z tymi trasami? Mo?e macie jakie? inne pomys?y na ciekawe widokowo trasy? Prosz? o pomoc :)
Postaw piwo autorowi tego posta

jabol 

czyli 4158 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2014-07-01, 00:35   Re: 7 dni w Tatrach

Yeti1988 napisał/a:

1. Ku?nice -> Kasprowy Wierch -> Kondracka Kopa -> Ma?o??czniak -> Przys?op Mi?tusi -> Gronik -> Krzeptówki (nocleg)
2. Palenica Bia?cza?ska -> Dolina 5 Stawów Polskich -> Szpiglasowa Prze??cz -> Morskie Oko -> Palenica Bia?cza?ska -> Krzeptówki (nocleg)
3. Kiry -> Jaskinia Mro?na -> Tomanowa Dolina ->Tomanowy Potok -> Chuda Prze??czka -> Cudakowa Polana -> Kiry -> Krzeptówki (nocleg)
4. Ku?nice -> Prze??cz Mi?dzy Kopami -> Czarny Staw G?siennicowy -> Karb -> Ko?cielec -> Karb -> Czerwone Stawki -> Hala G?sienicowa -> Prze??cz Mi?dzy Kopami -> Ku?nice -> Krzeptówki (nocleg)

plan do zrealizowania
ale :
1 - na pierwszy dzie? troch? za du?o, moim zdaniem wchodzenie na Kasprowy nie ma sensu
natomiast w przeciwnym kierunku i zjazd kolejk? w dó? - jaknajbardziej

2 - OK ale nie zaraz na 2 dzie?
tu poleca? bym wycieczk? do Doliny Chocho?owskiej z wej?ciem przez Grzesia na Wo?owiec
daje pardzo ciekawy pogl?d na topografi? S?owackich Tatr Zachodnich, przepi?kn? Dolin? Zubersk? i Rohacze

3 - zwiedzanie Doliny Ko?cieliskiej ale bez zupe?nie nieciekawej i przepe?nionej klapkowiczami
Jaskini Mro?nej , natomiast koniecznie W?wóz Kraków, Jaskinia Raptawicka i pocz?tkowe komory Jaskini Mylnej (zabra? conajmniej 2 latarki)

4- wycieczka na Ko?cielec wg planu

5 - co? ?atwiejszego np. Wiktorówki, G?sia Szyja i baseny w Bukowinie

6 - Szpiglasowy wg planu

Yeti1988 

czyli 2718 dni temu

Wysłany: 2014-07-01, 07:51   

To znaczy ja wiem, ?e to nie tak dzie? po dniu te szlaki które mamy wytyczone. B?d? one przeplatane z ?atwiejszym szlakami i innymi rodzajami rekreacji w mi?dzyczasie.

W trasie numer 1 mi zale?y ?eby jednak w tej kolejno?ci j? zrobi? i sko?czy? w Groniku sk?d b?dziemy mieli ju? rzut beretem do miejsca noclegowego. A dlaczego wej?cie na Kasprowy Wierch odpu?ci??

Co do sugestii o zmianie troch? trasy zwiedzania Doliny Ko?cieliska i Jaskini to we?miemy to pod uwag?. Ogólnie w Dolinie Ko?cieliska chcieli by?my zobaczy? jak najwi?cej :)

Dzi?kuj? za podpowiedzi.

luna19 

czyli 3186 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2014-07-01, 09:01   

to zalezy co kto lubi ja Mro?n? polecam jak najbardziej

Majka M 

czyli 3384 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2014-07-01, 09:32   

Ja te? Mro?n? lubi?.W?wóz Kraków zobaczcie koniecznie, mo?na te? wst?pi? nad Smreczy?ski Staw, je?li to ma by? taka l?ejsza wycieczka.
A na pierwszy raz w Tatrach to do Ko?cielca mia?abym w?tpliwo?ci, ale wszystko zale?y od Waszej kondycji i umiej?tno?ci.
Czerwone Wierchy poci?gn??abym do ko?ca i zesz?abym czerwonym lub zielonym szlakiem do Ko?cieliskiej, ale nie w pierwszy dzie?, tylko jak si? ju? troch? "rozchodzicie".
Natomiast wycieczka na Chud? Prze??cz jak dla mnie troch? bez sensu.wola?abym i?? na Ornak albo jak zaproponowa? Jabol na Grzesia, Rako?, Wo?owiec.Wra?enia i widoki na Rohacze niezapomniane.A szlak nietrudny.

Yeti1988 

czyli 2718 dni temu

Wysłany: 2014-07-01, 10:11   

Na Ko?cielec mo?e by? za trudno? S? jakie? trudne podej?cia, ?a?cuchy, klamry?

Co do Chude prze??czy to po prostu chcia? bym tamt?dy wróci? do Kir, ?eby w dwie strony jak najmniej t? sam? tras? i??.

Majka M 

czyli 3384 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2014-07-01, 11:33   

Na Ko?cielec nie ma ?adnych u?atwie?, ale wej?cie jest trudne i ekspozycja du?a.Mo?e najpierw na Giewont spróbujcie?
Co do Chudej Prze??czki , to schodz?c z Czerwonych Wierchów do Ko?cieliskiej idziesz przez ni?.Dlaczego napisa?am,?e jak dla mnie wycieczka na sam? Chud? Prze??czk? bez sensu?Bo szlak bardzo mozolny, a w zasadzie skoro nie wchodzisz nim na Ciemniak to cel jaki? nijaki.

jabol 

czyli 4158 dni temu

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2014-07-01, 15:00   

Yeti1988 napisał/a:

W trasie numer 1 mi zale?y ?eby jednak w tej kolejno?ci j? zrobi? i sko?czy? w Groniku sk?d b?dziemy mieli ju? rzut beretem do miejsca noclegowego. A dlaczego wej?cie na Kasprowy Wierch odpu?ci??

bo startujesz z Krzeptówek i dojazd do Ku?nic rano zajmie wam godzin? czasu (chyba ?e pojedziecie taksówk? to krócej), na Kasprowym jest po prostu kupa ludzi i krzyku,
wcale nie ma atmosfery wysokogórskiej a podej?cie przez My?lenickie Turnie jest
mozolne i ma?o ciekawe.
Je?li koniecznie chcecie da? sobie w dup? 1 dnia to proponowa? bym prosto z Krzeptówek pomaszerowa? do Doliny Ma?ej ??ki i przez Grzybowiec wej?? na Giewont (ró?nica poziomów w podej?ciu taka sama jak na kasprowy), je?li wcze?nie wystartujecie to rano jest tam jeszcze zupe?nie lu?no, schodzicie na Kondrack? Prze??cz i je?li b?dziecie czuli si? na si?ach to wejdziecie na Kope Kondrack? , Ma?o??czniak i zejdziecie przez Gronik do kwatery.
Pami?taj jednak ?e zej?cie z Ma?o??czniaka do Doliny Mi?tusiej jest bardzo strome
- zdecydowanie odradzam schodzenie po deszczu ze wzgl?du na bardzo ?liskie
kamienie , niejeden ju? tam polecia? , nie zabi? si? wprawdzie ale obi? dupsko.

Polecam kijki trekkingowe - na zej?ciach oszcz?dzaj? kolana

Lothar 

czyli 2703 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 14 piw(a)
Wysłany: 2014-07-03, 20:14   

Jako pierwszy szlak na "rozchodzenie" proponuj? Dolina Bia?ego -> Sarnia Ska?a -> Dolina Str??yska -> Dolina Ma?ej ??ki -> Kiry

Montain 

czyli 2662 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2014-07-15, 14:47   

W?drujemy wzd?u? potoku, który tworzy pi?kne, ma?e wodospady. Stoki doliny poro?ni?te s? lasem bukowo jod?owym.

Szlak Doliny Bia?ego ??czy si? z ?cie?k? nad Reglami. Z Doliny Bia?ego mo?emy odby? pi?kny spacer w kierunku Dolinki ku Dziurze, Doliny za Bramk?.

B?d?c w Dolince ku Dziurze warto zajrze? do Dziury tj. male?kiej jaskini. Dno jaskini opada stromo w dó?. Obie boczne odnogi jaskini (ich d?ugo?? wynosi 50 m) ko?cz? si? ?lepo. Górale zw? t? jaskini? Zbójeck? Jam?.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
zakrun 

czyli 2638 dni temu

Tematy: 0
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-08-04, 16:23   

?cie?ka nad Reglami jest moj? ulubion? ?cie?k? w Tatrach:)

jabol 

czyli 4158 dni temu

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2014-08-04, 21:50   

zakrun napisał/a:

co wniej takiego fajnego ?

Furi 

czyli 3781 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2014-08-11, 22:13   

jabol napisał/a:
zakrun napisał/a:

co wniej takiego fajnego ?

Podpisuje sie pod pytaniem. Nic tam ciekawego ca?y czas las las las...

Odpowiedz do tematu